Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam maly problem.

Jak jade po nierownosciach, np po kamieniach, to cos tlucze w lewym przednim kole. Stukanie wystepuje tylko gdy puszcze gaz (na biegu), lub wcisne sprzeglo. Tak jakby stukanie zanikalo podczas dodawania gazu. Ktos mial podobny przypadek ? Dodam ze zawieszenie wymienione 6 tys km temu ;/

 

Miałem tak samo i okazało się że to mi klocki uderzają o tarcze hamulcowe. A wszystko przez brak tej metalowej sprezynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem tak samo i okazało się że to mi klocki uderzają o tarcze hamulcowe. A wszystko przez brak tej metalowej sprezynki

 

u mnie sprężynki są, okazał się wahacz dolny ( ten banan). Wybił sie na tym silentblocku.. przypomniało mi się, że w zimę lewą strona zaszorowałem po skarpie rowu... (skutek zasypanych polnych dróg ;/ ) i teraz jak powysychało wszystko to wytłukł się do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam paska 98r sedan benzyna. Od jakiegoś miesiąca może dwóch slychac dziwne stukanie przy wolnej jezdzie, mianowice do 30-40km maks. Mechanik wcześniej powiedział ze łożysko przednie prawe do wymiany bo wyje na lukach przy większej preskosci. Czy te stuki to tez od łożyska? Normalnie boje sie ze mi kolo odleci a dokręcone są napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie sprawdz , kolo do gory i poruszaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawieszenie sprawdz , kolo do gory i poruszaj

 

3 miesiące temu przegląd byl i bylo wszystko elegancko prócz tego łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam paska 98r sedan benzyna. Od jakiegoś miesiąca może dwóch slychac dziwne stukanie przy wolnej jezdzie, mianowice do 30-40km maks. Mechanik wcześniej powiedział ze łożysko przednie prawe do wymiany bo wyje na lukach przy większej preskosci. Czy te stuki to tez od łożyska? Normalnie boje sie ze mi kolo odleci�� a dokręcone są napewno.

 

Koło nie odleci ale zawieszenie tzreba sprawdzić tak jak kolega wyżej napisał. Możliwe, że wahacze zaczynają się odzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koło nie odleci ale zawieszenie tzreba sprawdzić tak jak kolega wyżej napisał. Możliwe, że wahacze zaczynają się odzywać.

 

Czyli taki dźwięk stukania chrabotania przy wolnej jezdzie może byc wina wahaczy? I kolejny większy wydatek,masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli taki dźwięk stukania chrabotania przy wolnej jezdzie może byc wina wahaczy? I kolejny większy wydatek,masakra.

Łożysko do wymiany z tego co opisujesz a wahacze niech Ci mechanik sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może stabilizator na końcówkach się odzywa....

W każdym razie koszt na pewno mały, czy łożysko czy końcówki drążka.

A sprawdzenie to 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam opisywane stukanie z tyłu gdzieś pod tapicerką w okolicy górnego mocowania pasa. Jak kołysze autem na nierównościach słyszę tępe stuknięcia w seriach po kilka na sekundę gdzieś zza tylnych foteli z lewej strony. Kiedy z tyłu siedzą pasażerowie stukanie jakby zanika. Czy może ktoś opisać (lub wrzucić jakieś fotki bo linki wygasły) jak sprawdzić i wymienić te mocowania amora? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2017 o 11:57, rokefeler napisał:

jak sprawdzić i wymienić te mocowania amora? Z góry dziękuję za pomoc.

Nic prostszego jeśli chodzi o wymianę mocowania amortyzatora ponieważ wszystko rozbisz z nadkola. Zdejmij koło i mocowanie będziesz już widział. Dwie śruby 13mm i u dołu nie pamiętam rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  uszkodzone mocowania słychać jakby z wewnątrz? Czy jest jakieś mocowanie w środku? Ja wyraźnie słyszę te dzięki w kabinie z tyłu. Jak mogę sprawdzić czy te mocowania są uszkodzone? Tutaj nagrany dźwięk stukania może ktoś pozna co tak lata. passat.wav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spotkał się ktoś może ze stukami w prawym przednim kole podczas gwałtownego ruszania jazdy po dziurach choć częściej na nierównościach a nawet lekkiego hamowania na prostej drodze?? Dodam że wahacze i amortyzatory były niedawno wymieniane.

Edytowane przez sswojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może łożysko CI siada w kole ? Podnieś auto, ręce jak na 14:45 i sprawdzasz luz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też przeguby wewnętrzne przy szkrzyni. Złap za półoś i szarpnij czy jest luz.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ja mam luz góra dół na przegubie wewnętrznym. Kwalifikują się automatycznie do wymiany ? U mnie stuknięcie jest jedynie na lpg a na pb już nie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te przegub tak właśnie się zachowuje jak ma luzy. Przy ruszaniu przy gwaltownym hamowaniu stuka. Jak nie zmienisz stukanie będzie się pojawiać coraz częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzów na kole i półosi nie ma. Ostatnio zauważyłem że stuki na nierównościach występują tylko gdy puszczę gaz, gdy daje gazu albo jadę na sprzęgle to nic nie słychać ale słychać je gdy hamuje najczęściej na skręconych kołach. Co to może być?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, sswojak napisał:
40 minut temu, sswojak napisał:

Co to może być?

Możesz też sprawdzić łącznik stabilizatora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dechałem dzisiaj w deszczu i o dziwo cisz nic nie stuka nic pupa na dziurach i przy hamowaniu. Nie wiem już o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności