Skocz do zawartości
mwlodarc

Bi-ksenony - adaptacyjne, czy doświetlanie tylko?

Rekomendowane odpowiedzi

Duzy, Weso nie maja skretnych. Nie kazdy passat ma takie bixenony.
jak jeżdżą ulepami to co ja ci poradzę

Mały edit

W B6 przy kodowaniu modułu skrętu 231185 na fisie pojawia się dodatkowe menu w którym można aktywować/dezaktywować opcję corner lights. W praktyce powoduje to że przy uruchamianiu nie robi testu prawo/lewo (jeszcze muszę to dokładnie sprawdzić) i nie działa dynamiczne doświetlanie. Więc może być tak że mimo posiadania bixenonów skrętnych nie będą się skręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opcję corner lights.

 

Ja to mam włączone. Zobaczę z ciekawości jak odhaczę czy się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odznaczeniu bendlighht światła nie skręcają

 

Panowie na wyświetlaczu miedzy zegarami mam taka funkcje jak [Travel Mode], czy to może działa w ten sposób że przestawia przesłonę palnika od bixenona i można jeździć np w ruchu lewostronnym bez naklejania adapterów na reflektory?

Edytowane przez burczynski82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b7 po ustawieniu Trybu podróżnego (Travel mode) mam silne wrażenie, że xenony przestawiają się zupełnie na wprost, bez zwiększonego oświetlenia lewego czy prawego pobocza/strony jezdni. Strumień światła staje się symetryczny tak jak w autach z USA. Dobre do dłuższej jazdy po autostradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć trochę temat.

Właśnie stałem się posiadaczem kolejnego VW, a mianowicie VW CC z 2012 roku(wersja angielska, zmiana z Passat B6).

I również posiadam w nim bi xenony, natomiast nie są one skrętne (nie poruszają sie wraz z ruchem kierownicy), jedyne co posiadam to doświetlanie zakrętów które odbywa sie poprzez włączanie całkowicie innej żarówki w lampie. Również nie posiadam żadnej opcji w komputrze aby aktywować tych reflektorów skrętnych. Tutaj moje pytanie: czy istnieje możliwość przeprogramowania aby taką funkcję włączyć? Czy niestety nie w moim modelu i wymaga to wymiany lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passatach były tylko bixenony skrętne. Przynajmniej tak było w b6 i cc przed liftem. Zakładam, że po lifcie nie pogorszyli funkcjonalności.

Żeby zaczęły się skręcać auto musi jechać. Chyba minimum 20 km/h a na pewni 40 km/h

 

Sprawdź też na fisie czy przypadkiem nie masz wyłączonego dynamicznego doświetlania. W zakładce "asystenci" powinieneś mieć możliwość włączenia/wyłączenia tej opcji. Da się to zrobić tylko jak auto jedzie.

 

Może być też tak, że w którejś lampie padło doświetlanie i ktoś je wykodował żeby nie było błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W passatach były tylko bixenony skrętne. Przynajmniej tak było w b6 i cc przed liftem. Zakładam, że po lifcie nie pogorszyli funkcjonalności.

Żeby zaczęły się skręcać auto musi jechać. Chyba minimum 20 km/h a na pewni 40 km/h

 

Sprawdź też na fisie czy przypadkiem nie masz wyłączonego dynamicznego doświetlania. W zakładce "asystenci" powinieneś mieć możliwość włączenia/wyłączenia tej opcji. Da się to zrobić tylko jak auto jedzie.

 

Może być też tak, że w którejś lampie padło doświetlanie i ktoś je wykodował żeby nie było błędów.

 

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Sprawdzone nie mam takiej opcji w menu Asystenci (jedyna opcja to asystent zmeczenia), ani nigdzie indziej (sprawdziłem w każdym możliwym menu). Czy jest możliwość sprawdzenia po numerze VIN czy to występuje u mnie? Czy byłby ktoś w stanie sprawdzić mi to? Albo ewentualnie czy znajdę kogoś/polecicie kogoś w okolicach Warszawy kto mógłby mi to aktywować/albo chociaż sprawdzić czy mam coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spytaj w wątku regionalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie szybkie pytanko.

Czy w Pasacie B6 z 2009r z normalnymi reflektorami można założyć reflektory bi-ksenonowe, ewentualnie (na pewno) co musiał bym dokupić.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź w przyszłą niedzielę na spota do Rybnika. Pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności