Skocz do zawartości
Grimson

Karta pojazdu - zwrot 425 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

To w końcu do kwietnia 2006 czy do maja? :fajny

 

Do kwietnia 2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak chłopaki, jakie wieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał może ktoś zwrot z Starostwa w Zgierzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat kupił w 2005 - poczatek 2006 roku tourana z Niemiec. Aktualnie nie mam możliwości go zapytać o to, ale czy też musiał zapłacić za kartę pojazdu, i teraz przysługuje mu zwrot tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brat kupił w 2005 - poczatek 2006 roku tourana z Niemiec. Aktualnie nie mam możliwości go zapytać o to, ale czy też musiał zapłacić za kartę pojazdu, i teraz przysługuje mu zwrot tych pieniędzy?

 

Jeśli zarejestrował go do 14.04.2006 r. i na osobę prywatną to na pewno zapłacił kartę pojazdu i przysługuje mu zwrot 425 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Chyba przyszedł na mnie czas aby ubiegać się o te 425 zł. plus odsetki. Samochód sprowadziłem z Niemiec i rejestrowałem w październiku 2005r. i płaciłem za kartę pojazdu 500zł. Pojazdu tego już nie mam ale sprzedałem go mojemu koledze i zarejestrowany jest w tym samym urzędzie komunikacji i ma te same numery rejestracyjne co podczas pierwszej rejestracji w Polsce.

Czytałem różne fora z tym tematem i doszedłem do wniosku, że zwrot jest możliwy. Miasto raczej nie odda dobrowolnie pieniędzy i będę musiał skierować pozew do sądu rejonowego.

 

I teraz moje pytanie: czy ktoś z kolegów mógłby mi podesłać wzór pisma o zwrot tych 425zł. kierowane do urzędu komunikacji? Koszalin jest na prawach powiatu to pismo kieruję do Prezydenta czy do Gminy?

 

dziś odebrałem pismo w formie decyzji z urzędu miasta, że pieniądze mi się nie należą bo działali zgodnie z obowiązującymi przepisami. Decyzja liczy 3 strony:D i sam stek bzdur. Powołują się na ówczesne rozporządzenie ministra infrastruktury i ordynację podatkową, przedewszystkim to miałem 5 lat na roszczenie które upłynęło w 2010r., same bzdury:D, nic o przepisach nadrzędnych UE, choć to one miały nadrzędność przed krajowymi. Urząd miejski w Koszalinie raczej woli iść na "wojnę" do sądu niż dobrowolnie oddać kaskę, która i tak mi się należy. Zastanawiam się czy oni wiedzą, że wstąpiliśmy do UE.

Mam już częściowo napisany pozew do sądu rejonowego ale brakuje mi konkretnego uzasadnienia.

Czy któryś z kolegów pisał może już pozew do sądu o zwrot kaski za książkę pojazdu i podesłałby mi choć uzasadnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był taki okres gdzie zwracali (nawet gdzieś powyżej jest okres, którego zwrot kasy za KP dotyczył) ale teraz to już po fakcie.

Jest przepis dotyczący zasadności roszczeń i tam jest chyba 5 lat, więc biorąc pod uwagę, że zwrot dotyczył samochodów sprowadzonych do połowy 2006r to rozpoczynanie teraz walki o zwrot to jak walka z wiatrakami, w odpowiedziach będzie wszędzie odmowa z powodu przedawnienia... (nie wspomnę nawet o tym, żeby występując mieć dowód wniesienia opłaty, a to nie każdy tyle lat przechowuje, jak się jeszcze już pozbył pojazdu..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj odebrałem właśnie kasę za kartę pojazdu 425 plus odsetki 32 zł co prawda sprawa oparła sie o sąd ,ale to żaden kłopot koszty 30 zł za założenie sprawy ( oczywiście do zwrotu) plus troche pisania .Na sprawę oczywiście iść nie trzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok

 

jako założyciel tego wątku mogę tylko pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorąc pod uwagę, że zwrot dotyczył samochodów sprowadzonych do połowy 2006r to rozpoczynanie teraz walki o zwrot to jak walka z wiatrakami, w odpowiedziach będzie wszędzie odmowa z powodu przedawnienia...

 

Chyba, że ktoś już wcześniej domagał się tego i dostał odmowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak myślicie jest sens ubiegać się o zwrot czy sprawa uległa przedawnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi, że jakby za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby pięknie ale... dzwoniłem wczoraj i powiedziano mi że bardzo chętnie zwrócą ale osobom które opłacały od 05.03.2006 do 14.04.2006 i z każdym dniem coraz mniej szczęśliwców ;-) Wszelkie zmiany zawsze na miesiąc przed przedawnieniem ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest między 2003-2006 wiec jak to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedawnienie co do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie przepisów o przedawnieniu? Ile byś chciał lat dochodzić? 10 to w zasadzie maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć że ten wątek przeze mnie założony 7 lat temu dalej jest aktualny :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności