Skocz do zawartości
pbalsam

Zestaw audio passat b6 RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w samochodzie mam radio-nawi rns 510.

Chcialem podmienic glosniki jednoczesnie wstawiajac wzmacniacz.

 

Wstepnie mysle o glosnikach na przod:

http://www.allegro.pl/item554563786_hertz_esk_165_kurier_i_dystanse_mdf_esk165_lodz.html

Wzmacniacz:

http://www.allegro.pl/item564336343_hertz_mosfet_na_przetwornicy_4_3_2_kanaly_mostek.html

 

Mam klika pytan do znawcow tematu:

-czy tweetery z tego zestawu wejda w miejsce oryginalow przy slupkach?

-jaki zestaw glośników proponujecie na tył? - tam tez jest tweeter w drzwiach(przy klamce) oraz jakis głośnik w dolnej czesci drzwi.

-jaki jest rozmiar glosnikow w tylnych drzwiach(zarowno tweetery i zwykle)

-czy istnieje mozliwosc wymontowania tweeterow z oryginalnej obudowy?

- jak wogole podpiac wzmacniacz 4-kanalowy pod RNS 510?

Prosze o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam!

 

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

 

Nitk nic nie pisze, a ja troszke poszukalem jak stworzyc wyjscie na wzmacniacz razem ze zdalnym zalaczeniem- konwerter wyjścia liniowego RCA:

http://www.allegro.pl/item557970191_nie_masz_w_radiu_wyjscia_na_wzmacniacz_konwerter.html

lub drozszy ale nie wiem czy lepszy..

http://www.allegro.pl/item556223914_konwerter_syg_glosnikowego_do_rca_stinger_sgn13.html

 

Czy ktos cos takiego kiedys testowal?

Nie ma straty jakosi?

 

Moze jakies inne pomysly na podlaczenie 4-kanalowego wzmacniacza pod RNS 510 i dodatkowo 4 glosników?

Edytowane przez pbalsam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z tym konwerterem ale powiem ci tak:

odpusc sobie narazie tyl, ale za to wyglusz sobie porzadnie przod - uwazam ze bedziesz wtedy b. zadowolony. co d tweeterow to jak sciagniesz z nich maskownice to powinny sie zmiescic, glosniki proponuje Ci zamontowac tak aby zaslanialy je oryginalne maskownice- te dolaczone do zestawu wygladaja toche odpustowo.

-jaki jest rozmiar glosnikow w tylnych drzwiach(zarowno tweetery i zwykle)

wszystko ma taki sam rozmiar jak z przdu.

czy istnieje mozliwosc wymontowania tweeterow z oryginalnej obudowy?

z tego co pamietam sa na 3 zatrzaskach b/ prosto sie je wyciaga- zapewne bedziesz je musial wyciac zeby wsadzic nowy tweeter,

Moze jakies inne pomysly na podlaczenie 4-kanalowego wzmacniacza pod RNS 510 i dodatkowo 4 glosników?

podpatrzylem opis tego wzmacniacza i cie pociesze- nie potrzebujesz tego konwertera.

mozesz sie podpiac pod wzmacniacz z kabli glosnikowych-

najlepiej kabel 8 zylowy od kostki radia prosto do wzmacniacza.

 

Pozdrawiam

wzmacniacz.JPG

Edytowane przez jago86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS 510 ma tylko wyjście dwóch kanałów RCA. W przypadku współpracy z oryginalnym wzmakiem np. system Dynaudio, RNS jest fabrycznie przeprogramowany na niskie wyjście (RCA) przez głosniki. Nie wiem czy można to w jakiś sposób przekodować.

Na tym pierwszym konwerterze miałem podpiętego suba, dawał radę, ale trudno mi powiedzieć jak to słychać w całym paśmie.

Może poszukaj wzmacniacza z wejściami "wysokimi" z głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znalazlem o przekodowaniu na VWNAWI forum:

Hello,

 

RNS510 IS COMPATIBLE with Skoda and VW Soundsystems. But you have to re-program RNS510 to work with them by HEX coding on VAS (NOT VAG!!) diagnostics.

The RNS510 doesn't care how many speakers has Soundsystem (or premium sound) connected....

 

Avail.options are:

Byte to be changed: 01 = Sound System Correction

00 Sound System not installed

01 Volkswagen Sound System

02 Skoda Sound System

05 Dynaudio Sound System

 

If I can compare my previous Soundsystem with Skoda Audience radio, combination of same Sound System and RNS510 has much dynamic sound (better lower tones and much sonorous high tones)

 

Regards Pavel

 

Czyli istnieje mozliwosc przekodowania za pomoca jakiegos HEX i VAS... ale tu juz nie mam pojecia jak co i z czym...:)

 

A te 2 wyjscia RCA wystarcza na montaz głośników z przodu podpietych pod 2 kanałowy wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz rozwiązanie. Szukaj kogoś z VCDS'em, tudzież ASO z VAS'em. Kodowanie odbywa się szesnastkowo.

 

Te dwa wyjścia wystarczą, ale prawdopodobnie nie będziesz nimi mógł sterować za pomocą fadera (tył-przód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te wyjscia sa w postaci CHINCH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to są wyjścia na pinach kostki. Tutaj na forum komuś już pisałem, które to są, poszukaj dobrze ci to wychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem nawet mi opisywales jak podlaczyc subwoofer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem bylo by wyprowadzenie z radia dwóch rca u elektronika, bo jednak konwertery- to jakas tam strata, ale obawiam się ze wtedy stracisz na nie gwarancje vw.

musisz szukac wzmaka z wejsciem wysokonapięciowym (np. ten hertz), głośniki na tył np. helix, powerbass, hertz dsk itd.. a tweetery da się upchac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma co przerabiac, skoro mozna tylko przeprogramowac wyjscia glosnikowe na liniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Sprawdź dobrze czy nawigacja będzie działac prawidłowo po podłączeniu wzmacniacza - jest na tym forum taki temat.

 

Ja bym ci proponował wygłuszyć przednie drzwi dać tam porządny zestaw i do tego pod ten sam wzmacniacz dac subwoofer - mały 20cm można nawet zabudować w kole zapasowym. Tył zostawić pod radiem i używać tylko dla pasażerów z tyłu. Tak mówią prawidła CA no ale każdy ma własny gust.

Jeśli miałbym podłączać tylny zestaw pod wzmak i do tego aktywny subwoofer to na pewno zrezygnowałbym z tylnego zestawu na rzecz porzadnego sub'a pod wzmacniaczem który i tak będziesz miał.

 

Ewentualne wyjśnie to :

- 2 wzmacniacze

- wzmazniacz 5-o kanałowy

 

np. taki: http://allegro.pl/item567295598_wzmacniacz_magnat_5000_xl_1100_w_max.html

Edytowane przez fakamada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz podlacze wzmacniacz i glosniki to napewno zrezygnuje z suba. Ale zrobie tak jak proponujesz czyli wstawie tylko przod.

Myslalem o HERTZ HSK 165?

Na razie sie wstrzymuje z dzialaniami. Bede na przegladzie to poprosze w salonie o przeprogramowanie RNS-a na wyjscie liniowe, jezeli beda w stanie cos takiego zrobic to wstawie wzmacniacz.

Na razie seryjny sprzet gra i tak duzo lepiej niz mialem w Toyocie, a nie chce ryzykowac straty sygnalu po wstawieniu konwertera na wysjcie liniowe.

Poza ty jeszcze sie autem nie nacieszylem w calosci...:)

Edytowane przez pbalsam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Nie spiesz się. Koszty robią się coraz większe :)

O wyjście liniowe się nie martw. Dobre wzmacniacze mają wejście wysokonapięciowe. Możesz podłączyć kable głośnikowe z radia. Jak już będziesz kupował wzmak do daj od razu 4-0 kanałowy. Różnica w kosztach niewielka (szczególnie że wzmaka nie ma większego sensu kupować nowego), a zawsze zostaną ci 2 kanały na jakiś mały sub w przyszlości. Sa teraz suby których gł. montazowa to np. 7-8cm i mozna wztawić bardzo wąziutka skrzyneczkę, która zajmuje bardzo mało miejsca. No ale to na przyszłośc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszta rosna...??

ale euro juz spada... juz skonczyli spekulowac:)

Jakos to bedzie, wezme kilka dyzurow wiecej ale audio musi byc...:)

 

A przy tym wejsciu HI do wzmacniacza, nie ma straty jakosci?

Podbicie basu jest prawidlowe?

Mozna wtedy podlaczyc bezposrednio kable glosnikowe bez zadnego cudowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tam strata teoretycznie będzie. Na pewno jakość i dynamika będą lepsze niż teraz. Nie wiem na ile odczuwalna jest różnica przy podłączeniu HI/LOW (tu niech wypowiedzą się fachowcy )

Wszystko wtedy działa normalnie no i na pewno działa regulacja bass/treble z poziomu radia. Na pewno nie ma też problemu z lektorem nawigacji (nie wiem czy znalazłem ten post o który mi chodziło )

 

Jakaś strata jakości wynika z tego że sygnał niepotrzebnie przechodzi przez końcówkę mocy w radiu. Nie wiem jak ona wygląda jakościowo u ciebie.

Edytowane przez fakamada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeprogramowaniu radia na AUX, nie powinno byc problemu z nawi, bo w ten sposob podlaczaja fabryczny zestaw DYNAUDIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajeb.... opcja...:)

 

No nic to nie pozostaje mi nic wiecej jak zabrac sie za robote zeby na to wszystko zarobic...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka rzeźba to juz droższa zabawa ale efekt piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka79

 

Wiatm,

Wlasnie szukam mozliwosci uruchomienia AUX.

Czy macie jakies wiadomosci na ten temat?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności