Skocz do zawartości
laki

ECOtuning

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś zastosował w swoim autku tzw. ECOtuning pozwalający na poprawę osiągów o 10% i zmniejszenie spalania do 12% poprzez bezpieczne zwiększenie ciśnienia wtrysku, dzięki czemu silnik pracuje ciszej i delikatniej?

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u mnie modyfikacja programu nie nazywała się Eco-Tuning, ale spalanie spadło, przy mocy jaką widać w podpisie. Teraz średnio autko pali mi 10L/100km, a wierz mi, że nie jeżdżę jak emeryt ;)

Podejrzewam, że każdy dobry specjalista od modyfikacji może stworzyć taki program, który będzie bezpieczny i zmniejszy zużycie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EKO tuning to nazwa dla niewtajemniczonych dla delikatnych programow czyli chiptuningu.

Na dzwiek silnika raczej nie pomoze (chociaz przymkniecie EGR napewno go zmieni na jalowym) natomiast zwiekszenie zakresu uzytecznych obr gdzie jest dostepny wysoki moment obrotowy zmiejsza zuzycie paliwa przy normalnej jezdzie.

Wiec czy zrobisz CHIP tuning czy EKO tuning jesli bedzie wykonany poprawnie a nie zrobiony na max powinienes zaobserwowac zmiejszenie zuzycia paliwa

Co to ilosci procentowych to nie ma wzorow i smiac mi sie chce jak czytam te tabelki i wartosci....kazdy silnik inaczej reaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to opcja dla tatusiów, którym eko-charakter modyfikacji pozwolił zmieścić moda w budżecie bez generowania zbyt dużych wyrzutów sumienia i gdakania żony :rotfl:

 

każdy sposób jest dobry, żeby wyciągnąć od kierowcy 1-2kPLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności