Skocz do zawartości
mwlodarc

Bi-ksenony - adaptacyjne, czy doświetlanie tylko?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy passat B6 z 2009 roku będzie miał skrętne lampy ksenonowe, czy tylko dodatkowe lampy doświetlające zakręty?

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyberzesz opcje skretnych biksenonow z funkcja doswietlania zakretow to bedzie jedno i drugie, ale to sa 2 oddzielne systemy.

Skretne xenony dzialaja przy predkosciach wyzszych od 30 lub 40km/h(dokladnie nie pamietam). w czasie jazdy widisz jak strumien swiatla skreca mocniej anizeli obrot samochodu.

Doswietlanie zakretow dziala przy predkosci mniejszej niz 40km/h gdy wcisniesz kierunek lub zaczniesz skrecac przy tej predkosci, ale zrodlem swiatla jest juz zwykla zarowka umieszczona w kloszu razem z biksenonanmi oraz swiatlami postojowymi. powiem szczerze ze jest to rewelazyjne rozwiazanie!

 

wlasnie doczytalem ze pytales sie jeszcze o adaptacyjne. Kazde biksenony montowane w B6 sa adaptacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... nie jestem pewien. Wg mnie reflektory adaptacyjne to takie które świecą różnie, zależnie od warunków jazdy. Np. w mieście świeci krótszym, szerszym snopem światła, a chociażby na autostradzie snopem wydłużonym. Z tego co wiem, takie rozwiązanie zostało zastosowane dopiero w CC, normalny passat jest chyba tylko wyposażony w doświetlanie zakrętów i lampy skrętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalny passat jest chyba tylko wyposażony w doświetlanie zakrętów i lampy skrętne.

Też mam takie wrażenie, bo o ile doświetlanie i skręcanie jest i działa bardzo przyjemnie, to pomimo jazdy w różnych warunkach, adaptacji brak albo jest niezauważalna. Wogóle, to te xenonki w Pasku to lekka pomyłka, co zresztą wyszło na teście kilka tygodni temu w AutoSwiecie czy innym Motorze. Nie są to super lampy. Na pewno lepsze od żarnikowych ale jednak z ich jakością jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie VW nic nie piszą, że to są adaptacyjne reflektory.

Jest tylko:

Bi-ksenonowe reflektory główne z funkcją doświetlania zakrętów i spryskiwaczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, że na stronach zazwyczaj jest bełkot. W Fordzie dotąd nie wiedzą czy mają skrzynię dwusprzęgłową automatyczną w nowym Mondeo i czy ich xenony są skrętne czy statyczne. W VW jest pod tym względem podobnie. Ale z moich obserwacji - adaptacyjne to one (xenonki) nie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie wrażenie, bo o ile doświetlanie i skręcanie jest i działa bardzo przyjemnie, to pomimo jazdy w różnych warunkach, adaptacji brak albo jest niezauważalna. Wogóle, to te xenonki w Pasku to lekka pomyłka, co zresztą wyszło na teście kilka tygodni temu w AutoSwiecie czy innym Motorze. Nie są to super lampy. Na pewno lepsze od żarnikowych ale jednak z ich jakością jest coś nie tak.

 

e tam, przesadzasz :]

tatuś ma b6 z ksenonami, mamusia ma volvo s40 nowe też z ksenonami, i nocami wolę jeźdźić tym tatusia :D, mam porównanie z jeszcze kilkoma autami z ksenonami, i te w passacie na prawdę działają wg mnie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz pewnie rację. Ja mam tylko wrażenie, że moja RAV4 na zwykłych światłach lepiej świeci i ponadto na drodze jak widzę merce lub BMW na oryginalnych xenonach to czuję się jak bym na świeczkach jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wogóle, to te xenonki w Pasku to lekka pomyłka, co zresztą wyszło na teście kilka tygodni temu w AutoSwiecie czy innym Motorze. Nie są to super lampy. Na pewno lepsze od żarnikowych ale jednak z ich jakością jest coś nie tak.

 

Byl w AutoSwiecie test lamp i ich porownanie zwykla kontra xenon.W tescie byl Passat CC ktory ze zwyklymi lampami wypadl kiepsko a z xenonami jak najbardziej ok.Puenta byla taka,ze lepiej odpuscic sobie zwykle lampy i zamowic xenony bo dotychczas nie wymyslono nic lepszego.Nawet najnowsze reflektory LED Audi R8 swiecily gorzej niz xenon.

 

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=22791&Strona=1

Edytowane przez raver32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Kupiłem przed kilkoma dniami Paska i mam pytanie czy w wersji z bi-xenonami są dwa rodzaje lamp tzn,skrętne z doświetlaniem i z samym tylko doświetlaniem.Pytam ponieważ nie zauważyłem różnicy w świeceniu (chyba ,że działają one po przekroczeniu określonych prędkości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małej prędkości (chyba do 20km/h) zapala się dodatkowa żaróweczka oświetlająca przestrzeń z boku, natomiast powyżej tejże prędkości skręcają/doświetlają zakręt reflektory ksenonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekaj aż się ściemni, wsiądź w Paska i pojeździj "po nocy". Wtedy wszystko zobaczysz i zrozumiesz, no i zobaczysz różnicę.

 

Jedziesz pomału to "doświetlają", pomykasz szybciej (pow 50 km/h) to skręcają :D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekałem,ściemniło się i jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek z pytaniem:

Czy można jakoś ustawić "stopień skrętu" dla biksenonów w opcji doświetlania?

Owszem działają, ale mam wrażenie,że tylko baaardzo delikatnie wyprzedzają moment skręcania auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod wątek z pytaniem:

Czy można jakoś ustawić "stopień skrętu" dla biksenonów w opcji doświetlania?

Owszem działają, ale mam wrażenie,że tylko baaardzo delikatnie wyprzedzają moment skręcania auta...

 

Dokładnie. Generalnie u mnie jest to mało zauważalne. Trzeba się naprawdę przyjrzeć, no i też nie wiem, czy to nie jest placebo... :-D:P

Lampy po starcie ustawiają się prawidłowo (dół, na zewnątrz, powrót na pozycję wyjściową i do góry), czyli działają. :P Komunikat AFS też mi się nie pali.

 

Człowiek z VW powiedział mi, że tak naprawdę to w większości przypadków ciężko dostrzec, że one się poruszają, ponieważ to jaki jest stopień skrętu zależy od tego ile jest światła na zewnątrz, z jaką się jedzie prędkością itp. Generalnie z iluś tam czynników system sobie zczytuje dane i na tej podstawie decyduje jak mocno wychylić soczewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem b.szybko po mocno krętej drodze na długich i skręcały aż miło patrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak na autostradzie i wszystko widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jechałem b.szybko po mocno krętej drodze na długich i skręcały aż miło patrzeć

 

No widzisz... W mojej okolicy nie ma mocno krętej drogi, którą dałoby się szybko jechać. :-D;)

 

Ale dziś wieczorem przejechałem dość szybko takie małe rondko po drodze z pracy i faktycznie coś tam się rusza z przodu... :-D

Cały czas jestem też na etapie obczajania tego statycznego doświetlania zakrętów. Teoretycznie w tych samych warunkach potrafi to różnie działać. Dopatruję się w tym pewnej logiki i nawet faktycznie coś w tym jest. :) Obecnie zaczynam coraz bardziej dostrzegać prawdziwą myśl techniczną inżynierów VW. :-D Ale to jeszcze muszę troszkę poobserwować.

Edytowane przez Cronos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz... W mojej okolicy nie ma mocno krętej drogi, którą dałoby się szybko jechać.

Wiesz jak to mówią, proste dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców :P

Cały czas jestem też na etapie obczajania tego statycznego doświetlania zakrętów
U mnie działa tak: do 20km/h przy skreceniu kolami o jakiś tam większy kat ( 3/4 kierownicy od polozenia pierwotnego), przy kierunkowskazie zawsze. Z tym że nie dziala doswietlanie jak mam wlacznik na 0, bo u mnie ksenony swiecą sie automatycznie przy zaplonie ale bez oswietlenia wewnetrznego (tak wlaczylo ASO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze efekt doświetlania (przesuwające się snopy światła) widać w czasie nocnej mgły na zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności