Skocz do zawartości
mwlodarc

Bi-ksenony - adaptacyjne, czy doświetlanie tylko?

Rekomendowane odpowiedzi

No i teraz nasuwa się pytanie: Jeśli nie wyłączymy D.L.Assist to jak system zareaguje w mieście na jakiejś prostej 2-3 pasmowej alteri jak kierowca trochę pogoni "kucyki" tak znacznie ponad 100km/h, czy nie przełączy się z mijania na drogowe ?

To wszystko opiera się o czujnik światła, jakąś kamerkę... Jeśli będzie wykrywać światło latarni, to myślę, że nie powinien włączać świateł drogowych-w końcu w terenie zabudowanym nie powinno się ich używać ;)

Ale zaciekawiła mnie ta sprawa ze światłami-jednak Passat poszedł w dobrym kierunku. Także już wiem, jakie auto będę brać na celownik w przyszłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już zgłupiałem... :taksobie Jednak bez wizji lokalnej się nie obejdzie. :-D Jak tylko uda mi się tym sknerom wyszarpnąć kluczyki do "adaptacyjnej" Alhambry, to obczaję co i jak z tymi światłami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronos powodzenia życzę / czekamy na opis testu a za razem na jakiś filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jako ciekawostka: zauważyłem w "moim" b7, że dzwigienka do świateł z mijania na długie działa na innej zasadzie niż w b6. Mianowicie włączenie długich polega tylko na odepchnięciu wajchy do tyłu. Wajcha ta wraca na swoje miejsce. Nie zmienia położenia. Jak chcemy wyłączyć długie, to pociągamy wajchę do siebie, jak byśmy chcieli mignąć światłami. Oznacza to, ze załączenie długich (drogowych) odbywa się nie drogą typowo "mechaniczną" a raczej impulsem. Pająk jest inaczej skonstruowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie będzie za bardzo o czym pisać, ponieważ Alhambra (a więc pewnie i Sharan) ma ksenony skonstruowane tak, jak napisałem. Włącza i wyłącza długie samodzielnie w zależności od potrzeb. Nie ma modulowania wiązki oświetlenia. :taksobie

 

A więc pewnie tylko B7 i ew. Phaeton to mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i niestety nie będzie za bardzo o czym pisać, ponieważ Alhambra (a więc pewnie i Sharan) ma ksenony skonstruowane tak, jak napisałem. Włącza i wyłącza długie samodzielnie w zależności od potrzeb. Nie ma modulowania wiązki oświetlenia.

 

A więc pewnie tylko B7 i ew. Phaeton to mają.

Zobacz sobie post nr 39.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie wszystko jasne. :-D Ale sprawdzić trza było. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflektory Bi-Xenonowe z funkcją doświetlania zakrętów i światłami LED do jazdy dziennej 4 840pln ewentualnie Pakiet "Nawigacja 5 950pln

Światła drogowe, automatyczne "Light Assist" 550pln

 

Czyli tak bez Light Assist za 550pln lampy nie będą modulować wiązki światła ? Tylko Bi xenony skrętne i załączane dodatkowo halogeny będą doświetlały drogę ???

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Światła drogowe, automatyczne "Light Assist" 550pln

Te światła drogowe za 550zł dotyczą zwykłych żarówek halogenowych, a nie bi-xenonów.

Bi-xenony są już z Dynamic Light Assist.

W przypadku Light Assist do świateł halogenowych masz jedynie opcję przełaczania świateł mijania/drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie, trochę nie ...

Czy da się tak przeprogramować automat świateł, aby xenony zapalały się od np 150 km/h a nie jak teraz od 140 km/h ?

 

Czasami zdarza się na chwile przyspieszyć do 140- zapalają się dla bezpieczeństwa wiadomo, ale 140 to trochę za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc dzisiaj u lokalnego dilera VW-Audi w mojej okolicy zaczepiony chodząc między autami wdałem się ze "specjalistą" działu sprzedaży w taka małą rozmowę na temat lamp przednich w Passacie B7.

Zapytałem czy auto wyposażone w lampy wyładowcze + LEDy posiadają DLA i modulują wiązkę światła ? i ku mojemu zdziwieniu sprzedawca zapewniał mnie na wszystkie świętości iże te lampy nie są wyposażone w DLA tylko w LA (wyłącznie doświetlanie zakrętów) ponieważ VW nie uzyskał jeszcze homologacji na w/w lampy na terenie RP. ::debil

Kolejnym zapytaniem było - po co są te czujniki w trzonie mocowania lusterka wstecznego widoczne przez p. szybę ? odp. jeden to czujnik deszczu a drugi zmierzchu.

A gdzie kamerka ? - nie ma :blady

Drążąc dalej temat zapytałem czy producent musi obecnie występować o homologacje do każdego kraju z osobna i czy nie obligują go przepisy UE do których PL musi się ustosunkować a nawet przyjąć ? - otrzymałem odpowiedź że on nie jest od tego czy musi czy nie on wie że DLA nie ma jeszcze w ofercie VW dla modelu Passat na terenie PL i za dopłatą 550pln mogę ewentualnie się doposażyć .

Po rozmowie wywnioskowałem że : Albo cofnęli homologację dla Volkswagena :chytry:(New Passat, Touareg, Phaeton, Sharan, Golf)albo ktoś jest nie doinformowany (NIE WIE) w wystarczającym stopniu żeby udzielić wyczerpującej odpowiedzi :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będąc dzisiaj u lokalnego dilera VW-Audi w mojej okolicy zaczepiony chodząc między autami wdałem się ze "specjalistą" działu sprzedaży w taka małą rozmowę na temat lamp przednich w Passacie B7.

Zapytałem czy auto wyposażone w lampy wyładowcze + LEDy posiadają DLA i modulują wiązkę światła ? i ku mojemu zdziwieniu sprzedawca zapewniał mnie na wszystkie świętości iże te lampy nie są wyposażone w DLA tylko w LA

Też byłem u lokalnego dealera VW i usłyszałem coś innego ;) Mianowicie są bi-xenony z DLA, ale to jest jednak opcja dodatkowa-właśnie z kamerką. Niestety nie mieli w salonie takiego Passata, był tylko zwykły bi-xenon, ale sprzedawca mówił, że kilka tygodni temu sprzedali Passata B7 w bardzo bogatej wersji, który właśnie miał bi-xenony z DLA, z modulowaniem wiązki światła.

Kolejnym zapytaniem było - po co są te czujniki w trzonie mocowania lusterka wstecznego widoczne przez p. szybę ? odp. jeden to czujnik deszczu a drugi zmierzchu.

To się akurat zgadza-są dwa czujniki, ale przy DLA masz jeszcze kamerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bi-xenony z DLA, ale to jest jednak opcja dodatkowa-właśnie z kamerką.

 

A można wiedzieć w jakiej wersji bo przewaliłem konfigurując na stronie VW w wersjach Trendline / Comfortline czy Highline można wybrać jedynie taka opcje : Pakietem specjalnym Nawigacja oraz przy konfigurowaniu indywidualnym.

[TABLE=width: 384]

[TR]

[TD=class: txt]"Reflektory Bi-Xenonowe z funkcją doświetlania zakrętów i światłami LED do jazdy dziennej

- Bi-Xenonowe światła mijania i drogowe

- dynamiczne doświetlanie zakrętów

- dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów

- spryskiwacze reflektorów

- tylne światła w technologii LED

- oświetlenie tablicy rejestracyjnej w technologii LED

 

- dostępne tylko z reflektorami przeciwmgielnymi z funkcją statycznego doświetania zakrętów z chromowanym obramowaniem. (Zostaną one dodane automatycznie.)"[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

To w końcu jak ?? Bo ktoś tu coś kręci :taksobie

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kamerkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka która monitoruje czy zbliżamy się do pojazdu czy coś nadjeżdża z kierunku przeciwnego w celu dopasowania wiązki świateł (nie oślepianie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można wiedzieć w jakiej wersji bo przewaliłem konfigurując na stronie VW w wersjach Trendline / Comfortline czy Highline można wybrać jedynie taka opcje : Pakietem specjalnym Nawigacja oraz przy konfigurowaniu indywidualnym.

"Reflektory Bi-Xenonowe z funkcją doświetlania zakrętów i światłami LED do jazdy dziennej

- Bi-Xenonowe światła mijania i drogowe

- dynamiczne doświetlanie zakrętów

- dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów

- spryskiwacze reflektorów

- tylne światła w technologii LED

- oświetlenie tablicy rejestracyjnej w technologii LED

 

- dostępne tylko z reflektorami przeciwmgielnymi z funkcją statycznego doświetania zakrętów z chromowanym obramowaniem. (Zostaną one dodane automatycznie.)"

 

 

To w końcu jak ?? Bo ktoś tu coś kręci

Też nieco to jest podpadające, ale nie miałem niestety okazji przejechać się Passatem z bi-xenonem :(

http://www.magazynmotoryzacyjny.pl/index.php/2011/03/nowy-passat-b7/

Jeżeli Passat posiada reflektory bi-ksenonowe, światła drogowe są zapalone przez cały czas i przesłaniane tylko w pewnych miejscach tak, aby nie oślepiać innych uczestników ruchu. Ten wariant asystenta świateł drogowych nosi nazwę Dynamic Light Assist.

Siedziałem jedynie w salonie w takim Passacie-bawiłem się chwilę dźwignią od świateł drogowych-do mrugania można ją pociągnąć, tak jak w B6, ale nie można już jej pchnąć do przodu, na ciągłe świecenie światłami drogowymi-czyli jednak jakiś asystent świateł tak czy inaczej jest.

Dopóki nikt nie przejedzie się takim autem, to nie będziemy tego wiedzieli. Ogólnie sprzedawca siedział w temacie, mówił że te światła są dokładnie takie same jak w Touaregu i Phaetonie... Ale że jest to jednak opcja dodatkowa z kamerą.

W ogóle konfigurator na stronie VW ma kilka błędów-dopiero od listopada ma być na naszym rynku osiągalny Easy Open w sedanie.

http://www.samar.pl/__/3/3.a/59800?locale=pl_PL

Nowością w Passacie jest Dynamic Light Assist, zaprezentowany po raz pierwszy w nowym Touaregu. Dynamic Light Assist w połączeniu z reflektorami bi-ksenonowymi pozwala na jazdę z włączonymi światłami drogowymi na stałe. Przy użyciu kamery system rozpoznaje nadjeżdżające z przeciwka i jadące przed Passatem samochody i automatycznie przesłania odpowiednie strefy reflektorów. Passat jest pierwszym samochodem w swojej klasie z tym systemem. Dla aut z reflektorami halogenowymi dostępna jest uproszczona wersja automatycznej regulacji świateł drogowych (Light Assist). W tym przypadku kamera również rozpoznaje nadjeżdżające z przeciwka samochody, a system zmienia automatycznie światła z drogowych na mijania. Gdy z przeciwka nic nie jedzie, włączane są z powrotem światła drogowe.

Dopóki taki Passat nie wpadnie w nasze ręce, to nie będziemy wiedzieli, jak to dokładnie działa. U mojego dealera niestety nie ma Passata z bi-xenonem do jazdy próbnej.

Ja się chyba będę nadal upierał, że każdy Passat B7 z bi-xenonem ma DLA.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego płynie taki : drukujemy wyciąg z konfiguracji oraz z kilku "mądrych" czasopism i idziemy do salony, przedstawiamy co jest na piśmie i zaczynamy dywagować czy coś takiego istnieje czy tez nie. Kto wprowadza klienta w błąd ewentualnie kto jest nie dostatecznie doinformowany

MarkII z tego co widzę w w/w postach posiada Paska B7 w Bi Xenonach może on coś ciekawego dołoży do tego tematu - bo zapewne po nocach śmigał.

Można wystosować jeszcze e-maila do centrali VW Polska ze skanami i niech się do tego ustosunkują.

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaczekać na wypowiedź któregoś z kolegów Forumowych którzy mają ewentualnie mieli przyjemność skorzystania z Paska B7 z Bi Xenonem.

Polska to nie Niemcy a u nas wszystko może się zdarzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zaczekać na wypowiedź któregoś z kolegów Forumowych którzy mają ewentualnie mieli przyjemność skorzystania z Paska B7 z Bi Xenonem.

Polska to nie Niemcy a u nas wszystko może się zdarzyć ;)

 

W B7 są 2 rodzaje xenonów

 

- zwykłe (tylko z kurvenlicht PR-8IM) lewy 3AB941753 i prawy 3AB941754 ze sterownikiem 3D0941329

- DLA (PR-8IP) - lewy 3AB941043 i prawy 3AB941044 ze sterownikiem 3D0941329A

 

W "pająkach" raczej nie ma rozróżnienia między 8IM a 8IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności