Skocz do zawartości
Gość trust9

szarpie na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trust9

Mam passata b3 z 93 roku silnik 18 ABS z gazem po nocy gdy zapalam go na bęzynie zaczyna sie nierówna praca silnika tak jakby zalało któtaś ze świec, kopci na czarno i to sie potęguje. Po przełaczeniu na gaz wszystko wraca do normy. Gdy silnik jest ciepły praca zarówno na bęzynie jak i na gazie jest wzorowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień czujnik temepratury wody

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie było. Wymieniłem świece, kopułke, palec, sonde lambda, czujnik temperatury i przez całe 2 dni było ok. Teraz mi jedynie nie kopci na czarno (prawdopodobnie świece). Obroty też skaczą (chociaż nie tak jak poprzednio, że silnik gasł), ale również śmierdzi benzyną.

Zacznij od świec i czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a ktory to czujnik bo ja mam ich 3 na samym trojniku na bloku silnika o roznych kolorach czerwony niebieski czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja znam ten temat... Dziesiątki postów o tym czytałem, ludzie po kilkanaście części wymieniali i nic nie pomaga. Tzn. jednemu pomaga a potem czytam inne posty, że niestety. Od siebie napiszę, że ten czujnik niebieski też wymieniałem kiedyś i nic. Zapewne jak odłączysz na kwadrans akumulator i zresetujesz komputer to wszystko nagle zaczyna chodzić jak prosto z fabryki? Do czasu...

Kurcze, możnaby z tych cotygodniowych postów "szarpie, kopci, nie jedzie na benzynie a na lpg super" zrobić jeden i wkleić. Może jakaś tęga głowa wyciągnęłaby jeden konkretny powód takiego stanu. Byloby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do bedzie sonda lambda bo ja wymieniałem już ostatnio wszystko oprócz sondy i na bezynie chodzi jak traktor tak go telepie a przełącza na gaz i cisza nic nie wali i nie szarpie a bezyny pali jak smok a gazu jak normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często poruszaną kwestią jest miejsce zakupu czujników temperatury. Przyznajcie, że nie kupowaliście w ASO ;)

Czujniki temp TYLKO z ASO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujniki temp TYLKO z ASO

 

Oczywiście. Silnik 1,8 ABS - czujnik Hella kod: 6U0919501B cena 103 zł.

Sam kupuję jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie wywaliłem zamiennik czujnika temp. za 30zł i kupiłem orginał w aso za 107zł

zobaczymy jak bedzie sie teraz sprawował ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trust9

Dziękuję za wszystkie sugestie, zacznę od czujnika temp bo swiece i kable juz wymieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście po czujnik nie jeździłem do żadnego ASO tylko do sklepu moto za rogiem ;) - kilkanaście metrów od warsztatu gdzie robili. Stówy na pewno nie dałem, coś koło 50 zł dwa lata temu. Co do sondy to (tez dwa latka temu) w dwóch warsztatach mówili po pomiarach, że OK. O metododlogię badań nie pytajcie. Jakby coś było nie halo to by od razu zaproponowali wymianę u siebie jak każdy bystry mechanik w potrzebie ($).

 

spermik, nie napisałbyś za miesiąc raportu odnośnie tego czujnika ;) ?

trust9, też byłoby fajnie jakbyś co jakiś czas napisał coś o wrażeniach żeby kolejny temat nie umarł bez jasnego rozwiązania. Jak będzie stała poprawa na przestrzeni dłuższej niż kilka dni to już będzie jakiś wniosek pod rozwagę.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam te same objawy już tez myślę ze czujnik temperatury ale po odłączeniu go jest jeszcze gorzej czy to możliwe żeby fałszował odczyt tylko w ujemnej temperaturze bo własnie dzieje się to tylko jak koło zera na zewnatrz. Predzej powiedział bym ze komputer zle dawkuje paliwo. Przez gaz rozjerzdza sie mapa paliwowa czy cos innego w komputerze dlatego nie jest wstanie poprawnie dawkować zwiekszonej ilości przy zimnym silniku lub zimny silnik nie jest wstanie spalic tak duzej ilosci paliwa. Moze pompa paliwa tak tylko przy ciepłym chodzi dobrze. Najlepiej było by przy zimnym sciagnac obudowe wtrysku i zobaczyć w jaki sposób jest podawane paliwo.

Meczmy temat forumowicze bo jest to nie lada zagadka nie sztuka wymienić połowe osprzetu.

szerokości i przyczepności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość garrett1350

Witam wszystkich

mam seata toledo 1.8i 93r (mono-jetronic) i ten sam problem i już mnie krew zalewa.

Szarpie na zimnym ,brak mocy,śmierdzi paliwem - poprostu go zalewa!!!( na gazie jest ok)

-przewody wymienione

-świece wymienione

-czujnik temperatury sprawdzony(jest ok) :)

-pompa paliwa wymieniona

-sonda lambda wymieniona(przestał kopcić na czarno):D

-przepustnica wymieniona na używaną(ponoć dobra)

-uszczelki sprawdzone(brak lewego powietrza)

Pojechałem do poleconego mi mechanika który stwierdził że wtrysk jest do wymiany bo się zawiesza i dlatego go zalewa i szarpie.

 

czyszczenie wtrysku pomaga mi na kilka dni dopuki nie pojeżdze na gazie.:(

Jeżdzimy na gazie wtrysk nie pracuje-paliwo go nie chłodzi i dlatego się

zapieka, to częsta uterka wtakim aucie z gazem -mam drugi używany (mam nadzieje że jest dobry i nie był w aucie na gazie) za kilka dni go wymienie to dam znać czy pomogło.

 

Może to rzeczywiście to?

 

Jak ktoś da mu rade niech napisze - prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie starsze samochody w gazie tak maja... ze na benzynie słabo a na gazie super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość garrett1350

Witam ponownie.

więc tak jak powiedział mechanik-wtrysk do wymiany.

wymieniłem i jak na razie problem znikł, zobaczymy co będzie dalej.

 

a tak na marginesie wie ktoś jak wyskalowany jest wskażnik temperatury w toledo 1?

chce wiedzieć jaka jest temperatura przy danej kresce

na wskażniku

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko a co bada czarny czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość centurion

Pomocy proszę

Mam paska 1,8 b4 ADZ szarpie przy ruszaniu, jest po wymianie poduszki przedniej i tylnej olejowej , silnik pracuje równo sprzęgło nie jest spalone, po rozgrzaniu silnika problem ustępuje

RĘCE MI JUŻ OPADAJĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passata B3 1.8 ABS, i ten sam problem, tzn. nierówna praca silnika tuż po odpaleniu, problem znika zaraz po 1min pracy, a nawet po przejechaniu max 1 km. Świece i przewody były wymieniane jakiś czas temu, dodam że auto miało zakładany gaz około miesiąc temu, lecz problem pojawiał się wcześniej kiedy to jeszcze gazu nie miał. Ostatnio zrobiłem mu klimę i kiedy klima się załącza, to taki sam obiaw, tak jakby nie chodził na wszystkich garach, elektryk powiedział że przyczyną jest jakiś sterownik, który nie wysyła sygnału by pobierał sobie większą dawkę paliwa, i tu zastanawiam się czy można by połączyć te dwie sprawy(...), samochód na gazie pali 9,5 L/ benzyna 6,84, także sąda lambda chyba ok, chociaż rano po odpaleniu jakoś zawsze kopci chwilę na biało, tak to samochód ma moc nic mu nie brakuje.

I tu pytanie do was, czy jest ktoś kto mógłby wrzucić zdj. gdzie jest umieszczony ten czujnik temperatury, bo ostatnio jakiś wymieniałem, ale to mi na liczniku nie wskazywało, no i po wymianie tamten problem zniknął, ale tam chyba jest jeszcze inny ten czujnik(nie wiem czy nie przy chłodnicy), jest ktoś w stanie mi to za pomocą zdjęcia przedstawić ewentualnie dobrze opisać ?

Nie widzę sensu wymiany pompy paliwa bo gdyby szwankowała to by cały czas coś się działo, a to zresztą jak i na benzynie tak i na gazie się dzieje kiedy jest zimny(...). Ewentualnie powiedzcie mi które te uszczelki jeszcze sprawdzić ?.

A i dodam że wymieniałem dziś filtr powietrza, no i wog. samochód inaczej zaczął chodzić, teraz wchodzi na jeszcze mniejsze obroty jak wchodził, miałem mu na lince o oczko przesunąć ale nie ma już oczek, i czy na ciepłym czy na zimnym to teraz mam wrażenie że ma te za małe obroty na jałowym(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ten czujnik temp. czujnik.jpg

 

Dodatkowo dziś rozebrałem całą przepustnicę, poczyściłem, chociaż nie było za brudne, te przewody od odmy, rozebrałem wsio prócz silniczka krokowego którego tylko wyjąłem, bo rozebrać go nie mogłem... jakoś mocno trzymał się na tych zatrzaskach i jeden nawet pękł(jedynie co przy krokowym zrobiłem to wyczyściłem drobnym papierem ściernym ten trzpień co się wysuwa), teraz po tym wszystkim auto nawet po poluzowaniu linki gazu do końca nie gaśnie, nie gaśnie mi na zakrętach i po puszczeniu na luz, zobaczymy co będzie rano...

i jest jeszcze jedna rzecz którą zrobiłem tylko niech pierw ktoś mi powie od czego to jest i za co odpowiada ? to coś.jpg

 

jak widać jedna dziurka jest zatkana tą zieloną zawleczką a z drugiej biegnie do góry ten przewód, no i u mnie kończy się zaraz na 4 cm(...) i dopierdziela tamtędy nieźle powietrze, nie wiem czy to teraz się zrobiło, czy już tak jeździłem z tym od dawna, ale jest jeden przewód, który nie jest podłączony do niczego, wygląda na to że kiedyś właśnie mógł być podłączony razem z tym czarnym, biegnie on na masce, a następnie prowadzi do miejsca gdzie jest akumulator, podłączony jest do tego ustrojstwa które nie wiem za co odpowiada...ustrojstwo.jpg

 

 

o ile mnie pamięć nie myli z rozgałęźnika jeden z przewodów biegnie do tego czegoś -->>

x.jpgbardzo proszę was o pomoc w wyjaśnieniu tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności