Skocz do zawartości
Stochastic

Przebieg na wahaczach - Paski 3b i 3bg.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gordonpl

224 tys i zawieszenie od 4 miechów woła o emeryturę :D. Ale okazuje się że zawieszenie jest originalne nic nie wymieniane. Wiem bo sprawdzałem ale jest to pewnie sowodowane tym że 210 tys jeździło w Niemczech. Czyli daje nam to 14 tyś km po polskich drogach które wykończyły je dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tylko o przodzie, a co z przebiegiem na tylnych wachaczach i jakie są objawy podczas jazdy na zjeżdżonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na brak funduszy zaraz po kupnie Passata na początku ubiegłego roku wymieniłem kpl.zawieszenie na wahacze firmy qap ( 499 zł ). Auto jest tydzień po przeglądzie technicznym i stan wahaczy jak przy montażu, przez 14 miesięcy zrobiłem 20 tyś km i oby tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto zakupione w polskim salonie - obecnie 131.000km - wahacze nie wymieniane od nowosci (mam wszystkie faktury). Nie slychac by cos stukalo - ciekawe ile pociagna.

Pozdrawiam

 

W ten weekend przed montażem osłon (silnika i skrzyni) sprawdzono mi zawieszenie, ze szczególnym uwzględnieniem wahaczy - stan b. dobry.

Jeśli będę miał kiedyś wymieniać to tylko na oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 000 km i łomot niesamowity, użytkuję auto od 175 000 km w tedy było jeszcze całkiem nieźle. Na przeglądzie powiedzieli, że jest luz na drążku kierowniczym z prawej i to tak stuka - ZGADZA SIĘ Ale jest też duży luz na górnych wahaczach (lewy tylni) i (prawy przedni) jakoś tak śmiesznie. Radzę z rezerwą podchodzić do opinii fachowców od przeglądów i nie sugerować się ich opinią. Dodam, że części są oryginalne - tu chyba zaważyła jakość dróg po których muszę jeździć ja i mój poprzednik. Zbieram się do wymiany - najchętniej całości. Pytanie na co wymienić, jaka marka, czy może regenerować? A może wymienić na nowy komplet, a stare zregenerować na zapas.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140tyś i jeszcze wachacze ori, ale coś zaczyna mi stukać jeżeli wymiana to chyba tylko coś takiego http://www.allegro.pl/item587854740_wahacze_komplet_oryg_vw_audi_a4_a6_a8_b5_wahacz.html

bo niewielka różnica między lemforderem a ostatnio doszły mnie słuchy że teraz zaczynają je sprowadzac z turcji, a co za tym idzie to wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 140tyś i jeszcze wachacze ori, ale coś zaczyna mi stukać jeżeli wymiana to chyba tylko coś takiego http://www.allegro.pl/item587854740_...b5_wahacz.html

bo niewielka różnica między lemforderem

Przecież to jest lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrozumiałe bo przecież na pierwszy montaż idzie LMO tylko chodziło mi o to że te inne z allegro po 1000 zł to chyba koło LMO nawet nie leżały pozatym te mają nabite oznaczenia audi i vw a inne tego nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam u siebie dokladnie takie samo zawieszenie...stuków nie slychac oprócz tego ze miałem dzwona i z jednej strony góra poleciała ale biore sie za to na wiosne;]

 

---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:51 ----------

 

 

zerknij sobie kolego ze jest jeden koleś z wawy który ma wlasnie oryginalne LMO i one mają również znaczki audicy;]

 

tutaj link do aukcji

juz wiele bylo rozmów na temat tego gościa i oferowanego przez niego towaru

http://allegro.pl/item591303542_wahacze_lemforder_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_wawa.html

Edytowane przez kasfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a powiedzcie mi czy oprócz tych wahaczy jeszcze coś należało by wymienic żeby było ok

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thamerlok
Piszecie tylko o przodzie, a co z przebiegiem na tylnych wachaczach i jakie są objawy podczas jazdy na zjeżdżonych
Zawieszenie w tych Passatach z tyłu jest bezobsługowe , jedyne co ulega zużyciu to amortyzatory-na całe szczęscie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana planów:

umówiłem się na oględziny i ewentualną wymianę zużytych elementów na czwartek

wieczorem napisze co sie działo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tuleje tylnej belki?

 

generalnie rzecz ujmując to duże przebiegi na tych wahaczach robicie, w moim pasku 3-4 wahacze rocznie, również przed zmianą na sportowe zawieszenie. Też dziruy omijam z daleka i poza równymi jak stół odcinkami bardzo delikatnie traktuję wahacze.

Edytowane przez smalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auta z 4x4 posiadają wahacze w tylnym zawieszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195 tys na oryginałach, ale jazda po naszych drogach zmusiła mnie do wymiany, wcześniej wymieniałem tylko jeden górny przedni firmy badziew- qap wytrzymał może 30 tys, szajs i odradzam. Jak go zdemontowałem to myślałem, że jest po dzwonie- a dzwona nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tuleje tylnej belki?

 

generalnie rzecz ujmując to duże przebiegi na tych wahaczach robicie, w moim pasku 3-4 wahacze rocznie, również przed zmianą na sportowe zawieszenie. Też dziruy omijam z daleka i poza równymi jak stół odcinkami bardzo delikatnie traktuję wahacze.

 

To na czym Ty Antoine jezdzisz (jakiej marki te wahacze i skad)? I ile k km rocznie wyrabiasz / rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

 

Jakoś podejrzanie tanie te wahacze :]

 

Czy aby napewno to są originały. A wejzcie pod uwage że on na nich jeszcze zarabia to ciekawe gdzie je dostaje tak tanio, no cheba że mu się przylepiło do łapki pare kompletów.

 

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

 

kasfalt

 

te wahacze jakoś podejrzanie tanie.

 

Choc jest możliwość że facet pracuje w fabryce lem. i pare sztuk zestawów mu się przylepiło do ręki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając wszystko tak dogłębnie to wychodzi na to że chyba najlepiej kupić te za 500 i wymieniać co rok (a może się uda że żadziej) bo kupić LMO za 1000 czy 1700 i nie wiadomo do końca czy to ori tylko po to żeby mieć świadomość posiadania takich to mija się z celem u mnie auto robi max 15tyś na rok bo ja pracuje zawodowo jako drajwer a na codzień jeżdzi żona ja tylko na wekendzie(ale swoje nadrobie)naprawde kwestia do przemyślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na czym Ty Antoine jezdzisz (jakiej marki te wahacze i skad)? I ile k km rocznie wyrabiasz / rok?

 

no właśnie najlepsze jest to, że innego wahacza niż Lemfordera bym nie założył... Tylko ori Lemy. Teraz robię rocznie koło 40k km, wcześniej było mniej (pasek służył jako drugie auto). Ogólnie przejechane mam 204 tysiące, i tak raz na jesieni i raz na wiosnę jeden czy dwa wahacze wymieniam. Dodam, że ja użytkuję auto na stałe od 2 lat, a wcześniej jeździł nim mój ojciec, który jeszcze mniej i jeszcze delikatniej auto użytkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kupiłem z przebiegiem 145 kkm teraz 175 kkm czyli 30 kkm po naszych wspaniałych drogach i odpukać na razie jest ok. Pierwszy komplet od nowości.

Czy jest metoda aby w 100% być pewnym, że kupuje się oryginalne wahacze / inne elementy zawieszenia ? - pomijając wydawałoby się oczywistą odpowiedź jaką jest zakup w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności