Skocz do zawartości
pbalsam

Zestaw audio passat b6 RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat. Chcę zasilić przednie głośniki wzmacniaczem. Radio RNS 510, głośniki to Helix dark blue 62.1 , drzwi wygłuszone. Mam kilka wątpliwości odnośnie podłączenia. Jako że rns510 nie ma wyjścia w postaci rca wiem, że muszę zakupić adapter rca, np coś takiego: http://aukcjewp.wp.pl/adapter-sygnalowy-rca-pyle-jakosc-megahit-swidnica-i1462128025.html

Jak rozwiązać włączanie i wyłączanie się wzmaka? Czy rns510 ma wyjście remote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCD510 nie ma trzeba brać z kluczyka bo jeśli weźmiesz z radia to wzmak będzie się odpalał już przy otwarciu drzwi a po włożeniu kluczyka lub włączeniu radia będzie słychać charakterystyczne 3 stuknięcia (denerwujące), ponieważ wzmak już jest włączony a radio się dopiero włącza. Lipa straszna bo bez kluczyka nie posłuchasz, z drugiej strony przy wzmaku jest wskazane żeby samochód chodził aby słuchać muzyki bo ten klocek sporo pobiera prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCD510 może i nie ma, ale może ma RNS510? No chyba że różnią się one tylko navi i dyskiem. A masz jakiś schemacik gdzie się dokładnie wpiąć w stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktoś coś wie na temat RNS....miałem w swoim pasku standardowe radio RCD 310.... zakupiłem na allegro RNS 510 lecz jest to wersja dynaudio...i teraz jest problem bo....niby wszystko działa radio super sie odpala z logiem dynaudio....ale zestaw nie gra tak jak powinien przy podgłośnieniu na 60-70% mocy to tak jak w RCD na 30%.....nie ma głębokiego basu....dźwięk jest dużo gorszej jakości jak ze standardowego zestawu...co teraz zrobić ???

 

1.Czy wystarczy radio przekodować w systemie że to Dynaudio ???

2.Czy może dokupić wzmacniacz Dynaudio lub inny do tego zestawu głośników ??

 

Bardzo prosze o pomoc co w tym wypadku zrobić bo zmiana radia niby na lepsze okazała się wielką klapą....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć vaga i odchaczyc dynaudio, miałem tak samo. Niestety nie wiem jak to zrobić bo robił mi to znajomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już sie uporałem z tym problemem. Gdyby ktoś w przyszłosci miał ten sam problem co wyżej wystarczy wejsc w VAG-iem w RADIO nastepnie kodowanie --> pomocnik kodowania i zmienic opcje z DYNAUDIO bodajże 5 na Volkswagen sound system not installed czyli 0 albo 1. I to wystarczy Radio gra o niebo lepiej !!!! Wcześniej zastanawiałem się nad wrzuceniem jakiegoś wzmaka lub wymianę głośników teraz myśle ale już nad tym drugim bo radio gra extra....i jak na razie nie wykorzystuje swojego potencjału....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,skoro już tyle tu się mówi o głośniczkach i radiach to może jakaś osoba kompetentna podrzuci coś na temat mocy RCD-510,bo jakoś jest to dziwnie utajnione, a chodzi o to czy jest wystarczające żeby pracowały pod nim Hertz EV 165 ( bez wzmaka ). Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,skoro już tyle tu się mówi o głośniczkach i radiach to może jakaś osoba kompetentna podrzuci coś na temat mocy RCD-510,bo jakoś jest to dziwnie utajnione, a chodzi o to czy jest wystarczające żeby pracowały pod nim Hertz EV 165 ( bez wzmaka ). Dzięki.

 

[h=2]RCD 510[/h] To nowoczesny, funkcjonalny system radiowy z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 6,5” TFT z możliwością podłączenia od 4 do 10 głośników o mocy 20 W . Podwójny tuner umożliwia odbiór zakresów FM, TP i RDS. W skład systemu radiowego RCD 510 wchodzą: odtwarzacz płyt CD, plików MP3 i WMA – Audio, wbudowany zmieniacz na 6 płyt CD, czytnik kart pamięci SD/SDHC, złącze wejścia audio (AUX-IN), oraz w zależności od wyposażenia - wbudowana pamięć informacji drogowych TIM. Jeśli samochód wyposażony jest w system kontroli parkowania Park Pilot to zarys samochodu i położenie przeszkód wyświetlane są na wyświetlaczu systemu. Podobnie na wyświetlaczu systemu RCD 510 emitowany jest obraz z kamery cofania. System może być obsługiwany przez kierownicę multifunkcyjną.

 

Reasumując RCD 510 - 20 W vs. Hertz EV 165 - 70 W - nie da rady, zagra cichutko i bez efektu. Szukaj czegos w granicach 30-40 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas wymiany radia z RNS300 na RNS510 urwałem białą kostkę która była w pięta w czarną dużą kostkę przy radiu RNS300. Z białej kostki wychodził czarny kabel który był przykręcony do radia Rns 300. Do kostki dodatkowo idzie 7 kolorowych kabelkow. I w tym momencie nie wiem w które miejsce one idą. A bez tej kostki nie działa zmieniarka i mam błąd poduszki. Prosze o pomoc w tej sprawie. A może ktoś ma taką kostkę z ucietymi kablami? Pozdrawiam i załączam link do zdjęć.

 

http://zapodaj.net/f27eb7011a546.jpg.html

 

http://zapodaj.net/fe211fbaf8292.jpg.html

20150604_130318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wziac remote z rns510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam radio RCD310 i 8 głośników, czy dysponuje ktoś schematem wyjaśniającym jak są podłączone w takiej ilości głośniki do radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że nie znam się zbytnio zapytam was. :) Co polecacie pod RNS510 żeby miało ręce i nogi i dobrze grało. Chodzi głownie o subwoofer, aktywny, pasywny i wzmacniacz? Głośniki raczej zostaną oryginalne chyba że polecacie coś dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne głośniki w B6 to szmelc. Lepiej grają te z B5. W miarę spoko są SX-6C, ale do nich bym wygłuszył drzwi.

Jak miałbym tobie coś robić na RNS510, to bym przełączył go w tryb Dynaudio i pociągnął RCA do wzmacniacza bezpośrednio z kostki radia. Wzmacniacz można upchnąć pod podłogą bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz jestem laikiem. Wiem, że VCDS'em idzie zmienić radio w tryb Dynaudio, a głośniki mogę dać te które poleciłeś i wygłuszyć? Tył zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył wycisz/odepnij/usuń. Zrób sobie przód na SX-6c + maty wygłuszające np.SilentCoat + dystanse. Wszystko dostaniesz w audioplaneta.pl (sklep kolegi z forum osiah). A jak coś to się do niego zgłoś to na pewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności