Skocz do zawartości
Gość irl78

jak podłączyć wtyczkę od CB do akumulatora?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość irl78

Koledzy mam pytanie jak podłączyć wtyczkę od CB bezpośrednio do akumulatora.Chciałbym korzystać z radia w domu stąd moje pytanie.pozdr.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co pytasz

plus do plusa minus do minusa i tyle jak mozna inaczej podlaczyc?? czerwony to przewaznie plus czarny minus

 

teoretycznie w wiekszosci aut plus jest na bolcu od wtyczki zapalniczki a minus na bokach ale czy tak jest u CIebie to musisz sprawdzic podejrzewam na 99% ze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tak jak kolega pisał, pamiętaj żeby wstawić bezpiecznik na zasilaniu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najprosciej jest kupic jakis zasilacz do cb i odpowiednio go podlaczyc

podlaczyc go pewnie takze mozna pod prostownik ale moga byc zaklucenia

tak lopatologicznie to czerwony kabelek zasilania radia to + a niebieski - czyli masa

i nie zapomnij o bezpieczniku bo mozna radyjko sfajczyc a szkoda by bylo

mozna tez kupic gniazdko zapalniczki samochodowej i zamontowac na koncu zasilacza tak zebys nic w radyjku nie musial przerabiac i z powrotem bezproblemowo w autku podlanczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę puścić instalacje z CB bezpośrednio pod Akumulator w Passat B5FL, radio po stronie pasażera.

Zna ktoś jakiś dobry patent na taka robotę i żeby była jak najmniej inwazyjna dla samochodu;.

Dla mniej wtajemniczonych dodam jeszcze że akumulator znajduje się w pasie przed przednia szybą

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leperradom

kolego przewody bezpośrednio przeciągasz za schowkiem zdejmij boczek i masz wyjscie do akumulatora z przewodami od klimy chyba czy cos takiego jest duzo miejsca zeby przeciągnac przewody pod maske z kabiny ja przeciągnołem tam kable od wzmacniacza nic nie wiercisz ani nie tniesz po prostu przeciągasz kabel i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

leperradom - zupełnie się pogubiłem

pod co lepiej podpiąć zasilanie do Radia CB {Jackson + Do pałka 200W}

1. Bezpośrednio pod Akumulator - którędy poprowadzić instalacje "jakieś foto" (kable 16mm od Wzmacniacza + 30A bezpiecznik) TO ROZWIĄZANIE BARDZIEJ DO MNIE PRZEMAWIA.

2. Skrzynka bezpieczników - którędy poprowadzić instalacje "jakieś foto" (kable 16mm od Wzmacniacza + 30A bezpiecznik)

Zapalniczka odpada bo jest nie wydolna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja także skłaniałbym się aby przeprowadzić ekranowe przewody od akku do CB - może jak ktoś wyjaśni - konkretnie w który miejscu?

- jakie przewody zastosować? (grubość etc)

- czy podłączać się śrubą bezpośrednio do akku?

- masę podłączyć do '-"?

- w którym miejscu ułożyć bezpiecznik, jakiej wartości, jak zamontować (domyślam się ze na "+")

- za pomoc - serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel: jak chcesz z ekranowanym i ogolniedostepny to mozesz uzyc glosnikowego :lol Mysle, ze 2x2mm bedzie z niezłym zapasem ;)

plus do plusa, minus do minusa. Bezpiecznik im blizej akumulatora, tym lepiej.

Zarob konektorki widelkowe lub oczkowe i dokrec sie sruba do klem

Ekran- ja bym skrecil razem z przewodem masowym TYLKO Z JEDNEJ STRONY i do akumulatora dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uosiu - ;] - nie pracujesz czasem na Karmelkowej? ;] - Twojego zakurzonego hebelka widzialem tam :]

 

Co do bezpiecznika - zamknąć go w jakiejś pokrywie? - moze jakiś plenerek? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności