Skocz do zawartości
mroova

Demontaz zderzaka przedniego b5 fl

Rekomendowane odpowiedzi

stanley wrzuć manuala jeśli posiadasz będzie dla innych, a zieloni wrzucą na stałe w warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stanley wrzuć manuala jeśli posiadasz będzie dla innych, a zieloni wrzucą na stałe w warsztat.

 

Jak będę w domu mogę to zrobić:] z tym że to są wybrane skany książki (około 3-4stron) "sam naprawiam..." tam wszystko się znajdzie:D

A chyba większośc z nas posiada takie cudo:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę w domu mogę to zrobić z tym że to są wybrane skany książki (około 3-4stron) "sam naprawiam..." tam wszystko się znajdzie

A chyba większośc z nas posiada takie cudo

Jeśli to skan z książki to lepiej nie wrzucaj. Myślałem że to twojego autorstwa zdjęcia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to skan z książki to lepiej nie wrzucaj. Myślałem że to twojego autorstwa zdjęcia.

 

hehe jeszcze nie:] na wiosnę dopiero będę cykał zdjęcia, bo muszę ściągnąć zderzak, ale puki co, jak kto ma problem to zawsze można wspomóc tą książeczką:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikers

witam, odświeżę wątek:) mam pytanie jak ściągnąć ten język do otwierania klapy? jest na to jakiś knif? bo ściągnąłem zderzak bez ściągania grilla- wisiał on na ty języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym "języku" jest taka blaszka. Musisz ją podważyć śrubokrętem i wtedy będziesz mógł wysunąć ten język. Na forum jest gdzieś film instruktażowy jak ściągać zderzak krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

język od otwierania maski jest zabezpieczony blaszką ściągającą, którą należy podnieść do góry. Następnie wciskasz szeroki płaski śrubokręt w język i go rozszerzasz aby zszedł z bolca. Trochę wprawy to wymaga ale da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są 2 rodzaje języków, jeden właśnie zabezpieczony na blaszkę jak pisze Tomasz, taki też mam ale, w ASO pytali koniecznie o rok produkcji bo w drugim rodzaju inne zabezpieczenie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem są 2 rodzaje języków, jeden właśnie zabezpieczony na blaszkę jak pisze Tomasz, taki też mam ale, w ASO pytali koniecznie o rok produkcji bo w drugim rodzaju inne zabezpieczenie było
W Aso pytaja o duzo niepotrzebnych rzeczy. Tak jak kolega wyzej napisa, najpierw musisz ta blaszke na jezyku odchylic do gory a pozniej szeroki srubokret wlozyc miedzy dwa ogonki jezyka i rozszerzyc go tak zeby ogonki wyszly z dwoch bolcow, jak wyjda to jezyk mozesz wyciagnac z grilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek dzięki za przekazanie wiedzy :bleble

Najpierw się dowiedz, potem zastanów i napiszesz że są dwa rodzaje zabezpieczeń tych języków :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ma ktoś już manuala jak zdjąć ten zderzak przedni, krok po kroku ? Najlepiej z opisem zdjęciowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, fatkycznie. Korzystalem z wyszukiwarki ale jak inni którzy się skarżyli nie znalazłem satysfakcjonującego tematu. Jedynie zderzak ze zdjęciami od B5 FL znalazłem wyszukiwarką. Dzieki za podsunięcie wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jest film instruktażowy demontażu przedniego zderzaka oraz lamp w 3BG:

[ame=

]
[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent na obracające się śruby Torx. Kręcę śrubą i gniazdo się też kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z jedną śrubą trzymającą tylni zderzak do nadwozia, obraca się śruba torx z nakrętka która była przygrzana od wewnątrz profilu, chyba tylko pozostało to rozwiercić... ale na razie nie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak zdjąć zaślepki spryskiwaczy lamp? Bo by zdjąć zderzak to muszę najpierw zdemontować te zaślepki... One są wklejone na taśmę/silikon czy jakoś wsuwane na pateńcie?

Prosze o rade.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Mialem tez problem z obracajäcymi sie srubami w pasie przednim. Kupilem nowe sruby i te gwinty co sä w plastiku te wielkie podkładki z gwintem. Problem w tym ze wygläda na to ze one sä jakos zciskane i robi sie kołnierz zeby nie wypadly. Problem w tym ze nie wiem co dalej zrobic. Mam nowe 8 sztuk i lipa. Wygläda na to ze trzeba je wlozyc zacisnäc tak jak nit zeby sie kołnierz z tylu zrobil i wtedy można wszystko skrecic ale jak to zrobic nie mam pojecia. Pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porownania zrobilem zdjecie nowej i starej czesci

20161005_073429.jpg

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w fabryce do zaciskania tych podkładek jest taki pistolet ze śrubą na koncu, zakładasz w otwór sruba sie wkreca i zaciska na otworze.One są dość twarde i nie wiem czy recznie to zagnieciesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności