Skocz do zawartości
mcgiwer

Czy da rade pdłączyć RCD200 do paska B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam Passata B5 FL rok 2001, mam w nim radio Sony, chciałbym wymienić radio na RCD 200 i tu pojawia się problem, bo mam w pasku złącze iso, (nie wiem czy poprzedni właściciel pozamieniał wtyczki czy tak było oryginalnie) a w RCD200 jest iso2 z wejściami can- i can+. Dzwoniłem do serwisu i koleś powiedział mi że teoretycznie można by było podłączyć takie radio ciągnąc z listwy can 2 kable (nie potrzebował bym tego adaptera) ale powiedział że trzeba by było sprawdzić w vagu czy mam taki moduł komfortu musieli by to sprawdzić i jaki jest tydzień produlcji czy ma szyne can. Moje pytanie jest takie jak sam mogę to sprawdzić, mam dojście do vaga więc mogę bez problemu sam się podłączyć tylko gdzie wyszukać tych informacji o których mówił mi ten koleś z serwisu, jak sprawdzić ten moduł komfortu czy obsłuży te radio no i czy mam tą szyne can

Dzięki za wysłuchanie tej rozpiski i ew. pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te radio nie pasuje w konsolę B5FL (mechanicznie, elektrykę pomijam).

Czy się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co mi wiadomo do ramke można dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka kosztuje tyle co pół radia.

Można bez adaptera podłączyć, ale nie będzie działało podświetlenie, GALA, załączanie razem z kluczykiem oraz będzie się wyłączało samo w czasie jazdy co jakiś czas.

 

Wg mnie lepiej poszukać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale koleś z serwisu powiedział że jest możliwość żeda się to wszystko podłączyć, tylko zależne jest od tego jaki moduł komfortu i który tydzień produkcji, powiedział że w niektórych modelach była szyna can i można z niej pociągnąć te 2 kabelki can+ i can- tylko jak to sprawdzić w vagu, czy mam tą szyne can czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma can , to pewnie w złączu diagnostycznym są dostępne przewody.

Mam auto z końca 2003 i ma linie can w złączu obd2 . Twoje prawdopodobnie też ma.

Ale czy to zadziała z radiem, tego nie wiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak poznać te przewody? mają jakieś specjalne kolory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W złączu obd2:

pin 6: CAN High

pin 14: CAN Low

 

Kolor nie pamiętam, chyba pomarańczowy i pomarańczowo-czarny.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola po DIN2, nie kosztuje malo. Wg mnie ladniejsze jest DELTA6, moze nie czyta MP3 ale dzwiek ma znacznie lepszy, w koncu ma procesor DSP. A zobacz sobie radio ALANA Mp3, to jest od Seata, miałem takie u siebie w passacie , czyta Mp3, ma obluge kier-wielofunkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major a jakie ma brzmienie to radio Alana ? ono chyba nie potrzebuje canu bo jest na iso tak?, no i nie trzeba by było nic przerabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale te radio nie pasuje w konsolę B5FL (mechanicznie, elektrykę pomijam).

Czy się mylę ?

 

 

Pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do B5FL, w miejsce po radiu beta i zmieniarce będzie pasowało bez problemu?

 

I czy po dołożeniu emulatora CAN, radio będzie działało poprawnie(nie będzie się wyłączać, włączać się po włożeniu kluczyka do stacyjki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam passata z 2004r i mam założone te radyjko RCD 200 z mp3,pasuje idealnie,wszystko działa poprawnie oprócz sterowania w kierownicy,może ktoś wie jaki może być tego powód.Radio zmienił poprzedni właściciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega na początek zdejmie półkę pod kierownicą i poszuka tam takiego dużego przekaźnika z oznaczeniem 452 lub 451, proszę podać który tam siedzi a będzie to już krok na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę to mógł sprawdzić dopiero w piątek.Jak sprawdzę to dam znać.A żeby działało sterowanie w kierownicy to jaki musi być ten przekażnik????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat. Potrzebowałbym schemat (opis w miarę dokładny) podłączeń radia RCD 200 do Paska B5FL z 2004. Mam takie założone (nie ja zakładałem) i działa, ale mam trochę problemów z nim i chciałem wszystko skontrolować - szczególnie chodzi mi o podłączenie do CAN.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu podłączyłem to radio, wszystko działa w 100%.

Wydaje mi się, że podświetlenie w radiu (przyciski i wyświetlacz) świeci delikatnie słabiej niż podświetlenie w desce rozdzielczej. Oczywiście CAN jest podłączony i działa regulacja podświetlenia.

 

Przypuszczam, że jest możliwość zmiany w VAG-COM, ale nie wiem gdzie.

Czy ktoś spotkał sie z czymś takim?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda współpraca tego radia z wyświetlaczem FIS? Obecnie mam Deltę 6 a chciałbym pokombinować z RCD, nadmienię że radio Alana Mp3 nie współpracuje z FIS-em niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności