Skocz do zawartości
Kolek

Wymiana sterownika silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak inni kupiłem uzywany sterownik z tym samym oznaczeniem do mojego  1.8t APU. Pol dnia męczyłem sie z uruchomieniem i połączeniem vag comandera ale prawie sie udało. Prawie bo zaczytałem pin z starego imo ale tylko z imo -sterownika silnika nie ruszy. Przy zaznaczeniu w comaderze ME7 ... i klikniecu w read pojawia sie dodatkowe okno z jakimiś  autodetektem -ustawieniami pamięci czy cos a po zatwierdzeniu  ok program rusza a w oknie połączenie pojawia sie "timeout when waiting for response" i nic. Mysle tak- ze ok mam pin starego ale jak sczytam pin z nowego jeśli nie łączy mnie z ecu ? Moze jakoś to rozwiąże a jesli nie to pytanie czy jak wyłączę programowo imo i przełożę sterownik to auto odpali czy nie a jesli czy to koniec juz, czy po przełożeniu sterownika trzeba jeszcze coś zrobić. Bo po przeczytaniu całego tematu mam mętlik w głowie a wypowiedzi czasem sa sprzeczne z sobą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 przelutowac triak immobilisera to 2minuty i 10zl w serwisie RTV chyba że masz lutownice z odsysaniem to sam to zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ok, ale jednak wolałbym to zrobic bez mechanicznej ingerencji- zawsze mam opcje powrotu gdyby nowy-stary sterownik tez był walniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki program byłby najlepszy do zczytania wsadu starego, i wgraniu w nowy metoda  plug & play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim avf używam vag can commandera. Czytasz epprom ze swojego starego sterownika a następnie wygrywasz go do nowego i jest ok.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że u mnie vag can comander sie wiesza i nie może zgrać erpproma ecu.

A MPPS by się nadawał do zgrania erppromu ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu odgrzeję temat.

Silnik 1.9 AJM , autko z kwietnia 1999 r. Nr. sterownika  038 906 019 A.

Możecie mi powiedzieć czym różnią się sterowniki o takim samym numerze jak mój, a różnica jest tylko w literce/literkach po numerze, np. 038 906 019 BJ ???  Oprócz tego, że jest nowszy, tzn. data na nich wybita jest "młodsza" niż na moim.  Czy są one zamienne z moim ? Oprócz immo  oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności