Skocz do zawartości
Gość Łoś

Falujące obroty podczas jazdy passat 1.9 Tdi 110

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łoś

Witam wszystkich!! Mam taki problem mam paska B5 1.9 Tdi 110 km w automacie,podzas jazdy obroty mi falują a szczegulnie na 3 i 4 biegu.Jak mocno przyspieszam to jest ok jak utrzymuję stałą prędkość np 90 kmh 65kmh to lekko mi obroty skaczą ,a jak zacznę przyspieszać to jes ok! co jest przyczyną???? nikt mi z mechaników nie może pomóc na vag nic nie pokazuję!! ******!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj o czyszczeniu nastawnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy_sy1

Cześć mam dokładnie taki sam problem jak ty, mam prośbe jeśli dojdziesz do tego jaka może być przyczyna to napisz, ja też będę dalej szukać jak tą usterkę usunąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

czujnik temperatury paliwa-odpowiada za kat wtrysku i stabilizacje obrotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!! Mam taki problem mam paska B5 1.9 Tdi 110 km w automacie,podzas jazdy obroty mi falują a szczegulnie na 3 i 4 biegu.Jak mocno przyspieszam to jest ok jak utrzymuję stałą prędkość np 90 kmh 65kmh to lekko mi obroty skaczą ,a jak zacznę przyspieszać to jes ok! co jest przyczyną???? nikt mi z mechaników nie może pomóc na vag nic nie pokazuję!! ******!!!

 

hi

 

Sciagnij wtyczke od predkoscimierza, a potem sproboj sie przejechac jeszeli problem zniknie to nastawnik do czyszczenia ...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem,czasami gdy odpalam obroty podskoczą do 2500 na 10 sekund potem na 3 biegu sam dodaje gazu to wszystko dzieje sie tylko jak silnik jest ciepły.Mój passat to 1.9tdi b5 3b atj 115 koni 2000r.Napiszcie co to może być.Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem świeżym posiadaczem AFN - objawy zabrudzonego nastawnika by się zgadzały.

 

Pytanie nr 1: gdzie dziad się znajduje

Pytanie nr 2: gdzie w Szczecinie mogę to wyczyścić

 

Zgodnie z instrukcją potrzebuje VAG-COM żeby go wyczyścić samemu, ale niestety jeszcze takowego nie mam (FIS'a też nie mam więc dawki nie ustawię poprawnie). Stąd zostaje mi odesłać auto do mechanika (oj niechętnie to robię) - poradźcie coś panowie i panie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej jak od razu zaopatrzysz się w Vaga. Bez tego ani rusz na dłuższą metę-przyda Ci się nie jeden raz-wiem to z doświadczenia. A koszt nie wielki w porównaniu do możliwości.

P.S witam kolegę z forum Omegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że najlepiej jak od razu zaopatrzysz się w Vaga. Bez tego ani rusz na dłuższą metę-przyda Ci się nie jeden raz-wiem to z doświadczenia.

 

A to to wiem :) - wszystko w swoim czasie - auto mam ledwie kilka dni - dopiero się zaznajamiam :D

 

P.S witam kolegę z forum Omegi

O proszę - właściciele omeg są wszędzie - a chciałem być anonimowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę odgrzewam temat bo to jedyny w miarę pasujący opis jaki znalazłem.

Mam autko z podobnym objawem u kolegi tj 1,9 automat i nie wielkie bujanie dosyć wnerwiające przy prędkości 80-90/h Problem w tym, że to AWX czyli żaden nastawnik nie wchodzi w rachubę. Po długich testach Vagiem najbardziej widocznym jest zmiana dawki paliwa, która na wykresie wygląda jak EKG serca w stanie przed zawałowym.

Koledzy pomóżcie. Co kwalifikuje pompki do wymiany? Autko ma ponad 300kkm więc zmiana mu na pewno nie zaszkodzi, ale lepiej być bardziej pewnym co powoduje ten objaw. EGR czysty, a przełączanie w nastawach odbywa się prawidłowo.:dupablada

Te bujanie tylko i wyłącznie przy powyższej prędkości. Żadnych błędów ECU nie generuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj objawy mam tego typu: cięzko mi zapalił (ok. 10 sekund krecenia) i dzisiaj rano też cięzko miał z odpaleniem i dodatkowo na obrotach jałowych (ok. 900obr) falują mi te obroty. Co może być przyczyna? Passat 1.9 TDI 110 '98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od wczoraj objawy mam tego typu: cięzko mi zapalił (ok. 10 sekund krecenia) i dzisiaj rano też cięzko miał z odpaleniem i dodatkowo na obrotach jałowych (ok. 900obr) falują mi te obroty. Co może być przyczyna? Passat 1.9 TDI 110 '98r.

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat ponieważ mi dzieję się to samo .

Przy prędkościach 45-50 65-70 gdy sa zmiany biegów od ok 1800 obr skacze do 2000 obr i wraca mimo ze utrzymuje prędkość np 68 km/h to w ten czas nie powinien zmienić biegu ale skok obrotów jest .

Passat 1.9 TDI AVF 2004/5 130km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z kolegów może doszedł do źródła problemu?

mam ten sam problem od dłuższego czasu. Na początku problem był czasem i delikatnie a teraz się nasila coraz bardziej.

w trakcie poszukiwań po wymieniałem już prawie cały osprzęt na inny - nie nowy zakładając że przynajmniej coś powinno się zmienić.

Jedno co zauważyłem to fakt ze jest gorzej jak jest ciepło ale poza tym nie doszedłem do jakichś sensownych wniosków.

ostatnio czasem silnik jest znacznie mocniejszy niż normalnie ale nie potrafię tego do niczego odnieść.

nie podmieniłem tylko turbiny, pedału gazu (na tempomacie jest tak samo) i pompy tandemowej paliwa .

Trochę zmiany było jak zmieniłem czujnik obrotów wału

(mam wrażenie że komputer widzi że te obroty nie są stałe ale się zmieniają delikatnie mimo że wysterowanie pedału gazu się nie zmienia  (np 20%)

ale skończyło się wymianą czujnika na inny a silnik chodzi jak chodził

już mi od dawna ręce opadają a usterka nie jest permamentna i jak widzi innego mechanika to nie występuje praktycznie niestety co wkurza jeszcze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności