Skocz do zawartości
Grimson

Karta pojazdu - zwrot 425 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się że jeżeli ktoś rejestrując pojazd dostał i Kartę Pojazdu - teraz przysługuje zwrot 425 PLN za bezprawne jej wydanie. Nie chcę strzelać ale dotyczy to samochodów zarejestrowanych podczas panowania UE w naszym kraju.

 

Piszę się ładne pismo do Starostwa Powiatowego z prośbą o zwrot kosztów poniesionych tytułem wyrobienia K.P. podaje się też nr tablic rejestracyjnych samochodu i adres.

 

Pieniążki wchodzą na podane konto bankowe lub za pomocą przekazu pocztowego.

 

Czas oczekiwania to około 1 miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wzór pisemka? Trzeba się przecież powołać na jakiś przepis lub wyrok sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Mysłowicach o nic takim nie słyszano dowiadywałem się u źródła.

Pozdrawiam

piszcie jak się to ma w innych rejonach kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za samochód który juz sprzedałem to też mi sie należy ? Płaciłem 3 lata temu załapie sie na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukalem w googlach i pisze ze tylko w tym okresie czasu (od 21.08.2003r. do dnia 14.04.2006r) jesli auto bylo rejestrowane nalezy sie zwrot kasy. Jesli tak to sie nie zalapie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie łapie ale auto sprzedałem rok temu i co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starostwo nie chwali się tą akcją bo muszą wydać 425 PLN z własnej kasy. Szukałem też w necie i nic nie ma hehe.

 

Więc Panowie śmiało piszcie pisma - dotyczy samochodów już sprzedanych (jak mój były bolid) i jeszcze ujeżdżanych.

 

Wzoru ni ma ale spłodziłem coś takiego:

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrot nadpłaty w wysokości 425 PLN za kartę pojazdu nr KP / xxxxxxxxx samochodu VW Golf III o nr rejestracyjnym xxx xxxx. Pieniądze proszę wysłać przekazem pocztowym na adres jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starostwo nie chwali się tą akcją bo muszą wydać 425 PLN z własnej kasy. Szukałem też w necie i nic nie ma hehe.

 

Więc Panowie śmiało piszcie pisma - dotyczy samochodów już sprzedanych (jak mój były bolid) i jeszcze ujeżdżanych.

 

Wzoru ni ma ale spłodziłem coś takiego:

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrot nadpłaty w wysokości 425 PLN za kartę pojazdu nr KP / xxxxxxxxx samochodu VW Golf III o nr rejestracyjnym xxx xxxx. Pieniądze proszę wysłać przekazem pocztowym na adres jak wyżej.

 

no to do dzieła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ja ja kupiłem z karta pojazdu auto to mi też należy się ten ta "rekompensata " (pewnie nie ale wole zapytać niż przegapić jeden z niewielu sposobów na wydarcie od nich pieniędzy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za stroną

 

http://forumprawne.org/prawo-cywilne/30252-karta-pojazdu-zwrot-nadplaty.html

 

Są dwie drogi odzyskania 425 złotych tytułem opłaty za kartę pojazdu:

 

1) droga cywilna - powództwo z art. 410 kc

 

2) droga administracyjna, która składa się z następujących etapów:

a) wniosek do organu o zwrot nadpłaconej opłaty

b) po uzyskania pisma odmawiającego - skierowanie do tego samego organu wezwania do usunięcia naruszenia prawa.

c) po kolejnej odmowie - skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

 

Sądy administracyjne stoją na stanowisku, iż obie drogi są dopuszczalne a o tym, która jest właściwa decydują powołane podstawy prawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie kolegi Gregor 1890 ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się pod pytanie kolegi Gregor 1890 ...

 

Kolego a czy poniosłeś koszty związane z jej wydaniem? O zwrot kasy za Twoją karte pojazdu ubiegać się może jedynie poprzedni właściciel, który jako pierwszy rejestrował samochód i zapłacił za karte pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też przypuszczałem. Jednak zapytać nie zaszkodzi ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupilem auto w salonie to przysluguje mi zwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. nawet jakby to bylo 5 zeta to bym zadal zwrotu.

wysmaruje pisemko jak tylko bede w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja propomuje zlozyc takie pismo osobiescie w 2 egzemplarzach i niesz przybija pieczatke z data na waszej kopi. z tego co pamietam (pracowalem kiedys w urzedzie) maja okreslony czas na rozpoznanie takiego wniosku. zapewne 1 miesiac od daty wplywu.

a majac kopie z data przyjecia nie moga przekroczyc terminu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja propomuje zlozyc takie pismo osobiescie w 2 egzemplarzach i niesz przybija pieczatke z data na waszej kopi.

tak sie robi zawsze, niezaleznie od sprawy i miejsca gdzie sie cokolwiek sklada. maja dwa tygodnie na odpowiedz, ale generalnie maja to w d...e. jak sie spoznia z odpowiedzia to conajwyzesz sie wq...ic i tyle. mozesz zlozyc zazalenie i znow czekasz . tak czy inaczej czekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie niby kasa do zwrotu ,ale jezeli ktos znacznie zanizyl wartosc samochodu -aby zaplacic mniej za oclenie itd ,to mysle ze oni tez beda szukac dziury w calym i bedac to sprawdzac i jak uznaja ze wartosc zostala zanizona to policza to wszystko jeszcze raz ,wezma cene rynkowa samochodu i do tego interesu trzeba bedzie jeszcze doplacic.

takie jest moje zdanie , a wy co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem: auto kupowałem i rejestrowałem w listopadzie 2008r wiec rekompensata sie nie należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko pieknie niby kasa do zwrotu ,ale jezeli ktos znacznie zanizyl wartosc samochodu -aby zaplacic mniej za oclenie itd ,to mysle ze oni tez beda szukac dziury w calym i bedac to sprawdzac i jak uznaja ze wartosc zostala zanizona to policza to wszystko jeszcze raz ,wezma cene rynkowa samochodu i do tego interesu trzeba bedzie jeszcze doplacic.

takie jest moje zdanie , a wy co myslicie ?

 

A co ma wspólnego starostwo z urzędem celnym? Starostwo nie zajmuje się i nie obchodzi ich wartość samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności