Skocz do zawartości
marcin990

Wymiana tylnej klapy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Będę musiał w swoim pasku wymienić całą tylną klapę. Dodam, że jest to kombi. Mam kilka wątpliwości co do tego. Jak najszybciej i najsprawniej przeprowadzić taka wymiane kompletnej klapy. Boję się, że będę musiał jakoś ciągnać wiązki kabli przez profile co nie należy do najprostszych. Czy ktoś już wymieniał taka klapę? Gdzie znajdują się jakieś połączenia przewodów elektrycznych i tego do spryskiwacza? Co i w jakiej kolejności należy odkręcać żeby niczego nie zepsuć. Może macie jakies schematy?

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Przerabiałem już ten temat i najlepszym wyjściem jest kupienie całej kompletnej klapy. Kupujesz okazyjnie kompletną klapę , dajesz do malowania. Przekładasz wkładkę zamka, podpinasz kostkę okablowania do świeżo pomalowanej klapy i gotowe. Całkowity koszt w moim przypadku to 400 zł.

Szkoda roboty i czasu z bawieniem w wyjmowanie szyby czy instalacji. Powodzenia.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak chce zrobić. Tylko jak jest z tymi przewodami gdzie one sie łączą? W klapie czy moze pod dachem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to w klapie....natkniesz sie na kostke...ciezka sprawa....ciezko sie ja rozpina...ale przy ****** dwóch malych plaskich srubokretow powinno pójść...

 

Natkniesz sie tez na takie biale zaczepy trzymajace kable do klapy....RWIJ NA SILE ile tylko mozesz...w zaden inny sposob tego nie wyciagniesz....a tez nie powinny sie polamac te haczki...

jak juz sie połamią to tasma izolacyjna (najlepiej schotem) przykleić i bedzie trzymac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tak chce zrobić. Tylko jak jest z tymi przewodami gdzie one sie łączą? W klapie czy moze pod dachem?

 

 

Złącze tylnej klapy znajduje się w podsufitce, obok lampki oświetlenia bagażnika, nic skomplikowanego, dasz radę. Jak kupisz kompletną klapę to kostka z instalacją będzie wystawać z klapy. Montujesz klapę przeciągasz kable przez kołnierz gumowy, podpinasz kostkę i uziemienie i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość planeta58

Dziękuję za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę sie pod temat: ten sam problem, tylko, że sedan. W którym miejscu w nadwoziu rozpina się wiązka tylnej klapy? Wchodzi ona jakby w tylny błotnik obok lampy lewej i gdzie dalej biedgnie i w którym miejscu można ją rozpiąć? Musze przełożyć klapę i nie wiem jak się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wiązkę wewnątrz klapy (od zamka, podświetlenia rejestracji itd.) i wyciągnij ją z klapy. Po zamontowaniu drugiej klapy przeciągniesz wiązkę do jej wnętrza z powrotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odepnij wiązkę wewnątrz klapy (od zamka, podświetlenia rejestracji itd.) i wyciągnij ją z klapy. Po zamontowaniu drugiej klapy przeciągniesz wiązkę do jej wnętrza z powrotem ;)

Myślisz,że te wtyczki a zwłaszcza wtyczka zamka przejdzie przez ten otwór w klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak u siebie, bez problemu wszystko przeszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podziękował.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, wymieniam klapę w swoim kombi fl na dniach, i muszę wymienić wiązkę klapy, ponieważ tamta była zardzewiała przeciekała i część rzeczy nie działa a chcę zrobić to porządnie, widzę że wiązka wchodzi w boczek klapy i co dalej? czy muszę wywalać boczek klapy czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.11.2017 o 10:53, Kuba2000 napisał:

Odkopuję temat, wymieniam klapę w swoim kombi fl na dniach, i muszę wymienić wiązkę klapy, ponieważ tamta była zardzewiała przeciekała i część rzeczy nie działa a chcę zrobić to porządnie, widzę że wiązka wchodzi w boczek klapy i co dalej? czy muszę wywalać boczek klapy czy coś jeszcze?

tak demontujesz całą tapicerkę klapy i przekładasz całą wiązkę do nowej klapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj to ogarnąłem, ale dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Podepnę się do tematu, czy można podmienić klapę z innego rocznika Ja kupiłem z rocznika 2008 i mam w niej lampki i mikrostyk osobno a w mojej były zintegrowane czy można to przerobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności