Skocz do zawartości
Kolek

Wymiana sterownika silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce jutro wymienic sterownik silnika i powiedzcie mi czy jak wsadze uzywany sterownik czy samochod odpali czy musze go jakos resetowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpali bo jest immobiliser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz miec taki sam sterownik jaki masz orginal (kod silnika)Po drugie jak juz kolega wspomnial musisz zgrac immo do tego nowego ecu w celu odpalenia auta.

Wszystko to jest do zrobienia ale trzeba dac do kogos co sie zajmuje elektronika i po prostu odczyta eeprom ze starego i wgra go do tego noewgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze musisz miec taki sam sterownik jaki masz orginal (kod silnika)Po drugie jak juz kolega wspomnial musisz zgrac immo do tego nowego ecu w celu odpalenia auta.

Wszystko to jest do zrobienia ale trzeba dac do kogos co sie zajmuje elektronika i po prostu odczyta eeprom ze starego i wgra go do tego noewgo

Jest jeszcze możliwość adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tzn?? co trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adaptacje ptzeba wykonac ale tzreba miec kod immo sterownika silnika tego co kupiles no i immo licznika tego co masz w aucie potem vag adaptacja i autko odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I maslo maslane !!! Mozesz opisac to bardziej .Adaptacja to jest szerokie pojecie:

Gdzie ta adaptacja???

Ktory kanal??

Co pierwsze wpisujesz??

Czy trzeba wylogowac stary pin czy od razu jedziesz z nowym??

dokladny opis pls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec wchodzisz w licznik 17 pozniej wpisujesz 11 logowanie pin licznika pozniej 10adaptacja kanal 51 i wpisujesz kod sterownika silnika wychodzisz z tego wchodzisz w silnik 01 pozniej 11 logowanie kod sterownika pozniej 10 adaptacja kanal 51 i kod licznika oto cala historyja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zmieniac swojego sterownika ,ale bylem ciekawy czy idzie to zrobic??Powiedz mi czy juz to masz sprawdzone czy narazie to tylko teoria???

Czy mzona tak samo to zrobic ,ale przy wymianie licznika????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s[rawdzone sam robilem jestem elektromechanikem licznik tak samo tylko trzeb ajeszcze kluczyki wbic w niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys juz o tym slyszalem ,ale kazdy tylko mowil ze jakos tak sie to robi ale bez szczegolow.Mam jeszcze jedno pytano jesli logujesz sie w licznik i mowisz ze na 51 podajesz kod sterownika to chodzi tobie o orginalny kod z auta czy o ten co bedziesz wkladal(ten zamennik) i pozniej w silniku ktory kod podajesz pierwszy orginalny czy z wymienianego???

Ps.

No i co zrobic jesli nie posiadasz kodu z nabytego sterownika czy tez licznika???Czy tylko odczyt eepromu zoastaje czy mozna odczytac np przy pomocy v-tacho???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kanal 51 wpisujesz kod srweownika tego co bedziesz wkladal twoj orginalnu juz jest w jego pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy wymianie licznika mowisz ze bedzie tak samo ???

Czyli loguje pin z licznika ktory mam w aucie pozniej adaptacja 51 i wpisuje kod pin licznika ktory bede wkladal tak??

Czy od razu wymieniam licznik wpisuje kod od wymieionego pozniej adaptacja 51 i wpisac kod ktorym powinien byc orginalny??? jedna tych opcji musi byc dobre:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkladasz licznik wpisujew w licznik kkod licznika i w kanal 51 wpisujesz kod sterownika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaueye, namieszałeś koledze, chyba sam do końca nie jesteś pewny jak to zrobić.

Dopasowanie licznika a sterownika silnika to są dwie różne procedury.

Przy wymianie licznika dopasowujemy go do sterownika silnika a przy wymianie tego drugiego dopasowujemy do licznika.

Nie wiem skąd wziąłeś kanał 51 ale nie używamy go podczas adaptacji, używamy kanału 50.

Adaptacja przy wymianie sterownika silnika na używany:

1. Trzeba mieć kod pin swojego sterownika silnika i kod pin tego 'nowego' używanego.

2. Przed wymianą spisać kodowanie aktualnego sterownika silnika.

3. Zamontować sterownik. Dioda immo będzie migać. Wybrać w Vag-comie [01-silnik] --> [11-login]-->wpisać kod pin 'nowego' używanego sterownika--> [OK].

4. Wybrać [10-Adaptacja]--> kanał 50 -->wpisać kod pin starego sterownika silnika [OK][test][zapisz]. Rozłączamy się.

5. Wyłączyć zapłon, następnie włączyć po ok pół minuty ale nie uruchamiać silnika. Uruchomić silnik po ok dwóch minutach.

6. Sprawdzić kodowanie sterownika silnika, ew. przekodować.

W liczniku nic nie grzebiemy.

Ten opis dotyczy passatów z immo3 czyli po liftingu.

 

Dla passatów przed liftem z niebieskim podświetleniem wstawiam załącznik z opisem.

dopasowanie B5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co w licziku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć jak to jest w B4?? chciałbym dla doświadczenia podmienić ECU

Ecu mam

immo jest osobno - czy adoptuje się ecu do immo czy immo do ecu??

jeśli ecu to można do jednego immo dopasować dwa ecu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak ja nie posiadam kodu kupionego używanego sterownika silnika to skąd go mogę wytrzasnąć???

 

mogę go jakoś odczytać???? jak?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności