Skocz do zawartości
Gość wies

Odpowietrzenie ukladu chlodzenia wB6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wies

Jak odpowietrzyc uklad chodzenia,dmucha zimnym powietrzem do kabiny.Problem wystapil po wymianie jednego przewodu gumowego do ogrzewania kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis robi to podcisnieniowo,samemu mozna jezdzic i czekac az sam sie odpowietrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że temat stary ale nie chce zakładać nowego z moim problemem.

 

Przy wymianie rozrządu zmieniona została także pompa wody oraz termostat. Wszystko piękne złożone płyn chłodniczy zalany, weszło tam ponad 5l.

 

Problemem jest brak ciepłego powietrza w kabinie. Po nagrzaniu do 90stopni i tak nie leci ciepłe z nawiewów tylko zimne. Podczas jazdy auto nie trzyma 90stopni tylko temp wzrasta do nawet 105, na więcej nie pozwalam zatrzymując auto i na wolnych obrotach spada do 90. Wężyk od termostatu chlodny, wężyki od chłodnicy (górny) letni, brak ogrzewania :(

 

Pacjent Pasek B6 1.9 BKC

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowany termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zablokowany termostat?

Częściowo może tak być ale nie ma to związku z brakiem ciepła w kabinie ;/ termostat wymienilem więc powinien być sprawny ale jak trzeba będzie to kupie nowy.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skutecznie można odpowietrzyć układ?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ostatnich tygodniach dwa razy spuszczaliśmy płyn. Raz prawie cały a za drugim razem trochę - 1 litr może.

Zmieniane były węże właśnie do nagrzewnicy a za drugim razem pompka obiegowa ogrzewania postojowego, więc też obwód nagrzewnicy.

Nie mieliśmy żadnych problemów z odpowietrzeniem. Sam się pięknie odpowietrzył. Leciały pęcherzyki powietrza do zbiornika wyrównawczego.

Po paru minutach już leciało ciepłe powietrze z nawiewów a jeszcze pęcherzyki szły.

Więc to u Ciebie musi być coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w ostatnich tygodniach dwa razy spuszczaliśmy płyn. Raz prawie cały a za drugim razem trochę - 1 litr może.

Zmieniane były węże właśnie do nagrzewnicy a za drugim razem pompka obiegowa ogrzewania postojowego, więc też obwód nagrzewnicy.

Nie mieliśmy żadnych problemów z odpowietrzeniem. Sam się pięknie odpowietrzył. Leciały pęcherzyki powietrza do zbiornika wyrównawczego.

Po paru minutach już leciało ciepłe powietrze z nawiewów a jeszcze pęcherzyki szły.

Więc to u Ciebie musi być coś innego.

Po wstępnej diagnozie winowajcą zdaje się być nowa pompa wody, wygląda to tak jakby wirnik się nie obracał. Temp silnika 90st.C a płyn chłodniczy w zbiorniczku zimny.

 

 

EDIT

 

 

Winna pompa. Wirnik prawdopodobnie był zbyt wysoko osadzony i nie do końca zacisniety. Także jeśli po wymianie rozrządu auto nie chce się odpowietrzyć to należy też szukać winy w pompie wody. Dziwnym było tylko to że na początku płyn w zbiorniczku był ciepły. Także nie ma co się tym sugerować.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez quattroporte86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jeśli po wymianę płynu chłodzenia samochód nie osiąga odpowiedniej temperatury, tylko wacha się między 70 a 80 jeśli grzanie jest włączone a jeśli wyłączne i to dochodzi to swojej odpowiedniej temperatury. Dodam że przed wymiana wszystko było w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności