Skocz do zawartości
piotr555

CB Yosan 120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na CB -pl jest prowadzona dyskusja na temat radia Yosan , mam napalilem sie na ten model Yosan 120 , jezeli ktos juz ma taki model ,to moze podzielil by sie jakas opinia na temat tego goracego wynalzaku :)

tutaj jest to radio

http://www.allegro.pl/item550359121_radio_cb_yosan_pro120_gwarancja_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje radio Yosan Pro-120 +antenka WILSON LITTLE WIL , swietnie sie spisuje ,modulacja bardzo czysta ,nie zbiera smieci ,nie jest to szumofon i swietnie filtruje , RF-g dziala bardzo dobrze ale ma jedna wade ,podczas przykrecania ścisza sie troszke głosnosc , w dzisiejszych testach zasieg byl 12-13 kilometrow ,wiec calkiem nie zle , estetycznie wykonane ,gruszka w sam raz do reki ,zmiana kanalow na gruszcze tez dziala swietnie , male gabaryty radia ,wiec mozna go zamontowac w pasku pod radiem ,zapodaje fotki i polecam radio...

 

20090221037.jpg

 

20090221038.jpg

 

20090221046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to radio ma wyświetlenie skali zasięgu? To nie jest to cudo z wyciąganym potencjometrem RF? Jak to sie ma do U 520?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skali nie ma, potencjometr rf-g jes wyciagany , a jezeli chodzi o porownanie do u520 ,to z kolega robilismy porownanie i powiem ze yosan zbiera mniej smieci i ma duzo lepsza modulacje,

dla mnie wypadl lepiej ,no i przedewszystkim jest legalny..

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darowb

Właśnie kupiłem YOSAN PRO-120 ale nie miałem możliwości przetestowania go.Mam pytanie do czego służy wyciągany potencjometr rf-g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłem YOSAN PRO-120 ale nie miałem możliwości przetestowania go.Mam pytanie do czego służy wyciągany potencjometr rf-g?
http://www.google.pl/search?q=cb+rf+gain&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a trudno poszukać, nie? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie po wyciagnieciu tego potencjometru regulujemy ustawienia czulosci radia, czyli rf-g , natomiast po ponownym wcisnieciu nastepuje regulacja glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję troszkę temat gdyż dzisiaj wystąpił u mnie problem z tym radyjkiem a nie chciałem zakładać nowego tematu. Tak więc o co chodzi.

Po pół roku bez usterkowego użytkowania radia dzisiaj zauważyłem problem z odbiorem i polega on na tym:

- jak nadaję to mnie słychać bez problemu (dowiaduję się o tym po chwili jak mnie opieprzają inni mobile że pytam o to samo a już dawno mi odpowiedzieli)

- natomiast do mnie dolatuje ale z blisko jadących samochodów resztę słychać ale bardzo, bardzo cicho.

Mam wrażenie jakby rf gain się zaciął i został w pewnym miejscu skręcony. Jak wcześniej przejeżdżałem obok lin wysokiego napięcia w swojej mieścinie to sprzęgało dość mocno a teraz nic cisza, rf gain i sq rozkręcone tak aby nic nie wycinały.

Radyjko współpracuje z anteną Sirio Turbo 1000.

Co to może być? Wina radia czy anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz swr,kabel antenowy..potem dalej można szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej stawiam na to, że jednak RF-Gain jest zaciągnięty. Dlatego mi to radio nie podeszło. Bo w sumie z nowych jest to bardzo dorby wybór, ale ten potrójny potencjometr to dla mnie porażka pod względem ergonomii.

 

Sprawdź jeszcze tego rf-gaina.

Jak nie pomoże, to spróbuj z głośnikiem zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie CB. SWR sprawdzony i jest ok.

Tak więc padło radio a dokładnie przycichło.

Na szczęście importerem jak i gwarantem jest firma MERX która ma siedzibę u mnie w Nowym Sączu. Nawet gość już dzisiaj chciał abym zostawił radyjko do naprawy. Niestety jutro śmigam troszkę dalej i nawet takie ciche radio się przyda a że jest zabudowane w tunelu to muszę go wyciągnąć aby radyjko zdemontować.

Co do pokrętła też się bałem że będzie kiepskie w obsłudze. Ale tak naprawdę podczas użytkowania nie było z nim żadnego problemu. A samo radyjko bardzo fajnie śmiga.

 

EDIT

 

Wczoraj zawiozłem radyjko do serwisu i po 10 min miałem je z powrotem.

Okazało się że padły jakieś luty które zostały na miejscu poprawione.

Jak to powiedział serwisant:

"obecnie stosuje się lutowanie bezołowiowe przez co luty są lipne i się rozleciały"

Pokrętło było ok.

Na szczęście zostało to poprawione i radyjko śmiga aż miło :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności