Skocz do zawartości
Ikar

Smród z okolic tylnego koła??

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3 tygodnie kończy sie gwarancja na Passaty.Od jakiegoś czasu mamy w naszych Paskach ze wspólnikiem taki sam problem. Otóż po zatrzymaniu samochodu, z okolic koła tylnego od strony kierowcy strasznie śmierdzi. To taki smród jak palonej gumy lub palonego czegoś innego...ogólnie smród spalenizny. pojawia sie to nieregularnie i nie musi to być wcale po długiej jeździe lub po ostrej jeździe. Na letnich oponach też taki smród był. Co może być tego przyczyną?

Edytowane przez Ikar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglosic na wszelki wypadek. Jak zglosisz na gwarancji , to nawet jak sie skonczy musza to zrobic bo zglaszales to wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być tego przyczyną.... na letnich oponach też taki smród był?

to jest pytanie czy stwierdzenie faktu że na letnich oponach też tak było?

(z tym smrodem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nikt takich objawów nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jedyna możliwość to zagrzane hamulce, bo i co innego mogłoby śmierdzieć? W zasadzie po tej stronie masz też wydech... No mechanikiem nie jestem i jeszcze daleko mi do niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wez na to papiery ze zgłaszałes, bo jak skonczy się gwarancja to sie wyprą wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wymieniales klocki ?? i mechanik slabo oczyscil klocki z brudu i niestety musisz troche pojezdzic pochamowac. Mialem taki sam smrod u siebie, okazalo sie ze ASO kiepsko oczyscilo klocki i stad byl taki nieprzyjemny zapaszek. Ale na wszelki wypadek zglos do ASO, i tak jak kolega wyzej napisal zebys wzial od nich jakis papierek ze zglaszales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten smród wystepuje w 2 samochodach - moim i wspólnika. Kupowane były w tym samym czasie. Klocków z tyłu żaden z nas jeszcze nie wymieniał. Chyba w ostatnim "Auto Świecie" był jakiś opis gościa który to miał w swoim Passacie, ale u niego jeszcze jakiś spadek mocy był. U nas spadku mocy nie ma, tylko ten smród...bez względu czy jechaliśmy długo, czy krótko, czy hamowalismy ostro czy słabo. Jest on nieregularny...a do końca gwarancji jeszcze 14 dni. Może to ma związek z DPF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechac i zglosic, zamiast minie gwarancja a nie czekac na odpowiedzi na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super odpowiedź. Już to 2 zgłaszałem i zero efektu. Dlatego pytam na forum (od tego też jest). Może ktoś już podobny przypadek miał i go rozwiązał albo chociaż serwis naprowadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Martin1982

Ja mam nowe auto, najechane 5 tyś i też czasem czuje ten "zapach spalenizny" ale jeszcze nic z tym nie robiłem.

 

Skończyłem dopiero walkę ze spryskiwaczem reflektora który nie miał ochoty do pracy.

Po 3 wizycie w serwisie w końcu się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem! jeszcze nie zgłaszałem w ASO. Intensywny zapach spalonej gumy pojawia się bez względu na styl jazdy i warunki drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem to samo. Smrod i tez nie wiedzialem o co chodzi, ale nastepnego dnia jak ciagle smierdzialo zapalila sie kontrolka kontroli spalin a potem filtra czastek. W serwisie okazalo sie, ze czujnik cisnienia spalin uszkodzony i do wymiany, a komputer myslal, ze trzeba wypalac filtr. Wiec pewnie w Twoim przypadku komputer wypala filtr i dlatego tak smierdzi - nie jest to sygnalizowane. Kontrolka zapala sie dopiero jak filtr sie juz zapcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super odpowiedź. Już to 2 zgłaszałem i zero efektu. Dlatego pytam na forum (od tego też jest). Może ktoś już podobny przypadek miał i go rozwiązał albo chociaż serwis naprowadził
Bardziej mi chodzilo o to, ze minie Ci gwarancja i bedzie <****>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zgłosiłem do ASO. W środę jadę...ciekawe co powiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na jakis dluzszy czas mam tak samo.Nie jest to typowy smrod spalenizny,bardziej przypomina topiony plastik.Moze faktycznie ma to zwiazek z DPF?Nie zglaszalem tego nigdzie bo wystepuje to bardzo sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wypalaniu DPF podwyzszone sa obroty na biegu jalowym - do ok 1000,00 oraz silnik potrafi troche drgac. Sprobujcie powiazac czy w Waszych samochodach smrod nie wiaze sie z podwyzszonymi obrotami. U mnie tak bylo. Poza tym tlumik jest wlasnie od strony kierowcy a z tej strony czuc ten zapach spalenizny.

 

Moze niech ktos zglaszajacy ta usterke, sprobuje odrazu w ASO zapytac czy wypalanie DPF moze cos takiego powodowac?

Bo moja teoria jest tylko domniemaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo i z tego co sie dowiedzialem (smierdzi mi tylko na zimowkach na suchej drodze) i to wlasnie ten powod,ze opona sie sciera i to tak smierdzi (a mam ciezka noge na swiatlach itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JACKWW

Osobiście miałem taki sam przypadek w B6, zapach jak przy ślizgającym się sprzęgle albo przegrzanych klockach.

Ostatnio taki sam zapach był w B5 po ostrym hamowaniu a 2 raz gdy przymarzł mi ręczny.

Może teraz w B6 przyczyną jest elektryczny hamulec. Może nie zawsze w pełni luzuje i coś trze po tarczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniek73

Mam to samo, co jakiś czas. Też podejżewam że to wypalanie DPF. Jeszcze nie zgłaszałem w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności