Skocz do zawartości
Stochastic

Przebieg na wahaczach - Paski 3b i 3bg.

Rekomendowane odpowiedzi

kolego smalec masz w zupełności rację

popieram w 100%!! mimo iż mamy oryginały to co roku po przejechaniu 30-40 tysi trzeba wymienić z jeden albo dwa

przeważnie leci góra

już taki urok paszteta:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Nie do końca się zgodze, bo znajomy np. wogóle nie wymieniał wahaczy tylko oddał do regeneracji koszt 500zł, w katowicach jest taka firma która się tym zajmuje tylko jest jedno ale wahacze oddane do regeneracji muszą być originalne bo podróbek nie regenerują chyba że na odpowiedzialność właściciela.

 

No i jak twierdzi znajomy ma juz na tych regen. przejechane 70 tys i narazie nic mu nie stuka.

 

 

Zaryzykowali byś cie kupno tych wahaczy za 999 zł niby origin.

 

Jak by nie patrzec zostaje drugi 1000 na amorki bilstein b6 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kolego w zupełności rację!!

wlasnie w piątek oddaje do regeneracji

koszt to 70 zeta od wahacza plus 30 montaż

gwarancja rok ale fakt ze regenerują wyłącznie oryginalne a nie jakas chińszczyzne za 5 stów z allegro;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem 70 tys. na wahaczach TRV.Teraz wymieniam tylko górny prawy przód oraz lewy górny tył. Reszta po naszych ,,lotniskach " bez zarzutu !

 

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:10 ----------

 

Gordopl-mój znajomy z Rzeszowa ma kolegę w salonie VW. Ten polecił mu regenerację wahaczy.Zrobił to w kilka godzin-cieszył się nią kilka dni, do momentu jak wystartował do Krakowa. Wahacze , owszem-wytrzymały, tylko tuleje w nich dostały ruchów wzdłużnych! Jak opowiadał do domu wracał ,,toto lotkiem" (zero kierowania!) Moim zdaniem - z g... bata nie ukręcisz ! To jest ból tego typu samochodów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Może oddał nie originalne do regeneracji :]

 

Albo poprostu fahowiec odpier... fuszerke.

 

Nie żebym bronił takich rozwiązań ale poprostu pisze co robi znajomy i nie narzeka. Posiada same samochody z grupy VW i Audi i we wszystkich oddawał do regeneracji i twierdzi że jak narazie mu nic nie stuka. A z drugiej strony mówił że nawet jakby wysiadły po 30 tys to to kosztuje tylko 500 zł :D.

 

Ja osobiście planuje kupić originały (mam jakąs manie na orig. częsci) i zastanawiam się własnie nad tymi za 999zł podane w linku wyżej ale nie mam pewności że to na pewno orig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na kontroli zawieszenia i wahacze mam w dobrym stanie (przyczepili się tylko do koncówek drążków kierowniczych) 187kkm. W wahaczu dolnym, tylnim z lewej strony stwierdzili, że tuleja wewnętrzna jest zużyta i w miejsce starej wpasowali nową - jakiś zamiennik dobrej jakości za 120zł o ile dobrze pamiętam. Nastawiłem się na większe koszty, a tu taka miła niespodzianka. Bilsteiny B6 + springi Eibacha są już w drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

183.000 oryginaly TRW. Wymienilem na razie dól, bo niby gumy bananów juz byly "miękkie" ale mysle ze do 200.000 bym dosmigal.Góra została i wsyztsko sztywno juz ponad 1000 km. Wahacze oddałem do regeneracji do znajomej firmy, koszt 360zł (nowe gumy i swoznie). Znam producenta, niejest to chinczyk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie znów coś puka w prawym kole, na 80% obstawiam dolny wahacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo Panowie jest diagnoza

jesli moge wam coś doradzić to wogole nie kupujcie tego niby oryginalnego zawieszenia lemfordera z allegro

o dupe to potłuc

rok jezdzilo w pasku zrobilo 40 tysi i jest normalnie wyje****ne;/

dzis dzwonili ze jedynie tuleje w dolnym prostym są dobre reszta szmelc;/

regeneracja i znów kasa ehhh szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest pewny człowiek!

 

Potwierdzam danielloss sprawdzony użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

141 000 mil - 225 000 km i nadal oryginaly... z tym ze nie eksploatowane w Polsce nigdy ;P Jeden dolny ma delikatny luz ale mechanik stwierdzil ze to nie jest jeszcze powod do wymiany. Zadnych dzwiekow nie wydaje auto na dolkach ;) System raczej nie przewidziany na Polskie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

kasfalt mowa tu o zawieszeniu za 999zł ?? czy może o wszystkich z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na szafie 195.000 km i jeździ do tej pory na ori zawieszeniu. Do 152.000 km jeździł po Germani (od 1,5 roku w kraju). Do tej pory szczerze mówiąc nie słyszę żadnych niepokojących dźwięków z zawieszania. Ale jak czytam powyższe posty to jestem nawet trochę mile zaskoczony.

Na (nie)szczęście w przyszłym tygodniu czeka mnie przegląd okresowy i zobaczymy co w "trawie" piszczy. Mam nadzieję że moje odczucia się potwierdzą ze stane technicznym - faktycznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak mowa o tym za 9 stowek niby oryginał lemforder bla bla bla....

dziwne bo nawet te gumowe tuleje miały nabite numery seryjne itp...nikt sie nie poznał.

moj pasek jezdzi po naprawde badziewnych drogach i jeszcze nic nie stuka ale w warsztacie powiedzieli ze tuleje juz są luźne i trzeba cos z tym zrobic...

coz trudno sie mowi.teraz wkladaja oryginalne tuleje lemfordera zakupione w inter-carsie.zobaczymy ile na tym posmigam bez luzow;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie do wymiany dwa gorne:( .pewnie jeszcze cos wyjdzie.

prosze o rade czy to orginal?http://www.motoallegro.pl/item587690320_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_org.html

dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grze 1234 wygladają na orginał ale pewny nie jestem a słyszałem że przywożą tandete z Turcji niby Lemforder a tak dla informacji to do pierwszego montażu były montowane wachacze lemforder oraz TRW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał smalec Zobacz post

to jest pewny człowiek!

Potwierdzam danielloss sprawdzony użytkownik.

]

 

Ja takze bralem od niego duzo czesci i towar pierwsza liga.

 

U mnie po 90tys. stukaly amortyzatory a ze mialem kpl. wahaczy to od razu wymienilem wsio.

Stan wahaczy oceniam jako dobre - by jeszcze troche plataly. Dodam ze auto od paczatku swojego żywota ma przygody z drogami w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o częściach FEBI. Pytałem u RK Niedziałek w Lublinie ( hurtownia która zaopatruje większość warsztatów w okolicy ) powiedzieli, że Febi lepsze od LMO - ba nawet jest droższe. Wahacz górny L=P 175 pln/sztuka. Dolny około 360 pln. Na Allegro są obydwie firmy tyle, że różnica w cenie odwrotna LMO droższy - FEBI tańszy.

febi >http://http://moto.allegro.pl/item572024656_wahacz_wahacze_wahaczy_vw_passat_a4_a6_febi_swag.html

LMO

>http://moto.allegro.pl/item587690320_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_org.html

 

Przy czym nikt nie wie czy to ori. LMO czy nie.

Ja muszę wymienić górę - co najmniej 2 sztuki. Chyba dziś zajadę do Niedziałka i kupię FEBI. To za jakiś czas będziemy mieli opinię tej marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że Febi lepsze od LMO

 

Dobry żart. Febi to dla mnie półśrodek między ori lem a badziewami typu masters.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności