Skocz do zawartości
Gość _seba_m_

samootwierająca się szyba???

Rekomendowane odpowiedzi

W b4 miałem to samo, szyba pasażera otwierała się losowo, a po otwarciu dalej styki cykały jak by chciała niżej się opuścić, podnieść też nie zawsze się dawało, jedynie za pomocą wciśnięcia prawego i lewego włącznika jednocześnie (potem wystarczyło włożyć zapałki i się nie otwarła więcej hehe-drut jak ta lala). Też sprawdziłem wszystkie kable itp. stwierdziłem, że to moduł przy silniczku (tak jak kolega wyżej pisał w b4 jest przy silniczku indywidualny) i prawdopodobnie to zimne luty, jednak zanim go wymieniłem sprzedałem auto. Najprościej jak można-poszukaj kogoś z okolicy (dział mój passat albo zapytaj w miejscowych działach) ze sprawną elektryką i podmień na chwilę moduł i sprawdź jak działa. W passku na moje oko nie ma żadnych krańcówek, bo po domknięciu szyby i wciśnięciu ponownie włącznika zamykania tylko cyknie i po chwili się wyłącza-poczuje opór to rozłącza obwód. U mnie szyba otwierała się tylko wtedy, gdy było to możliwe z włącznika (włącznik sprawny, bo otwierała się nawet po jego rozpięciu) czyli po zapłonie i przez kilka minut po wyłączeniu auta i zanim się drzwi otwarło... temat częsty, sprawdź przez podmiankę modułu-pół minuty roboty, a możesz wiele się dowiedzieć

 

ps. u mnie szybki przy opcji modułu komfortu (zamykanie i otwieranie kluczykiem) chodziły idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Podepnę się do tematu opadających szyb, tylko że u mnie elektrycznych.

Mam problem z elektrycznymi szybami. Kupiłem kpl. tzn mechanizmy ze sterownikami, wiązki drzwiowe i wiązkę łączącą słupki tylko przód. Szyby po montażu działają (tylko zębatka od str kierowcy ma 3 zęby wykruszone i przy domykaniu trzeba ręką podnieść do góry). Podłączyłem wg schematu na zdjęciach. Kluczyk w stacyjce w pozycji zapłonu i szyby opuszczają się i podnoszą, gdy włączam/wyłączam przyciskami. Wyjmuję kluczyk ze stacyjki to szyby się opuszczają do ok połowy. Co może być tego przyczyną?Elektryczne szyby 2.jpg

Elektryczne szyby 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności