Skocz do zawartości
TOMST3R

Wymiana pompy paliwowej

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletna pompa wraz z koszem w serwisie kosztuje 999zl, nie ma sensu kupowac calego kompletu tam oprucz pompy nic sie nie psuje wiec po co przeplacac, kup dobra pompe(Pierburg)i bedzie wszystko smigac az milo, a co do wezyka to mimo grzania to trzeba jedna reka przytrzymac pompe w koszu a druga mocna pociagnac za wezyk i pujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałem wam napisać jak ułatwić sobie wymianę wkładu pompy. Aby łatwo ściągnąć wężyk z uszkodzonej pompki, wystarczy po prostu odłamać wychodzący z niej króciec, na którym jest wężyk i lekko ścisnąć go kombinerkami tak aby się pokruszył wewnątrz wężyka. pokruszony niepotrzebny plastik wychodzi bez problemu a wężyk zostaje nie naruszony i można montować nowy wkład.:hyhy

Edytowane przez robibobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z odpalaniem samochodu jak spadnie mi poziom paliwa do około 1/4 i mniej. Passat odpala a po chwili gaśnie. Zauważyłem też, że nieraz po dynamiczniejszej jeździe jak zatrzymam się to co kilka cykli ,jakby 1zapowietrzało układ paliwowy, bo co chwile potrafi „rzucic” silnikiem (widać jakby zaciągnął paliwo jest ok – obroty ma równe, a po chwili znów kołysze nim) przy połowie baku albo pełnym nie ma takich objawów wszystko wraca do normy. Autko ma aktualnie 160kkm, a zaczęły się takie cyrki od około 152kkm (przebieg potwierdzony w ASO). Dlatego czytając poprzednie wpisy chciałbym wymienić wkład w pompiew baku(przy okazji wyczyścić bak jeśli będzie taka potrzeba) ale mam problem z dobraniem konkretnego wkładu.

Wchodząc na stronę IC są dwa typy PIERBURGA. Dlatego proszę o pomoc kogoś ogarniętego o to jakie parametry będą dla mnie odpowiednie (wersja Variant, apasek bmr 170KM zkońcówki grudnia 2007– modelowo niby 2008):

 

Elektrycznapompa paliwa 7.28303.60.0

Elektrycznapompa paliwa PIERBURG Dodatkoweinformacjekatalogowe

Napięcie[V]12

Ciśnienie [psi] 7,25

Ciśnienie [bar] 0,5

Ilość połączeń 2 artykuł uzupełniający / informacjauzupełniającabezczujnika poziomu paliwa

artykuł uzupełniający / informacja uzupełniającaz materiałami dodatkowymi

Tryb pracy elektryczny Długość[mm]134,6 Średnica[mm] 43,5

do natężeniaprądu [A] 5,5

Techniczny numer informacyjnySI 0097 Techniczny numer informacyjnyPI0045 Zastosowanie w pojeździe - [PASSATVariant (3C5) - 2.0 TDI] Kod silnikaVW - BMR odrokuprod.VW-2006.08 do numeru podwoziaVW- 3C7P102275 VW- Kod silnikaVW - CBBB

do numeru podwoziaVW- 3C7P102275

 

 

Elektrycznapompapaliwa 7.50111.60.0 Elektrycznapompa paliwa PIERBURG

Dodatkoweinformacjekatalogowe

Napięcie[V] 12

Ciśnienie [psi] 8,7

Ciśnienie [bar] 0,6

Ilość połączeń 2 artykuł uzupełniający / informacjauzupełniającabezczujnika poziomu paliwa

artykuł uzupełniający / informacjauzupełniającaz materiałami dodatkowymi Trybpracyelektryczny Długość [mm] 134,6 Średnica[mm] 43

do natężeniaprądu [A] 6,8

Techniczny numer informacyjnySI 0097 Zastosowanie w pojeździe - [PASSATVariant (3C5) - 2.0 TDI]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zainteresowany to mogę zczytac ze starego wkładu został po wymianie na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

a czy któryś z kolegów jest w stanie powiedzieć czy ma jakiś wpływ różnica w parametrach pomiędzy pompami, które wymieniłem?

Napięcie[V]12

Ciśnienie [psi] 7,25

Ciśnienie [bar] 0,5

do natężeniaprądu [A] 5,5

 

Napięcie[V] 12

Ciśnienie [psi] 8,7

Ciśnienie [bar] 0,6

do natężeniaprądu [A] 6,8

 

Jakie generalnie parametry ma fabryczna pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otatnio mój passat CC zaczał szarpac podczas jazdy po parkingu i zgasł. Po kilu próbach odpalił i jechał już normalnie.Czy to może być oznaka padającej pompy paliwa????Jak ją zdiagnozować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności