Skocz do zawartości
POLMOS

wymiana foteli w 3b od 3bg opis foto

Rekomendowane odpowiedzi

czy fotele z sedana beda pasowac do mojego kombi???

fotele pochodza z B5 FL a ja chce je wlozyc do B5 przed liftem. bedzie jakis problem???

Przednie pasują ;) Kanapa nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tylna kanapa z b5fl kombi będzie pasowała do b5 kombi przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli tylna kanapa z b5fl kombi będzie pasowała do b5 kombi przed liftem
kanapa nie spasuje do polifotwego z przedliftu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, źle zrozumiałeś moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie pochwale ;).

Jakis miesiac temu zrobilem przekladke foteli i boczkow z 3B do 3BG kombi, czyli w druga strone niz autor tematu. Jedyny problem napotkalem przy siedzisku tylnej kanapy bo inne sa rozstawy uchwytow. Problem rozwiazalem tak, ze metalowa podstawe wzialem ze swojego i na nie zalozylem material z gabka z 3B. Nie pasuja do siebie idealnie (inaczej jest uksztaltowana komba i metal w 3BG), ale mozna tak zrobic zeby laik sie nie kapnal. Zostalo mi tylko zawalczyc z mala szparka na ok 1cm pomiedzy malym a duzym siedziskiem.

 

Co zyskalem?

- pelna regulacje foteli kierowcy i pasazera z odcinkiem ledzwiowym wlacznie

- kieszenie w oparciach siedzen

- welur ;) (chociaz minusem jest to, ze wszystko do niego lubi przylegac)

- wygodniejsze siedzenia, a wiec i wiekszy komfort jazdy.

 

 

Czy bylo to oplacalne? Za cene jaka dalem uwazam, ze tak. Wolalem dorzucic 200zl do ceny dobrych pokrowcow (tez ok 200zl), ktore z bytnio do pasia nie pasuja.

Moje siedzenie byly lekko zadarte w paru miejscach, i niestety mialy tendencje do szybkiego brudzenia sie, nawet od samej wody.

Aha, i jeszcze 2 tyg przed wymiana popsul mi sie zaczep od linki odpowiedzialnej za przesuwanie fotela.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tyle osob sie dopytuje i sie juz pogubilem co i jak mam zrobic zeby spasowac kupione fotele. Mianowicie mam sedana b5 a kupilem calosc od kombi. Oba komplety sa raczej z podobnego rocznika bo przod nie rozni sie niczym. Problem pojawil sie w tylnej kanapie. Wystajaca sroba ktora wchodzi w zamek oparc jest za nisko o 2cm. Co mam zrobic zeby srobe spasowac z oparciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może odkręcić śrubę i ją podnieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma miejsca zeby podniesc ta srube az 2 cm, moze 0,5cm pojdzie ale nic wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to tylne oparcia między kombi ,a sedanem różnią sie wysokością zamontowanych zamków . No cóż mogę poradzić : spróbuj w tej dużej podkładce na jej krawędzi przewiercić otwór i w nim umocować trzpień , przycinając nadwyżkę gwintu , a następnie razem zespawać . W miejsce po trzpieniu wkręć śrubę i całość unieś jak najwyżej . Zanim jednak postanowisz to zrobić posprawdzaj czy to wystarczy czy trzpień znajdzie się dostatecznie wysoko jest to mała rzeźba ale w miejscu malo widocznym .

Ja osobiście nie przeprowadzałem takiego zabiegu i trochę zgaduje ale spróbuj może coś z tego będzie .

Ostatecznie nie pozostanie nic innego jak szukanie oparć od sedana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az tak rzezbic jakos nie mam zamiaru... powiedzcie mi czy ten stelarz na dole pomiedzy oparciami w ktory wchodza te koleczka od siedzen to rozni sie w kombi i sedanie? jesli jest np nizszy to wystarczyloby wymienic ten stelarz bo z bolcami po bokach juz sobie poradzilem i je obnizylem wiec jakby ten stelarz bylby inny to byloby juz po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladalem siedzenia i ogolnie jedyna roznica jaka jest miedzy sedanem a kombi to mocowania dolne. wielkoscia siedzenia sa identyczne tylko w innych miejscach wchodzi bolec w dziurke i w innym jest zawias na kolku. co najciekawsze pod materialem jest mocowanie takie jak w sedanie. plastik na dziurke mozna bez problemu przelozyc na wersje z sedana, problem mam z kolkiem do zawiasu. dzialal ktos cos z tym kiedys? wystarczy zebym wiedzial jak przelozyc kolko i siedzenia beda pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wcale mnie to nie dziwi , to faktycznie rzeźba , może zapodaj zdjęcia to rozjaśni temat . Osobiście demontowałem tylne oparcie ale tylko do prania ta więc żadnych problemów nie było .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala uwaga!

Nie na temat wymiany foteli, ale boczkow bagaznika kombi FL. Chcialem dzisiaj wymienic boczki bagaznika. Moj jest modelowo 2003, a dokladnie 12.2002. Boczki nabylem z modelu datowanym na 02.2001 i boczki nie pasuja. W starszych brak stopki, w ktorej miesci sie metalowa czesc boku bagaznika oraz ktora przykrywa gola blache. Dywanik w tym miejscu ma wyciety kwadrat.

eecc6b9c4fc2d4a3m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal ponawiam moje pytanie bo nie uzyskałem do tej pory odpowiedzi

czy tylna kanapa z oparciem z b5fl kombi będzie pasowała do b5 kombi przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie koledzy dopasowac fotele z kombi do sedana. Ogolnie koszta zadne a bedzie zamontowane jak seryjnie. Wystarczylo zdjac troche materialu z dolu, wyjac z jednej strony plastik w ktory wchodzi bolec, z drugiej strony koleczko ktore lezy na stelazu (ciezko sie odkreca ale w koncu poszlo) i przelozyc je w otwory ktore sa kawalek obok (Ci ktorzy zdejma material to napewno to zobacza :P). W miejscu gdzie trzeba wkrecic to kolko trzeba bylo tylko rozwiercic troche otwor bo byl za maly i wszystko pasuje bez kupowania stelazy itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadal ponawiam moje pytanie bo nie uzyskałem do tej pory odpowiedzi

czy tylna kanapa z oparciem z b5fl kombi będzie pasowała do b5 kombi przed liftem

Jest inny rozstaw zawiasow siedziska, ale w niczym to nie przeszkadza, bo pasazerowie i tak nie beda jezdzic fotelem po calym aucie ;)

 

Wegiel z forum ma fotele z kombi FL wsadzone do przed lifta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak odkręcić tylną kanapę? Tzn część dolną (siedzisko)??

Podniosłem do góry je ale nie widzę tam żadnych śrub ani nic tylko zawiasy... był bym wdzięczny za jakieś foto co i jak odkręcić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć jak odkręcić tylną kanapę? Tzn część dolną (siedzisko)??

Podniosłem do góry je ale nie widzę tam żadnych śrub ani nic tylko zawiasy... był bym wdzięczny za jakieś foto co i jak odkręcić;)

masz dzielone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz dzielone ?

 

Tak kanapa jest dzielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak kanapa jest dzielona
[attach]54998[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności