Skocz do zawartości
Grimson

Karta pojazdu - zwrot 425 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=10413&Strona=1

artykuł z autoświata

trochę stary ale chyba o to chodzi

a pismo to chyba jakoś jak ten koleś napisał:

http://www.doktorski.net/kartapojazduwzor.doc

 

no i gitara ja napisze to samo i śmigam do tych złodziei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jakoś nie widzę żeby w TV i prasie dziennikarze zdawali relacje o oblężeniu Starostw w związku ze zwrotem pieniędzy za Karty Pojazdu.

 

Złodziejskie państwo. Nawet nie pisną że taka możliwość istnieje.

 

Roześlijcie Panowie tę informację o zwrocie na inne fora, do swoich znajomych - niech jak najwięcej ludków odzyska zrabowane pieniążki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja o tym już dawno słyszałam, nawet mam wzór jak to napisać, ale w naszym starostwie "takie rzeczy" nie przechodzą. u nas nawet nie zarejestrujesz normalnie auta, a co dopiero jakis zwrot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja o tym już dawno słyszałam, nawet mam wzór jak to napisać, ale w naszym starostwie "takie rzeczy" nie przechodzą. u nas nawet nie zarejestrujesz normalnie auta, a co dopiero jakis zwrot...

 

to ich zasrany obowiązek a jak nie będa chcieli to do sądu i na pierwszej rozprawie przegrywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i panowie ja w poniedziałek jadę zawieść podanie (za mamy auto) i zobaczymy co z tego wyjdzie auto kupione w 2005r. i karta pojazdu była wykupiona za 500zł i niech teraz zwracają oby !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zagrają trąby triumfu - dziś na poczcie odebrałem 425 PLN z Karty Pojazdu.

Na pieniążki czekałem 15 dni - od daty złożenia wniosku do odbioru pieniędzy.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech zagrają trąby triumfu - dziś na poczcie odebrałem 425 PLN z Karty Pojazdu.

Na pieniążki czekałem 15 dni - od daty złożenia wniosku do odbioru pieniędzy.

:eek: No to mam mobilizację :D Na dniach pisemko powędruje do starostwa :D

 

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

 

PS. Grimson - gratuluję triumfu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimson, auto kupiles w tym okresie czasu, ktory wymieniany byl jako jedyny, ktory kwalifikowal wlascicieli tych aut do odbioru kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego wniosku pasowały by dopisać "+odsetki "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem pecha. Przeczytałem na tym forum o takiej możliwości, zawiozłem pisemko a wczoraj dostałem odpowiedź, że kasy nie będzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie co mi szkodzi napisanie takiego pisma, w sumie papier przyjmie wszystko. W wydziale komunikacji od razu poinformowano mnie, że odpowiedz będzie negatywna, że jeśli nadal będę chciał zwrotu nadpłaty za KP to będę musiał iść do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pisma ze starostwa.

Zgodnie z $ 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 roku, w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. z 2003 r. Nr 137, poz. 1310), za wydanie karty pojazdu przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, organ rejestrujący pobierał opłatę w wysokości 500 zł. Niniejsza regulacja była aktem wykonawczym do ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2005 r.,Nr 108, poz. 908 ze zm.) Tym samym, zgodnie z regulacją zawartą w art.87 ust.1 Konstytucji RP, rozporządzenie to było powszechnie obowiązującym źródłemprawa,do którego stosowaniazobligowane są równiez organy administracji.

I co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z pisma ze starostwa.

Zgodnie z $ 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 roku, w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. z 2003 r. Nr 137, poz. 1310), za wydanie karty pojazdu przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, organ rejestrujący pobierał opłatę w wysokości 500 zł. Niniejsza regulacja była aktem wykonawczym do ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2005 r.,Nr 108, poz. 908 ze zm.) Tym samym, zgodnie z regulacją zawartą w art.87 ust.1 Konstytucji RP, rozporządzenie to było powszechnie obowiązującym źródłemprawa,do którego stosowaniazobligowane są równiez organy administracji.

I co Wy na to?

 

to jakim cudem ludzie dostaja zwroty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli to samo-zero szans :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakim cudem jak to jest wkońcu z tym????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś chce się sądzić to ma prawo lecz do tego potrzebne jest zdrowie i nerwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z pisma ze starostwa.

Zgodnie z $ 1 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 roku, w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U. z 2003 r. Nr 137, poz. 1310), za wydanie karty pojazdu przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, organ rejestrujący pobierał opłatę w wysokości 500 zł. Niniejsza regulacja była aktem wykonawczym do ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2005 r.,Nr 108, poz. 908 ze zm.) Tym samym, zgodnie z regulacją zawartą w art.87 ust.1 Konstytucji RP, rozporządzenie to było powszechnie obowiązującym źródłemprawa,do którego stosowaniazobligowane są równiez organy administracji.

I co Wy na to?

 

No i co z tego, że zródłem prawa powszechnie obowiązującego??? Przecież rozporządzenie zawsze jest zródłem prawa powszechnie obowiązującego - w tym tekście nie odkryli Ameryki - to, że rozporządzenie nie było zgodne z prawem UE to już druga para kaloszy (dyskryminacja ze względu na pochodzenie zagraniczne - jak wiemy już to się zmieniło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie jak inni dostają zwrot, czy tylko drogą sądowąda się to załtwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga administracyjna chyba - jest 14 dni na odwołanie od organu 1 instancji - starosta wam wysyłał odmowną decyzję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności