Skocz do zawartości
fonfel

światła do jazdy dziennej-jak zamontować????

Rekomendowane odpowiedzi

Może plotę głupotę,ale z tego co słyszałem w naszym kraju nie dozwolona jest jazda tylko na samych dokładanych "paskach diodowych" nawet jak mają homologację

Chodzi o to, czy mają się świecic również tylne pozycje? Co do tego zdania są podzielone. Dokładnie masz tutaj. Ja u siebie nie podłączałem tylnych pozycji do dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał jsxx Zobacz post

fajna sprawa tez bede montowac

http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/vie...php?f=5&t=6697

JSXX właśnie po tym linku który dołączyłeś do opisu wzioł się pomysł z tymi światłami do mojego passka

 

hehe. no widzisz jaki zbieg okolicznosci :D fajnie zrobiony ten pasek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej jest poprostu ustawic sobie VAGiem tak ze po zapaleniu auta swieca nam tylko przednie swiatla mijania, ja tak mam i nie narzekam panowie z drogowki tez nie stwarzaja zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogalik jak to ustawić vagiem? mozesz napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak to sie ustawia bo zrobili mi to przy okazji przegladu w ASO u Wojtanowicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rzeczy piszecie. z tego co oglądalem instalacje paska b5 i b5fl to światła nie maja polaczenia z kompem czyli vagiem się nic nie da ustawić no chyba ze pan Zdzisiu elektyk na przekaźnik jaki zamontuje będzie mówił vag. Oczywiście jesli się mylę proszę o informacje jak to zrobić a pierwszy pojde spróbować takiej sztuczki.

...

Pytanie w temacie

mysle o diodach w kratce w pasku b5. wiem ze to lekki wies tuning ale co tam jak bardzo bedzi nie bardzo to tego nei zrobie.

mysle o tym zeby swiatłą zapalaly sie z pozycyjnymi i śiwecili caly czas. jaki artykul mi grozi ze strony policji? w sumei światło by było na zasadzie obrysowego a tego mi nikt chyba nie zabroni? (a przynajmniej w praktyce nie zabraniaja)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca sie przejmuje zdaniem innych co do wyglądu :P

Kupiłem małe diodowe światła, ale ze wszystkimi oznaczeniami i zamontowałem właśnie w kratce pod zderzakiem.

Jak ktoś zrezygnuje z wyłącznika tych świateł, to może je zasilić włączając miedzy "+" za kluczykiem a światła pozycyjne. Będą się świecić od przekręcenia kluczyka do włączenia świateł mijania. Podłączenie zajmuje 5 minut i jest banalne.

Ja uparłem się na wyłącznik, więc pociągnąłem przewód do kabiny i tam przez przekaźnik do przełącznika obrotowego. Dodatkowy wyłącznik zamontowałem w miejsce zaślepki na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś zrezygnuje z wyłącznika tych świateł, to może je zasilić włączając miedzy "+" za kluczykiem a światła pozycyjne. Będą się świecić od przekręcenia kluczyka do włączenia świateł mijania. Podłączenie zajmuje 5 minut i jest banalne.

masz może jakiś schemacik?chce aby zapalały się z przekręceniem kluczyka a gasiły po włączeniu świateł mijania:)

 

 

w myśl poprawek nie wymaga sie tylnych pozycyjnych włączonych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie światełka diodowe można bez problemu kupić z całym sterowaniem,zresztą takie też zakupiłem.Są tam trzy kabelki-plus i minus prosto pod aku(światła dzienne zaświecają się automatycznie po uruchomieniu silnika) i trzeci kabelek który podpina się pod postojówki lub światła mijania(ja mam pod światła mijania bo wtedy postojówki też można zaświecić).Mam nadzieję że dość jasno to napisałem ;) A z tego co mi wiadomo to światła pozycyjne nie muszą być zaświecone z dziennymi ale mogą :) ,przynajmniej tak było do niedawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zresztą takie też zakupiłem

a kolego jakie zakupiłeś? ja sie czaje i nie wiem jakiej firmy;/

wiem ze muszą mieć RL i E11 na kloszu ale nie wiem jak z żywotnością;/

HELLA były by dobre ale 750 zł za dzienne to za dużo jak dla mnie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje porządny sprzęt a nie rzeczy made in china, niech zagladnie tu:

 

http://www.superb-combi.de/tuning/s6-tfl/index.htm

 

Orginał + lekka rzeźba= udany projekt

 

p.s.

Tanie to nie jest, ale za to jak wygląda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda ale jeśli chodzi o literki RL, natomiast nieprawda jeśli chodzi o E11.

Na mocy prawa unijnego homologacja w dowolnym kraju UE jest ważna. Zatem może być to od E01 do E20. Bardzo ważne, aby to oznaczenie było w kółku.

Oba oznaczenia muszą być wytłoczone na kloszu lampy!!! a nie napisane na obudowie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kogoś interesuje porządny sprzęt a nie rzeczy made in china, niech zagladnie tu:

 

Kod:

 

http://www.superb-combi.de/tuning/s6-tfl/index.htm

może i fajnie ale nie odpowiada na pytanie jakie lampy kupić, niech sie ktoś może wypowie kto już długi czas używa i poleci jakąs firmę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACTINA,co do tych lampek to nie pamiętam nazwy producenta,koszt około 300PLN z drobnymi :) Jak będę wychodził to zrobię fotke i wrzucę.

 

---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

 

Fotki są niezbyt dokładne bo są robione telefonem.Wrzucam jeszcze link do Alledrogo.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62f408f347013cb3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0a4a7fecc17d66a0.html

http://www.allegro.pl/item816094090_swiatla_do_jazdy_dziennej_rl_2x5_led_modul_star.html

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ACTINA,co do tych lampek to nie pamiętam nazwy producenta,koszt około 300PLN z drobnymi Jak będę wychodził to zrobię fotke i wrzucę.

a kolego długo już je masz?ciekawy jestem ich jakości i czy nie zaczną zaraz mrugać czy gasnąć;/

 

widze że na aukcji jest E4 homologgacja a na instrukcji jest E11 czy robi to różnice?

 

rozumiem że montowałeś w kratkach na zderzaku - trzeba było ingerować mocno w plastiki?

Edytowane przez ACTINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te lampki jakieś 6 miesięcy i nic złego się nie dzieje.Co do homologacji-był już wątek na forum,poczytaj bo nie pamiętam dokładnie jak to jest.Ale jesteśmy krajem unijnym i wszystkie homologacje ważne w Unii u nas tak samo obowiązują.Także spoko.A co do montażu-poprostu wyciągnąłem kratki i powycinałem w nich dziury :) a same lampki są przymocowane do zderzaka.Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej.Ja raczej będę to zmieniał bo chcę dać siatkę do zderzaka.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam te lampki jakieś 6 miesięcy i nic złego się nie dzieje.Co do homologacji-był już wątek na forum,poczytaj bo nie pamiętam dokładnie jak to jest.Ale jesteśmy krajem unijnym i wszystkie homologacje ważne w Unii u nas tak samo obowiązują.Także spoko.A co do montażu-poprostu wyciągnąłem kratki i powycinałem w nich dziury a same lampki są przymocowane do zderzaka.Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej.Ja raczej będę to zmieniał bo chcę dać siatkę do zderzaka.Pozdrawiam

chyba też sobie je zakupie, wygladają na solidne - jeżeli znajdziesz chwile i chęć to proszę jeszcze o kilka fotek wizualnych z zapalonymi tymi światełkami (chodzi mi o barwę światła),a tak dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krab 76

chciałbym podpiąć się do tematu . Chodziło by mi o światła led do jazdy dziennej a w moim pasku przy każdym załączeniu samochodu automatycznie włączają mi się światła mijania( pozycja na "0" włącznik świateł) a prawie wszystkie światła do jazdy dziennej gasną po włączeniu świateł mijania czy można to jakoś obejść .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście są takie modele w których światła włączają się automatycznie,widziałem to ostatnio w Toyocie Auris.Pewnie jest tam jakiś moduł ale jak go obejść to dokładnie nie wiem(a napewno jakoś się da).Jak czegoś się dowiem to dam znać.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gumis 102

to proste jak masz lampki z automatycznym przełącznikiem to podłaczasz plus i minus do akumulatira a 3 kabelek do kabla prądowego postojuwek

 

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

 

wystarcza ci swiatła dzienne z tyłu nie musisz miec ale lampy muszą miec RL na kloszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności