Skocz do zawartości
tacza

Silnik gaśnie podczas szybszego ruszania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

autko stało ok 2 tygodni (byłem w górach) i jak dzisiaj odpaliłem było wszystko OK. Zrobiłem jakieś 30km i żadnych niepokojacych objawów nie było. Lecz jak wieczorkiem odpaliłem i chciałem ruszyć, autkiem strasznie szarpneło i zgasł. Jeżeli ruszam BARDZO powoli jest OK, lecz jezeli chce ruszyć normalnie, badz szybciej efekt jest taki jak by nagle zapłon się odłaczał, autem strasznie rzuca. Na luzie silnik sie wkręca bez problemu. Jak szybciej depne gaz podczas ruszania na I bądz II zapalaja mi się kontrolki, radio gasnie i po 1sek sie zapala, autem w tym momencie strasznie rzuca. Dzieje się tak na gazie jak i benzynce. Wydaje mi sie że gdzieś sie rozłącza kabel od zapłonu, alarm było "lutowany". Moze jakas złączka jaja sobie robi?? Jutro przedzwonie cała instalację tylko nie wiem od czego zacząc. Napewno lookne najpierw na alarm, ale potem?? Może jakies zimne luty w kompie. A moze stacyjka swiruje?? Doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Moze jakas złączka jaja sobie robi

Najprawdopodobniej.Albo ukruszony przewód.Na luzie się tak nie robi bo silnik nie przegina się zbytnio na poduszkach.Ale na biegu cały zespół napędowy "pracuje" i przy skrajnym położeniu musi się coś rozłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, to nie była wina instalacji. Pękła, tzn urwała sie śruba od poduszki silnika tej przedniej. Silnik podczas ruszania unsił się na jakies 20cm i wtedy coś sie rozłączało no i ten straszliwy stuk. Już wszystko hula poducha 70zł febi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Silnik podczas ruszania unsił się na jakies 20cm
to w masce dziury nie zrobił? :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrobił :) miałem to samo dokładnie ;] Tyle że u mnie cały czas chodził silnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku tak przejeździłem, niestety mechanik tego nie ogarnął, pomimo, że mu to kilka razy sugerowałem, ponoć od dołu wyglądało ok. no cóż :) . Na YT są filmiki jak wyglądają objawy zerwanej poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności