Skocz do zawartości
Gość maciek8638

cieknie termostat

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku ciekł płyn spod węża na wyjściu z pompy wody. Teraz zaczęło cieknąć spod węża przy górnym króćcu(tam gdzie są czujniki temp.), cieknie również na górnym wężu od chłodnicy.

 

Korek wymieniłem na nowy- VW.

Nie są to duże wycieki, ale są. A najdziwniejsze i dla mnie niezrozumiałe jest to, że zaczyna cieknąć jak silnik się wystudzi. Na gorącym nawet kropelka nie poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuację z zapchaniem wspomnianej kryzy. Nie było efektów ubocznych. Zauważyłem to dopiero jak coś majstrowałem przy króćcu. To, że cieknie płyn chłodzący jak stygnie to podobno nie nadzwyczajnego. Płyn jest bardzo przenikliwy, ale dziwne, że cieknie u Ciebie z tak wielu miejsc...

Edytowane przez adamwwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta ilość miejsc z których są wycieki mnie zastanawia. Gdyby ciekło z jednego miejsca to zapewne jakiś króciec, oring, sparciały wąż, bądź opaska nie trzyma.

Kiedyś walczyłem z takimi wyciekami i skończyło się na wymianie uszczelki pod głowicą. Jeżeli teraz okaże się to samo to niestety, ale będzie to moje definitywne rozstanie z tym samochodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś walczyłem z takimi wyciekami i skończyło się na wymianie uszczelki pod głowicą. Jeżeli teraz okaże się to samo to niestety, ale będzie to moje definitywne rozstanie z tym samochodem...

ja też kiedyś walczyłem z wyciekami w tym silniku i w końcu się udało bez konieczności zmiany uszczelki. ie poddawaj się, zwłaszcza że autko ma znaczenie sentymentalne dla Ciebie ;) ja też czasem ręce załamuję nad swoim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jakoś w wakacje miałem naraz pare wycieków : uszczelką od głowicy, chłodnicą wąż dolny od chłodnicy króciec przy głowicy, a nie miałem kasy, zdecydowałem się na płyn z proszkiem Prestona, nie było wyjścia naprawde, płyn ubywał na dzien pół litra:/ a auto potrzebne tylko do jeżdzenia naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynów i proszków uszczelniających dodawać nie mam zamiaru.

Napiszę natomiast co zaobserwowałem rano.

 

Odpaliłem rano silnik. Wyjechałem z garażu, poszedłem go zamknąć. Silnik cały czas chodzi. Otworzyłem maskę i..... z wężyka, który idzie od tej rurki metalowej do kolektora jebitnie paruje. Wyrzucało płyn prosto na gorący kolektor. Dlatego tak śmierdziało w aucie. Przed chwilą wróciłem z garażu. Wymieniałem ten wężyk. Okazało się, że był sparciały, twardy jak rura metalowa. Odkręciłem opaski i chciałem go zdjąć, ale niestety nie dałem rady, bo popękał mi w rękach :D

Podsumowując:

- cienki wężyk idący do zbiorniczka wyrównawczego szczelny

- wymieniłem wężyk od rurki metalowej do kolektora oraz dałem dwie nowe opaski

- wymieniłem ten krótki wężyk od rurki metalowej do pompy wody oraz dwie nowe opaski

- nowy wąż od pompy wody do dolnego wejścia w chłodnicy oraz dwie nowe opaski.

- nowe oringi na króćcu z czujnikami temp. płynu

 

Mam 2 nowe króćce (ten z miejscem na czujniki temp. płynu oraz ten co się go montuje po prawej stronie głowicy), ale nie zakładałem ich na razie, bo nie zauważyłem, żeby ciekło spod nich.

Mam nadzieję, że zażegnałem wycieki i będzie z tym na długo spokój ;)

tfu tfu :D

 

Zalałem silnik płynem chłodniczym, odpaliłem, pochodził trochę, termostat się otworzył, dolałem płynu, wiatrak się włączył. Teraz trochę ostygnie i pójdę sprawdzić poziom płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zatkany ten cienki wężyk, a dokładniej króciec od strony głowicy. Efekt jest taki że nalewasz 2 litry płynu i więcej nie wejdzie, nie chce się odpowietrzyć i ciśnienie wywala wodę przez zbiornik jak się nagrzeje. Także polecam sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z ciekawości.

Ten wężyk od idący od rurki metalowej wchodzi przy kolektorze. Czy gdzieś wychodzi czy jakoś tam kanalikami spływa do głowicy :?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gdzieś wychodzi czy jakoś tam kanalikami spływa do głowicy

Spływa do głowicy.

A co do całokształtu to wszystko z silnikiem OK. Po prostu masz stare węże. Ja też kilka musiałem wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając termostat w silniku 1Z najpierw wkładamy w blok oring, na niego termostat i przykręcamy króciec czy najpierw termostat na niego oring potem króciec? Jaka jest prawidłowa kolejność? Może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ter.jpg

 

o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności