Skocz do zawartości
VALDI

Passat B6 i kontrolka "przepalona żarówka"

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedz może i dobra pytanie gdzie sie one znajdują dodam że na podszybiu (czyli miejscu według instrukcji serwisowej) ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam przeczytac ten temat i znalezc odpowiedz w nim :) tez sie staralem ale niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniłeś żarówki i nie świecą, podłącz VCDS'a i skasuj błąd. Moje doświadczenie mówi, że to się sprawdzi. Rozumiem że zamontowałeś zwykłe żarówki, nie LED'y??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wymieniłeś żarówki i nie świecą, podłącz VCDS'a i skasuj błąd.

Co do błędu, to pozostanie w sterowniku, ale jeśli wymienisz żarówkę na dobrą nie trzeba go kasować ;)

jeśli żarówka jest ok, to wystarczy wyłączyć i włączyć światła ponownie (jak przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej), pod warunkiem, że są to żarówki, nie led-y - ledy zaświecą na dwie sekundy i zgasną.

Oświetlenie drzwi tylnych podobnie się zachowuje, po wymianie żarówki, nie zapali się odrazu, trzeba zamknąć na chwilę drzwi i po otwarciu będzie świecić.

Kolego rafff, jeśli bezpieczniki są ok, żarówki wsadziłeś w5W i nie świecą, to najlepszą opcją może być podłączenie komputera, może wskaże Ci na inną usterkę - być może przełącznik.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowki wsadzilem normalne, do auta podlaczalem sie pscmanem nie wskazal zadnego bledu. Podejzewam bezbpieczniki niestety nie moge ich nigdzie namierzyc, postaram sie jeszcze podlaczyc vcdse'm, moze on pokaze cos wiecej. Pytanie czy bedzie wspolpracowal z moim kabelkiem i autem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja również mam problem ze świeżo kupionym Paskiem B6 FSI 200KM. Kupując go w zeszłym tygodniu zachowałem się jak standardowy laik wierząc na słowo, że migająca kontrolka świateł "to nic takiego". Otóż po wizycie w serwisie VW okazało się, że to właśnie "coś takiego". Standardowy komunikat o AFS inafective + migająca kontrolka świateł. Panowie wymienili mi żarniki (D1S) i podpięli Paska do komputera. Oczywiście jak w każdym serwisie zaczęły się lamenty jaki to ja zły samochód kupiłem (standard dla nowego klienta). Powiedzieli, że poprzedni właściciel chyba kupił na allegro lampy od innego samochodu i nie da się ich zakodować, bo mają jakieś 3 cyfrowe kody, a nie jak oryginały 4 cyfrowe. Komputer wyrzucił jakieś komunikaty o nie zakodowanych lampach przednich. Sprawdziłem pod maską i mam reflektory Valeo. Czy to prawda że muszę kupić oryginalne reflektory za 2500 w ASO, czy może kupując na allegro używane ale oryginalne da się to załatwić? O co chodzi z tym kodowaniem? Please help me :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

ja również mam problem ze świeżo kupionym Paskiem B6 FSI 200KM. Kupując go w zeszłym tygodniu zachowałem się jak standardowy laik wierząc na słowo, że migająca kontrolka świateł "to nic takiego". Otóż po wizycie w serwisie VW okazało się, że to właśnie "coś takiego". Standardowy komunikat o AFS inafective + migająca kontrolka świateł. Panowie wymienili mi żarniki (D1S) i podpięli Paska do komputera. Oczywiście jak w każdym serwisie zaczęły się lamenty jaki to ja zły samochód kupiłem (standard dla nowego klienta). Powiedzieli, że poprzedni właściciel chyba kupił na allegro lampy od innego samochodu i nie da się ich zakodować, bo mają jakieś 3 cyfrowe kody, a nie jak oryginały 4 cyfrowe. Komputer wyrzucił jakieś komunikaty o nie zakodowanych lampach przednich. Sprawdziłem pod maską i mam reflektory Valeo. Czy to prawda że muszę kupić oryginalne reflektory za 2500 w ASO, czy może kupując na allegro używane ale oryginalne da się to załatwić? O co chodzi z tym kodowaniem? Please help me :doh

 

Witaj

Mój problem rozwiązał auto elektronik z Marek pod Warszawą usługa kosztowała około 300 zł. Marki ul. Kościuszki tel 505825940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

Mój problem rozwiązał auto elektronik z Marek pod Warszawą usługa kosztowała około 300 zł. Marki ul. Kościuszki tel 505825940

 

dziękuję - już się umówiłem i mam nadzieję, że pomogą.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrola żarówek obejmuje również halogeny przeciwmgielne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kontrola żarówek obejmuje również halogeny przeciwmgielne?

 

Oczywiście, pod warunkiem że jest włączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opcja z tymi lampami

 

to nie jest temat o halogenach,jest już od dawna właściwy na forum.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory wielkie ze odkopuje temat, ale nie bede zakladal nowego tematu.. problem jest taki ze swieci mi sie komunikat AFS, mruga kotrolka przepalonej zarowki natomiast oba xenony mi swieca, natomiast prawy jest skrecony w prawo i nie wraca do swojej prawidlowej pozycji + nie zaswiecaja sie dodatkowe zarowki skretne. ktos wie jaki powod/problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Według opisu kontrolek http://forum.vw-passat.pl/threads/46597-Rozmieszczenie-kontrolek-w-Passacie-B6?p=1409295&viewfull=1#post1409295 najprawdopodobniej występuje problem z silniczkami regulującymi zasięgi i kierunek świecenia.

Może gdzieś coś nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz powiedziec gdzie to znajde? bo klapki od tylu lampy nie wyciagne bo przeszkadza zbiorniczek z plynu spryskiwaczy. Wszīscy pisali ze wyswietla im sie ktora lampa czy cos, a mi tylko komunikat o AFS i nic wiecej, lewa lampa skrecona w prawo ale swieci, zarowki od podswietlania zakretow tez nie przepalone wiec nie wiem co jest juz grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według sam naprawiam, właśnie musisz zdjąć klapkę i żeby wyjąć silniczek, musisz go obrócić, odciągając w którąś stronę. Musiałbyś dokładnie obejrzeć zdjęcia, bo tam jest czop kulisty który połączony jest z elementem reflektora.

Ja bym sprawdził na sucho, wyjąłbym i zobaczył czy działa, ewentualnie spróbować odłączyć i podłączyć wtyczkę.

Błąd AFS oznacza właśnie awarię tej regulacji.

A jak działał regulacja ksenonów w B6, bo mam zwykłe (jakiś czujnik przechylenia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na desce kontrolka przepalonej żarówki i komunikat "FRONT LEFT LIGHT NOT WORKING" a przy tym wszystko świeci ... o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie ogarniam tego forum jeszcze dlatego podpinam się pod ten temat. Kupiłem passata B6 2005 roczik 2.0 diesel itp. Po 2 dniach zapaliła mi się kontrolka żarówki (żółta żarówka z wykrzyknikiem), okazało się że przednia prawa żarówka postojowa się nie świeci więc kupiłem nową i wymieniłem ale nadal świeci się żółta kontrolka żarówki i sama żarówka też się nie świeci... jest ktoś wstanie pomóc naprowadzić na jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Nie ogarniam tego forum jeszcze dlatego podpinam się pod ten temat. Kupiłem passata B6 2005 roczik 2.0 diesel itp. Po 2 dniach zapaliła mi się kontrolka żarówki (żółta żarówka z wykrzyknikiem), okazało się że przednia prawa żarówka postojowa się nie świeci więc kupiłem nową i wymieniłem ale nadal świeci się żółta kontrolka żarówki i sama żarówka też się nie świeci... jest ktoś wstanie pomóc naprowadzić na jakieś rozwiązanie?

 

Sprawdź bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Może nieprawidłowo zamontowałeś. poruszaj żarówką na włączonych światłach postojowych aż zaświeci. chyba że wadliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności