Skocz do zawartości
Gość janusz55

Pojemność zbiornika paliwa b3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co sie orientuje to nie podejdzie, bo w kombi jest po pierwsze wyzszy, po drugie chyba ma szersza gardziel (ale nie jestem pewien), ale moze sie myle - z tym ze na granicy widze same kombiaki a nie sedany a to znak ze tam mniej wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy do passata wchodzi 105 litrow w wersji kombi wiem tankuje trzeba wypuscic tylko powietrze przez odpowiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do ktorego, do B4 wlewam 101l ale jeszcze cosik jest, ale do B3 wlalem 100,5 jak juz bylo pusto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morfi7

z tymi zbiornikami nie wiadomo do konca. mi po jednym tankowaniu wyszlo ze miesci sie 82 litry szok. wskaznik 70. 1.9tdi 90km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_380 i adamo88 mają rację :) potwierdzam u mnie też "przez" odpowietrznik wchodzi 103 i przejeżdżam ok. 1900 km w cyklu mieszanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem taki problem zatankowałem swojego passata do pełna czyli kolo 70 litrów zrobiłem 770km i wskaźnik pokazywał że zostało 30litrów jeszcze i dolałem mu znowu do pełna i znowu zrobiłem tyle kilometrów że wychodziło mi że pali tak jak powinien 5-6 litrów na setke(jeżdże głównie w mieście). I tutaj pojawił się problem bo od tej chwili gdy niby w baku było 30 litrów w 2 dni zrobiłem 350kilometrów na tych 30 litrach, pokażywało ostatnia kreske na rezerwie ale myslalem ze coś się rypło z tym wskaźnikiem. Ale jak go zgasiłem i potem znów chciałem zapalic to juz wskazówka była na 0 i były problemy z odpaleniem.Zalałem mu znowu troche wiecej i teraz znowu wskazówka spada tak jak powinna 5-6litrów na setke wychodzi.

Wie ktoś czym to mogło byc spowodowane ? Sprawdzałem wszystkie płyny itp wszysko jest na właściwym poziomie.

// dokleiłem do istniejącego tematu

// kazio

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z tą wskazówką to są dziwne rzeczy. U mnie jest podobnie, bardzo powoli spada z full do owych 30 l. Ale już potem na łeb, na szyję. Nie ma co się sugerować napisanymi litrami. Miałem taki przypadek, że jadąc trasę wyjechałem paliwo gdzieś na 1/3 rezerwy, a tu zonk... Pusty bak. Zresztą to było zaraz po kupieniu, więc człowiek nie wie ile tam jeszcze jest ropy. Teraz już wiem, że jak wskazówka zaczyna tylko wjeżdżać na czerwone pole to już jest prawie zero.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są takie cyrki i w B3 i w B4 dlatego nalepiej patrzeć na aktualny przebieg i po zatankowaniu kasować dla własnego spokoju... U mnie np jest odwrotnie - mój jeszcze jeździł jak wskazówka była już na białej kresce poniżej rezerwy... To już był hardkor jak sie ma takiego smoka :D Dojedziesz czy nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wskaźniki w naszych autach opadają nierównomiernie, to już zasługa konstrukcji pływaka. Jest na drucie i porusza się po okręgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisał wroobelek, wszystko jest ok jak jest dużo paliwa - ale u mnie wskaźnik zwykle stoi niewiele powyżej 35l. A jak się jeździ, to szybko opada ta wskazówka (najlepiej jak się depcze, to widać jak idzie w dół). Czasem to sam się zastanawiam ile mam w baku, bo sobie jeżdżę i jeżdżę i jak wskazówka opadnie poniżej tej ostatniej grubej białej kreski to go zaraz tankuję - zwykle 20l i czasem wskaźnik idzie powyżej 35l, a jak bym wlał 10 l to nie dojdzie do tej cieńszej białej kreski pomiędzy.

 

EDIT:

Lepiej nie jeździć jak mój brat że wskazówka się prawie nie podnosi - nawet jeśli jest trochę paliwa to jak często tak będziemy jeździć to się skończy na wymianie filtra paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w mojego paska wchodzi 108 na oryginalnym baku po małej przeróbce........ ale tak z drugiej strony patrząc na to, to nie tankowałem w niego tyle paliwa jak jechałem w długą trasę bo po zatankowaniu i komplecie osób norma wychodzi troszkę za duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Widzę ,że ni ejestem jedyny,który ma problemy ze wskaźnikiem ;) Mi pokazuje w zakresie od dna do 1 białej kreski,dalej wskazówka już nie idzie,nawet gdy jest full.A poniżej pokazuje dość dokąłdnie. Najlepiej jak kolega powyżej napisał,zerować licznik ;) każdy mniej więcej wie ile jego cudeńko pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy taki zbiornik jak np. można kupic na allegro (100l.) do benzyniaka kombi mozna by było wstawić do passata takiego przejściówki kombi pomiędzy b3 a b4 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może czy taki zbiornik jak np. można kupic na allegro (100l.)

 

100 L to wchodzi do seryjnego :D

 

do passata takiego przejściówki kombi pomiędzy b3 a b4 ???

 

A co to za model ? B 3/4 czy 1/2 :?::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega z niemiec:D W niemczech b3 to b3, b4 "nasze" to b3 FL, a b5 to dopiero jest b4:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te stare co maja duże baki w kombi. czy można zainstalować w pasacie B3Fl .napewno wiecie o co mi chodzi tylko sie zbijacie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o te stare co maja duże baki w kombi.
Co znaczy te stare? Ciężko Cię zrozumieć, ale postaram się wyjaśnić.

 

W passatach B3 i B4 kombi produkowanych w latach 88-96 zbiorniki miały pojemność katalogową 70L, z tym że możliwe było tankowanie 100L. To był standard. Aha, zbiornik w B3 i B4 był taki sam.

 

Kolego, napisz jakie masz auto, ew. do jakiego chcesz wstawiać jaki zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale w tym samochodzie co podałeś w linku jest zbiornik 100 L. Nie wiem o co Ci chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w tym samochodzie co podałeś w linku jest zbiornik 100 L. Nie wiem o co Ci chodzi...

Dokładnie. To napisałem w poprzednim moim poście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności