Skocz do zawartości
Gość lechuck

brak świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechuck

witam. miałem wypadek i podłaczyłem nowe reflektory i swieca tylko swiatła drogowe czyli długie bez przerwy na pozycyjnych i na mijania.nie ma zmiany swiateł.nie wiecie co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie przewody od lamp kture znajdują się w komorze silnika

Moze w czasie wypadku gdzieś sie przetarły

Jak bezpieczniki? przełącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżbyś kupił nowe lampy za 60 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem wypadek i podłaczyłem nowe reflektory i swieca tylko swiatła drogowe czyli długie bez przerwy na pozycyjnych i na mijania.nie ma zmiany swiateł.nie wiecie co moze byc nie tak?

Kupiłeś jakieś podróbki i masz podłączone długie w miejscu gdzie powinien być kabelek od postojowego. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłeś jakieś podróbki i masz podłączone długie w miejscu gdzie powinien być kabelek od postojowego.

dokładnie, chociaż to zależy jeszcze od regionu Chin z któego pochodzi lampa. np. dzieci z południa tego pięknego kraju lubią odlać wypusty w gnieździe w odbiciu lustrzanym, natomiast te z północnego-wschodu zamieniają kabelek o którym napisałeś. Wszak skopiowanie układu elektrycznego składającego się z 4 kabelków i gniazda to nie lada wyzwanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechuck

no tak lampy nie były drogie. czyli mam zmienic kabelki na wtyczce która nakłada sie na zarówke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoredy ida kable od bezpiecznikow az do lamp? musze sprawdzic kable bo mam gdzies zwarcie.Mam taki problem na swiatłach mijania swieca sie swiatła drogowe. prosze o pomoc

Edytowane przez lukas2087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ktoredy ida kable od bezpiecznikow az do lamp?

Przez komorę silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez wiem ze przez komore. gdzie jest dostep zeby je obejrzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja tez wiem ze przez komore. gdzie jest dostep zeby je obejrzec?

Zobacz, pokombinuj, to nie jest tak, że otwierasz maskę i przewody są od razu widoczne. Zresztą nikt nie mówił, że będzie łatwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja tez wiem ze przez komore. gdzie jest dostep zeby je obejrzec?

A jak pytasz o B5 to zmień dział, bo tu piszemy o B3/B4 a nie B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata b3 93' benzyna 1.8 75 koni . Wczoraj podczas jazdy zgasły mi światła mijania. za nic nie mogę ich uruchomić . Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok , włącznik świateł też działa bez zarzutu , sprawdzałem już 3 i z każdym razem jest tak samo . Żarówki też są ok . Czy ktoś mógłby mi coś poradzić czego to jest wina ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś przełącznik krótkie/długie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak się tam dostać i co może tam być zepsute ..długie działają normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć kierownicę, potem kwestia odkręcenia obudowy plastikowej na kolumnie kierowniczej (2 wkręty od dołu) i wykręcenie 3 wkrętów trzymających przełącznik do kolumny. Najlepiej żebyś miał drugi na podmiankę, chyba że dasz radę rozebrać i złożyć ten co posiadasz. Często gęsto wypalają się tam styki, po przeczyszczeniu problem znika na jakiś czas. Zalecam montaż przekaźników na zasilanie świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok . a powiedz mi czy to jest trudna operacja i czy jako laik sobie z tym poradzę bo nie chciał bym czegoś tam uszkodzić , słyszałem również że trzeba odłączyć zasilanie aby poduszka nie wystrzeliła , czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzisz sobie, nie jest to nic skomplikowanego.

Akumulator odłącz przed ściągnięciem kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz poduszkę u siebie?

Jeśli tak to przed odkręceniem kierownicy zdejmij "-" klemę z akumulatora. Wystrzelić nie wystrzeli ale złapie ci błąd poduszki jak tego nie zrobisz.

Czy dasz radę - nie wiem. Jest to dość skomplikowana część, blaszki, sprężynki itp. Najlepiej załatw "pająka" na podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności