Skocz do zawartości
lukasz_rider

1,8 Turbo syncro lub 4 Motion - czy występują takie wersje?

Rekomendowane odpowiedzi

...wszystko do czasu, a pieniądze to tylko kwestia czasu ;) Mi kiedyś ktoś powiedział, że 1.8T nigdy nie będzie szybkim autem i tak się zaczęło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zarzuce takie małe pytanko w tym temacie 1.8T.

 

Czy jeśli zrobiłbym małą dziurkę w przewodzie podciśnieniowym pomiędzy N75 a wastgate - to czy oszukam w ten sposób komputer i osiągnę większe doładowanie? Czy to czymś grozi i czy to głupi pomysł...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Czytam wypowiedzi Marecka odnośnie 3BG w 1.8T + 4Motion. Wspominałeś, że występowały tylko z automatem. Jednakże ku mojemu i pewnie Twojemu zaskoczeniu takie twory z manualem także były dostępne. Mam nawet zdjęcia z aukcji w USA gdzie był wystawiony taki na sprzedaż. Także Szeli z forum streetracing.pl wspominał, że koszt sprowadzenia takiego Passata na czysto to ok 14/15k $. Jeśli ktoś będzie chciał, zdjęcia wystawie. Rocznik 2004, sedan, zielony, z przebiegiem 81k mil i wystawiony był za kwotę 9600 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o passata 4 motion z manualna skrzyna biegów ta ja mam własnie taka wersje!i mam silnik 1.8 turbo.mój passat jest z 2004 roku sciagniety zUSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, czy b5 2,5 v6 150km automat miały syncro/4motion? Ostatnio jak ruszałem ze skrzyżowania, było ślisko, odniosłem wrażenie jakby pasek przez moment jechał z napędem na 4 koła... jeśli były takie wersje to jak sprawdzić czy moja też jest takowa?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zajrzeć pod spód auta i zobaczyć czy ma wał i most na tylnej osi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

A czy nie ma jakiegoś innego sposobu, aby to sprawdzić.

Jestem kompletnym laikiem, boję się, że pomylę wał z czymś innym :)

 

PS. Z tyłu na klapie pisze tylko v6 2,5 tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, przy najbliższej okazji zobaczę, czy znajduje się u mnie taki wał :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybciej będzie - ile masz wydechów? jeśli dwa po obydwu stronach, to trafiłeś 4x4 ;)

 

btw. jak można nie wiedzieć czy się ma autko 4x4 ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej kupiłem jakieś 2tyg. temu. Wydaje mi się że to napęd na przód, ale ta sytuacja na skrzyżowaniu :) z tego co pamiętam ma jeden wydech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ta sytuacja na skrzyżowaniu

 

Bo masz ABS z EDS, elektroniczna szpera i ciągnęły dwa koła na raz a nie jedno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zwykle chyba też ciągnie na "dwa koła" :)

 

Też przeszło mi to przez myśl bo zapaliła się o ile dobrze pamiętam kontrolka od ASR..., co mogło poskutkować wrażeniem "lepszego przyczepienia" i równego "ciągnięcia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale zwykle chyba też ciągnie na "dwa koła"

 

Nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się zagłębiać w niuanse techniczne, ale skoro mówisz że zwykle ciągnie na jedno koło to pewnie masz rację :D

 

Edycja:

 

Ok poczytałem o EDS na wiki i rozumiem, tylko tak to dziwnie brzmi :) możesz usunąć te posty bo trochę nie na temat :)

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, napisałem to właśnie w poście przed Tobą.

Śliczne dzięki za wyjaśnienie, fajna sprawa to EDS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, miałem dziś chwile czasu, nie wjeżdżałem na kanał, ale schyliłem się, wydech jest jeden, z dwoma końcówkami, jest coś w rodzaju wału, ale chyba zabudowane, czyli cyba to nie to, coś w stylu podłużnej walcowatej powierzchni między przednią a tylną osią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco odgrzeje, planuję wymodzić 1.8T syncro, czy ktoś już próbował? Do passata 2.8 syncro silnik ALG skrzynia DUX chcę wrzucić 1.8T AEB, jakie mogą być problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności