Skocz do zawartości
VALDI

Passat B6 i kontrolka "przepalona żarówka"

Rekomendowane odpowiedzi

miałem wczoraj podobnie.:)

okazało się, że to błąd, o którym VW wie już dawno i nic z tym nie robi.

Pan z NOMY w Katowicach mi wytłumaczył:

jeżeli poziom natężenia podświetlenia deski rozdzielczej znajduje się w zakresie 42-47% to po włączeniu świateł drogowych ( długich) pojawia się błąd ( włącza się kontrolka) a długie po prostu gasną po kilku sekundach.

Rozwiązanie:

1. daj na maxa podświetlenie deski i włącz długie. Kontrolka zaraz zniknie.

2. unikaj tego zakresu i długich razem. Ja mam to auto już 1,5 roku a pierwszy raz się zdażyło.

 

proste nie? pytanie jak długo nad tym myśleli???:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się zaraz nie okazało, że przy prędkości 122km/h, włączeniu spryskiwacza tylnej szyby i jednocześnie lewego kierunkowskazu auto nie zaczęło awaryjnie hamować :). Czym nas jeszcze zaskoczy ta świetna elektronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matsil, u nas nie ma sprysków na tył :P więc może będzie wszystko działać :D

ale fakt faktem nafaszerowany elektronika jest ... ja już swoje przezyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki chłopaki za info

narazie sie kontrolka nie zapala jakos sama zgasła no ale jak by co wiem co robic

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwykłe światła i zapaliła mi się ta kontrolka wszystkie żarówki są ok. po pracy i ponownym odpaleniu kontrolka zgasła teraz nie wiem czy to ten błąd czy coś innego dodam że deskę mam na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jest odpowiednie miejsce wiec pytam:

 

czy tylko mnie doprowadza do amoku kontrolka świateł drogowych?

 

A może jest opcja jak ją przyciemnić bo jedyne co mi się nasuwa, to zaklejenia tego kawałkiem taśmy izolacyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam B6 z 2007 od miesiąca i tez okresowo miga mi lampka błedu świateł skretnych. Byłem w ASO gdzie stwierdzono bład czujnika czy tez sterownika.

Stwierdzono tez ze tegoz czyjnika (sterownika - juz nie pamietam co powiedział) nie mozna wymienic bo teraz jest inny i trzeba cały reflektor (mam bi xenony) ..... jezdze z migajacym czujnikiem który czasem odpuszcza i przestaje ale muszę cos na przyszłosc zrobic - oczywiscie taniej niz nowy reflktor bo to chyba przesada. czy ktoś rozwiązywał ten problem - powyzszych postów wynika ze wszystcy mamy podobny problem . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już od miesiąca mryga ta kontrolka,byłem u jednaego majstra i nieumiał tego zrobic,u drugiego byłem coś tam zrobił i 2 dni sie nie swieciła ale znów sie pojawiła.Byłem u 3 fachmana i powiedział że moduł skrętu jest walnięty,i trzeba kupic drugą lampe i z niej wyjąć moduł lub cała wymienić.Koszt samej lamyp w serwisie 3,5tys plus wymiana 700zł:eek:.Narazie niemam kasy,ale juz ta kontrolka mnie dobija.A jeszcze mnie czeka naprawa modułu w kolumnie kierwoniczej bo zapala mi sie kontrolka nieraz od wspomagania też spory koszt.Miałem b5 przez 4 lata i nigdy cos takiego mi sie nie zepsuło a w b6 to chyba norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SzybowskiKg

Witam również mam problem na wyświetlaczu jest komunikat o błędzie z AFS, byłem u elektryka i stwierdził że trzeba wymienić całą lampę. Ma chłopak racje czy chce mnie naciągnąć jak myślicie?? może są jakieś inne rozwiązania tej usterki?? jeśli tak to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobie jest to prawdą. Wymiana reflektora ( lewy ) bo ten najczęściej pada. U mnie jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam problem już od roku z kontrolką od świateł i system doświetlania zakrętów. wymieniłem moduł lewej lampy, wymieniłem silniczek sterujący soczewką lewo prawo. w lampie pozostała jedynie przetwornica i silniczek góra dół i silnik otwierający długie światła. już nic więcej nie ma w tej lampie. czy ktoś może powiedzieć konkretnie co siedzi w tej lampie co powoduje że wskakuje błąd AFS. poki co wszyscy mówimy o tym samym. Diagnoza u Szewczyka wymienić lewą lampę ale dlaczego co jest w niej popsute konkretnie.

Ułatwi mi to wyjecie 2,5 tyś i kupienie nowej lampy lewej.

bo jak dla mnie to wszyscy wiemy że jest problem jednak nikt nie informuje o przyczynie.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Czy na komputerze powinna wyświetlić się informacja i ikonka na zegarach że nie świeci mi się jedna lampka z podświetlania rejestracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie.

Czy na komputerze powinna wyświetlić się informacja i ikonka na zegarach że nie świeci mi się jedna lampka z podświetlania rejestracji ?

 

tak, powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym bywa, ale znam przypadki, że kontrolka zaświecała się dopiero po przepaleniu obu żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

różnie. u mnie obie się przepaliły i nic nie wyświetlało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja z sygnalizacją awarii swiateł zew. wygląda troche inaczej i zawsze są 2 scenariusze :

1. Po odpaleniu samochodu,poziomowaniu xenonów i przejechaniu paru km zapala się lampka awarii sygnalizacji i pulsuję.

2. Po uruchomieniu silnika lampka miga od razu, xenony nie wykonują żadnych ruchów, zero poziomowania nic.

Dzis fachman powiedział że wystarczy zrobić "adaptację", podłaczy kompa i będzie ok. Naturalnie wszystkie możliwe światła działają.

Co do wcześniejszych postów w temacie, też zdarzała się sytuacja że po włączeniu długich po chwili się wyłączały. Po wymianie wiązki elektrycznej (z innego powodu) już nie ma problemów z długimi.

A spytam jeszcze z ciekawości, czy ktoś zna dobrego elektronika w śląskim ? Coś czuję że to wszystko się łączy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Panowie miałem podobny problem z kontrolką świateł i komunikatem AFS. Postanowiłem ściągnąć zderzak (bo niestety trzeba) i pogrzebać w lampie. Polutowałem wszystkie dostępne styki w lampie i jak na razie od czerwca mam spokój z kontrolką.Mam nadzieję że komuś się przyda ta porada. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnie z tym bywa, ale znam przypadki, że kontrolka zaświecała się dopiero po przepaleniu obu żarówek.

 

To w takim przypadku jak zaloze ledy to nie powinienem miec problemu z komunikatem o przepa.lonej lampce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie tematu, ale niestety nie wiem co zrobić. Oczywiscie pali mi sie kontrolka przepalonych świateł nawet znalazłem których (2x postojówki, najpierw nie świeciła jedna teraz nie swiecą obie), kupiłem nowe wymieniłem i dalej nie swiecą. Jaka jest przyczyna ? co należy zrobić ? Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co należy zrobić
sprawdź bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności