Skocz do zawartości
Gość maciek8638

cieknie termostat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek8638

Witam mam passata b3 1.9D zmieniłem termostat bo stary był niby zepsuty i w aucie nie było z byt ciepło. kupiłem niby oryginał tak mówił sprzedawca. od momentu gdy jest nowy termostat rury od wody robiły sie bardzo twarde temperatura na wskaźniku zaczeła pokazywać 110 stopni.ale mierzyłem temp. w zbiorniczku to miała 86stopni. i po jakimś czasie płyn zaczął wyciekać z obudowy termostatu na chłodnice nie idzie płyn a weże pompują się ciśnieniem jeszcze bardziej. prosze o jakąś pomoc może ktoś miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś przed montażem czy się otwiera termostat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek8638

tak wszystko było ok. nawet jak układ odpowietrzyłem i grzałem auto to otworzył sie i przy pełnym otwarciu po chwili włączały sie wentylatory. tylko ja to robiłem na odkręconym korku od zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem walniętą uszczelkę pod głowicą to też termostat się nie otwierał. A z twojego opisu, objawy są bardzo podobne do padniętej uszczelki pod głowicą. A może masz uszkodzony korek zbiorniczka wyrównawczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek8638

przez korek tez mogą być takie objawy? tez słyszałem o tym że może to być uszczelka. dziwne dla mnie było tylko że stary płyn był mętny. ale nie tłusty.a na korku był delikatny szary osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po jakimś czasie płyn zaczął wyciekać z obudowy termostatu

 

Rozbieraj i zobacz co się tam stało. Może oring źle spasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez korek tez mogą być takie objawy?

Mogą, jak jest uszkodzony/zatkany zawór w korku zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek8638

może to mieć wpływ na spalanie? bo ponoć te silniki maja palić 5.5 litra na 100km mi wyszło z jazdy mieszanej 7.5 litra. jak ten korek można sprawdzić albo udrożnić czy trzeba już na nowym próbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spalanie to raczej nie ma wpływu. A korek to raczej nowy trzeba próbować, koszt pewnie około 10 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek8638

zauważyłem takie objawy dopiero po kilku dniach i termostat zaczyna cieknąć jak już ma sie otworzyć a ciśnienie było takie duże ze nie mogłem korka otworzyć. jak już otworzyłem to wylewał sie płyn i był mocno spieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od tego, że zauważyłem wyciek płynu pod autem w okolicach pompy wody. Sądziłem, że to cieknie spod węża, który idzie od chłodnicy do pompy wody. Zmieniłem opaskę na skręcaną, bo miałem taką co sama się zaciska. No, ale nadal pojawia się wyciek.

 

Wyciek pojawia się tylko na zimnym silniku.

Gdy go odpalam to nic nie cieknie, na gorącym raczej nie. Gdy go zgaszę to również nie cieknie. Z chwilą gdy silnik ostygnie to zaczyna kapać. Co prawda nie dużo, ale kapie. Pomyślałem, ze może to być wina węża. Sparciał gdzieś i pękł, ale wtedy to by raczej cały czas kapało.

 

Wąż zakłada się na króciec, który idzie do pompy wody. Czy na tym króćcu jest jakiś oring/uszczelka :?: Widzę tam jakąś szczeline, więc może to tam wycieka.

Tak sobie wydedukowałem w pracy, że gdy odpalam silnik zimny to płyn nie krąży tam, bo jest tylko mały obieg załączony. Z chwilą otwarcia dużego obiegu płyn zaczyna tamtędy płynąć, ale, że jest gorący to w wyniku temperatury coś tam się rozszerza :D to nie cieknie. Gdy wyłącze silnik to poziom płynu jest powyżej tego oringu i z chwilą zmniejszania się temp. płynu coś tam się zwęża :D i do poziomu oringu płyn wycieka.

 

Podsumowując:

 

Dobrze wydedukowałem :?:

 

Czy na tym króćcu jest jakiś oring/uszczelka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy pompą wody a tym króccem jest oring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, na króćcu jest uszczelka (oring).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położyłem się pod auto dzisiaj i troszkę się rozejrzałem :)

 

Myślałem, że cieknie spod węża, który zaciśnięty jest opaską

bfi1288108755m.jpg

 

bo od dołu wygląda on tak

arx1288108848v.jpg

 

Jak dzisiaj popatrzyłem to mokro zaczyna się robić pod drugi wężem, tym wyżej. Wąż ten jest krótki i łączy się z metalową rurką, która gdzieś tam sobie idzie. Ślad po płynie na dolnym wężu jest więc śladem po wycieku płynu z górnego węża albo spod oringu króćca dolnego węża, bo są one mniej więcej na tej samej wysokości. Jutro jadę odebrać ten dolny wąż to przy okazji wezmę ten górny krótki. Wymienię obydwa i wtedy będzie wiadomo skąd leci :)

 

Czy ten oring jest w miejscu zaznaczonym na zdjęciu na czerwono :?:

rgh1288109250s.jpg

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

U mnie ciekło spod opaski na wężu o którym piszesz:

Jak dzisiaj popatrzyłem to mokro zaczyna się robić pod drugi wężem, tym wyżej. Wąż ten jest krótki i łączy się z metalową rurką, która gdzieś tam sobie idzie.

Założyłem opaskę skręcaną i się uspokoiło. Ale jeżeli cieknie na zimnym to na gorącym musi jeszcze bardziej bo wtedy w układzie jest wyższe ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na gorącym nie zauważyłem żeby ciekło. No chyba, że w trakcie jazdy, ale tego to już nie mogę potwierdzić ;)

 

Jak przyjechałem z pracy i silnik był rozgrzany to szybko poszedłem się przebrać i położyłem się pod auto. Nic nie ciekło ani nie parowało. Syczało jedynie w zbiorniczku, ale to normalny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego umyj to wszystko dokladnie i przejedz sie troszke i zobacz znowu wtedy bedziesz mial pewnosc skad cieknie teraz masz tam pozaciekane i ciezko znalesc miejsce wycieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wszystko było wyczyszczone :D

 

Jutro powymieniam węże i opaski na nowe. Wtedy będę szukał skąd tak leci.

 

I have a bad feeling about this ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Was ;)

 

Jak wiadomo podczas pracy silnika w układzie chłodzenia wytwarzane jest dość spore ciśnienie, które gdzieś musi ulecieć. Tym miejscem jest zbiorniczek wyrównawczy a dokładniej pisząc, korek z zaworem.

Na tym wężu, który idzie od chłodnicy do silnika jest takie zgrubienie z którego wychodzi cieniutki wężyk, który idzie do zbiorniczka wyrównawczego. Załóżmy, że jest on przypchany jakimś syfem. To czy objawem tego będzie fakt, że po wyłączeniu silnika ciśnienie w wężach nie będzie się zmniejszało, czego następstwem będą wycieki z połączeń wąż-króciec :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na gorącym silniku ma wynosić 1,2-1,5Atm. Reguluje to zawór w korku zbiorniczka. W wężyku o którym piszesz jest kryza i czasem się przypycha - ale wtedy efekt jest taki że nie da się dobrze odpowietrzyć silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności