Skocz do zawartości
VALDI

Passat B6 i kontrolka "przepalona żarówka"

Rekomendowane odpowiedzi

Hello All,

 

Zapaliła mi się kontrolka przepalonej żarówki ... lecz wszystkie żarówki są OK ... sprawdziłem już wszystko ... przód/tył, schowek, daszki, podsufitka, bagażnik, rejestracja itd. ... i nic ... wszystko jest OK - wszystko świeci się - a kontrolka dalej się pali ...

 

Zauważylem, że czasami (raz na jakiś czas) światła (tylnie) pulsują (dosłownie jak stroboskop -coś jakby nie łączyło? ale tylko czasami?) i za chwile znowu normalnie palą się.

A kontrolka jak się świeciła tak się świeci ...

 

Proszę o jakąś pomoc.

Pozdrowionka!

 

Miłego weekendu! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaobserwowałem , że kontrolka uszkodzonej żarówki pojawia się czasami -szczególnie w mroźne dni. Podejrzewam że jakieś połączenie jest zaśniedziałe. razem z lampka pojawia się komunikat na wyświetlaczu o uszkodzonej prawej lampie parkingowej - faktycznie nie pali się. Jeżeli chodzi o strobo - to pewnie jakaś grubsza sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie kurcze też się przejmuję co się dzieje ... od czasu do czasu zaczyna mrugac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz się zapaliła kontrolka, faktycznie nie świeciła jedna postojowa żarówka, dojechałem do Krakowa, zgasiłem samochód i po ponownym zapaleniu kontrolka zgasła a żarówka znowu świeciła... :)

 

Znowu innym razem zapaliła się kontrolka i komunikat "AFS system ..." więc myślę, że padł ksenon, wysiadłem z samochodu a tu wszystko świeci... Po minucie kontrolka zgasła.

 

Natomiast dwa razy poprawnie pokazała przepalone lampy postojowe.

 

Wniosek - coś tam nie do końca kontaktuje.

 

Jeśli auto masz na gwarancji (oj, teraz widzę, że już nie...) to podjedź do serwisu niech popatrzą.

 

Z problemem tylnych świateł się nie spotkałem ale to też sprawa dla serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód juz w serwisie ... podobno cos z oprogramowaniem ... no ale ile w tym jest prawdy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Bordnetz błędów nałapał.

 

@bartek.w - AFS to system doświetlania zakrętów (bixenony skrętne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść tego komunikatu była taka jak tutaj, co dla mnie oznacza awarie reflektora, ale na szczęście wszystko działało a komunikat więcej się nie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Bordnetz błędów nałapał.

 

yy a co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś sterownik albo coś podobnego. Nie wiem dokładnie bo po niemiecku nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się że jak będą grzebać ... żeby więcej nie spierdzielili ... niby głupia kontrolka a dojsc nie mogą ... ot całe serwisy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdi, a na wyświetlaczu komputera nie było żadnego komentarza? Zwykle jak zaświeci się kontrolka zaraz na wyświetlaczu pojawia się na chwilę napis o uszkodzeniu. Później możesz wejść z menu w "vehicle status" i tam będziesz miał opis alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ... to nie wiem ... napewno wyswietlalo mi sie o tej predkosci co w drugim temacie ... ale czy cos jeszcze? ... nie mam pojecia .... oddalem ... czekam ... zobaczymy co zrobia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordnetz to sterownik odpowiedzialny m.in. za oświetlenie zewnętrzne Passata. To on zapala tą kontrolkę żarówki. Co do AFS to przeważnie błąd pojawia się, gdy silniczek, który kieruje soczewką na boki odmawia posłuszeństwa. Nie ma co wróżyć, najlepiej będzie, gdy oba samochody zostaną przeskanowane VAGiem lub VASem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie zrobil sie taki problem ...

podczas wlaczonych swiatel mijania ... pali sie takze przeciwmgielne tylnie ... i tu pewnie jest klops ...

 

Oj chlopaki na serwisie cos nie moga sobie poradzic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat 3c jest takim samochodem ktory elegancko sie diagnozuje.mozna sprawdzac dokladnie bloki pomiarowe i wysterowanie z centralnej elektryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly dzien walczyli i zero efektow ;]

do poniedzialku w serwiesie ... a od poniedzialku znajac serwisy z tydzien czasu bedzie stal ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na gwarancji to niestety nie masz wyjscia.jesli po to oddaj komus innemu.mozna zawsze zadzwonic i poprosic zeby zajal sie nim ktos po szkoleniach a nie osoba robiaca wymiany klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem do ASO to niech juz tam siedzi ... Sluchaj to nie UK ... tutaj nawet elektryka maja jednego na cały serwis (jak ma urlop np. miesiąc czasu to nic nie załatwisz) !! - SKANDAL! tutaj jest tak: kazdy robi wszystko - tzn. tak mi się wydaje ... a całość pięknie nazywa się AUTORYZOWANY SERWIS ...

 

Samochód już po gwarancji. Zawsze byłem zdania ze ASO to ASO pelna kultura ... profesjonalizm ... renoma ... ale to już chyba przeszłość, będę musiał pomyśleć o jakimś dobrym "fachowcu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u kogo Ty serwisujesz to auto? Jeżeli nie są w stanie zdiagnozować i poradzić sobie z tak prostym problemem (passat idealnie się diagnozuje jak napisał kolega powyżej) to po prostu zmień serwis. Ja po kilka takich nieudanych akcjach kiedy okazało się, że wiem więcej niż główny elektronik w ASO VW zmieniłem serwis i teraz jestem bardzo zadowolony a starych badziewiarzy omijam z daleka. Może u siebie nie masz wielkiego wyboru ale jak miałbym trzymac tydzień auto w serwisie wolałbym poświęcić 1 dzień, przyjechać do Warszawy i mieć problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwoch dni w moim aucie jest podobny problem - zapalila sie kontrolka do żarówek

stało to się nastepująco jechałem na światłach mijania włączyłem przeciwmgielne i zaraz długi - nagle zapaliła się kontorlka i długie

automatycznie się wyłączyły, chociaż manetka od długich pozostała w pozycji ON, (tzn tak jak powinny byc właczone).

Kontrolka pali sie nadal a jadąc na mijania i włącząc długie po 5-10sek długie gasną

Proszę o pomoc

pozdr

 

PS> mam bi-ksenon skrętne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności