Skocz do zawartości
Gość bambyn

Brak reakcji rozrusznika, kontrolki gasną.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bambyn

Witam! Mój problem polega na tym, że podczas demontażu radia doszło do zwarcia. Wypaliło bezpiecznik radia. Po jego wymianie sprawa wyglada następująco.

1. Włączam zapłon, wszystkie kontroli się zapalają tak jak powinny, świece sie narzewaja, kontrolka świec gaśnie.

2. Przekręcam na "start" a wtedy wszystko gaśnie, tak jakbym wyłączył rozruch.

Sprawdzałem akumulator (jest OK), sprawdziłem przekaźnik 109, przelutowałem jego luty (powinno być OK), wszystkie bezpieczniki sprawne. Dodam jeszcze,że radio nie działa. Brakuje mu prądu (prąd podtrzymujący pamięć jest OK). Czy ktoś może wskaże, gdzie mam szukać usterki? czy w stacyjce? czy może to immo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacyjka albo klemy, oczyść dokręć, sprwadz mase na rozruszniku i na silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bambyn

Myślisz, że zwarcie w radiu mogło uszkodzić masę na silniku? Stacyjke mam zamiar sprawdzić, tylko nie wiem jeszcze jak sie za to zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz rozrusznik podłączając go na krótko . Stacyjkę musisz : odkręcić kierak następnie zaopatrzyć się w ściągaczkę by zdjąć stacyjkę lub młotek ale tej metody nie polecam bo jak stacyjka się zapasze to ostro trzeba walić i na koniec śrubeczka by wyjąć kostke . Koszt kostki niewielki

Edytowane przez Martyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bambyn

Raczej rozrusznik wykluczam, ze względu na to, że kiedy kręcę na start, to gasna wszystkie kontrolki i jeżeli mam włączone światła mijania to przełączają sie na postojowe, zupałnie jakbym wyłączył zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim układzie to tylko kostka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki :634: - miałem identyczny przypadek jak zrobiłem zwarcie przy montażu radia :633:. Zrób próbę na pych - jak odpali to siedzi kostka :eek:.Jeżeli problem leży w kostce stacyjki to w momencie startu rozrusznika ginie napięcie +12v na cewce zapłonowej :D. Tymczasowo możesz wtedy zamontować dodatkowy włącznik z aku do cewki :634:

 

Sorry nie zauważyłem że chodzi o diesla, no ale może to być ta kość tylko że wtedy nie idzie o cewkę zapłonową tylko pewnie o elektrozawór.

Edytowane przez edwardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bambyn

Ogromne dzięki za pomoc! Kostka wymieniona! Silnik odpalił, pojawił się jednak problem z radiem, mianowicie nie ma pradu na kablu zasilający. Radio działa dopiero kiedy zmostkuje się zasilanie radia, z zasilaniem pamięci radia. Czy ktoś może wie co może być tym razem przyczyną usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

brak prądu czyli napięcia +12V na przewodzie +12V w radiu, najprościej dołożyć nowy przewód z stacyjki. Sprawdzić gdzie się pojawia +12V po przekręceniu stacyjki na kostce przy stacyjce. Metodę tą nie należy stosować w samochodach po 2001r. gdzie jest szyna CAN, wtedy lepiej podjechać do elektronika, który zna się na tym i wie co to jest szyna CAN w samochodach, bo inaczej będzie bardzo ciekawie w tym samochodzie. Ja miał w swoim przypadłość taką, że woda w module komfortu nie pozwoliła uruchomić samochodu czyli silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik, dalej (jeśli ok) czy jest napięcie na bezpieczniku, "wymacaj" kabel od radia od strony bezpiecznika (sprawdź wizualnie czy jest ok), zlokalizuj jego drugi koniec, sprawdź czy jest napięcie i pozostaje już tylko sama kostka przy radiu. Ja bym tak zrobił. Polecam dodatkowo stronkę: http://studio24.prv.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobny problem. u mnie jak przekrece kluczyk to gasna kontrolki i ze silnika slychac takie pstrykniecie i komputer mi sie resetuje auto odpala jak przekrece kluczyk na maxa do oporupodpinalem pod kompa i nic nie pokazalo. nie wiem moze szczotki w rozruszniku sie zawieszaja nie mam pomyslu prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TEN wątek sobie przeczytaj......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% stacyjka lub kostka przy stacyjce (mam ten sam problem i wiem że to jest właśnie przyczyna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000000% kostka stacyjki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też odpowiem: GÓWNIANA KOSTKA. Przerabiałem u siebie to, wreszcie zamówiłem oryginał i jak ręką odjął.

 

Kurcze, tyle razy było pisane o tym na forum, a część kolegów dalej kupuje gówno, a potem jest płacz..... Zamiennik 8 PLN, oryginał 80 PLN. To chyba o czymś świadczy........

 

Jak macie okazję to porozbierajcie starą kostkę. Jest tam mnóstwo elementów. To nie może 8 zeta kosztować!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy a macie moze numer seryjny tej kostki bo u mnie jest zamiennik i nic nie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki koledzy a macie moze numer seryjny tej kostki bo u mnie jest zamiennik i nic nie pisze
4a0 905 849b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten numer jest do passata b5 czy b4, bo wątek jest o passacie b4, a kolega ma chyba problemy z passat b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja mam passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności