Skocz do zawartości
Gość Kubixon

NAVI MFD nie działa poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kubixon

Mam mały problem z navi. Mianowicie jak wrzucam mu nowy cel to oblicza trasę z punktu w którym zainstalowałem mu mapę(włożyłem płytę do czytnika) Pozycjonowanie działa bo położenie geograficzne aktualizuje,jak wyłączę i później znowu włączę to pokazuje aktualne położenie ale podczas jazdy wszystko stoi w miejscu i aktualizuje sie raz na kilka minut:(

aha i na ekranie między prędkościomierzem a obrotomierzem wyświetla się cały czas komunikat "OFFROAD"

Ktoś wie jak pomóc??

Edytowane przez Kubixon
Zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi widzi satelity?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

witam

 

ja mam problem z wczytaniem pozycji ręcznie, ma jakąś zapamiętaną i sie jej trzyma. satelity moja widzi i podczas jazdy przeskakuje co jakiś czas nie idzie płynnie po mapie. a i kiedys do mnie zagadał koleś zawróc :D a teraz cisza :( coś z ustawieniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja mam kabel tylko wystają z niego obcięte przewody C-BUS L i C-BUS H przełącznik mam włączony znaczy się zamyka obwód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przewód galę masz podpiętą

możesz wejść w ustawienia głosu i galę ustawić max w prawo jeżeli radio się nie podgłasza to przełącz przełącznik on służy do odcięcia sygnału gali /sygnał dvd/

jeżeli dalej nie poskutkuje możesz sprawdzić jeszcze raz podłączenia w kostce iso opis masz tu

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

galę przestawiłem na max czy pogłasnia to trzeba rundę pyknąc ale to później ;) ale czemu nie mogę wprowadzic ręcznie pozycji w nastawach ??? wyskakuje mi komunikat "bieżącej pozycji nie można wprowadzic tu" mapa pokazuje ok 300m od miejsca samochodu dodam że samochód jest z USA ma wzmacniacz w bagażniku.

 

 

gala nie działa radio się nie pogłaśnia kabli nie ciąłem tylko podpiąłem kostki i tyle.

 

Edytowane przez hezek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubixon

 

widzi tak 7 - 8 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi panowie też mapa przeskakuje co jakiś cza nie ma plynnej jazdy na wyświetlaczu... rozwiązal ktoś już ten problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat bo u mnie to samo... nawigacja oblicza droge ale dalej juz nie prowadzi. a sama droga nie jest obliczona z miejsca w ktorym jestem. jakby sobie cos zapamietal...

 

czy komus z was udalo sie to rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - u mnie to samo. Mam MFD w wersji D. Trasę wylicza dobrze, pokazuje miejsce gdzie jestem, ale nie prowadzi (skręc w prawo, skrec w lewo).

Nawi mam podlaczona poprzez kabel plug and play z allegro. Gala dziala dobrze, bo radio się podgłaśnia gdy przyspieszam. GPS widzi 6-8 satelit. Obwód opony mam ustawiony w/g informacji na forum, tę druga opcję odnosnie impulsów takze. Mimo tego navi nie prowadzi tak jak powinna.

 

Ktoś ma pomysł ? Może wersja oprogramowania jest jakaś felerna ? Ktos spolszczył i zrobił to źle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja navi to MFD w wersji C, montowana fabrycznie wiec nie mam zadnych przejsciowek ani nic. wszystko dzialalo dobrze przez jakies 1,5 roku a teraz padlo. domyslam sie ze to ktorys z czujnikow lub sygnalow ktore przekazywane sa do nawigacji celem okreslenia polozenia / predkosci auta. mam kabel do VAG'a ale bledow nie widze... nie wiem juz jak szukac tego problemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawi mam podlaczona poprzez kabel plug and play z allegro. Gala dziala dobrze, bo radio się podgłaśnia gdy przyspieszam.

 

Gala do radia (podglasnianie w czasie radia) jest na innej zlaczce niz sygnal Tacho do navi.

Pierwszy jest na pinie A1 zlaczki zasilania (ISO czarna). Sygnal Tacho jest na 26pinowej zlaczce. Sprawdz poprawnosc podlaczenia oraz w menu ustawienia tacho.

Dla sygnalu tacho pobieranego z Gali (Allegrowe kable plug&play) parametr ten powinien byc ustawiony na 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to kabel sygnalu GALA (na czarnej wtyczce) jest uciety... ale to nie powinno miec wplywu. natomiast ta 26-pinowa wtyczka jest oryginalna, a przy okazji cala i zdrowa.

 

co mi teraz przychodzi do glowy to sprawdzic NAVI przed VAG-COM'a czy sensory z ABSu podaja dobre sygnaly w czasie jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

no okej. To teraz łopatologicznie.

Miałem wcześniej Gamme V oraz fabryczny CD player.

Wywalilem w/w urządzenia, zakupiłem adapter plug and play z alledrogo (na priv moge osobie ktora chce pomoc podac firme z ktorej kupilem - moze te adaptery robią jakies nie halo), powpinałem kostki z instalacji do tego adaptera i calosc juz do MFD. MFD z kolei zaś ustawiłem : obwód koła w/g danych znalezionych na forum oraz sygnal pobierany z gali na "8".

I objawy mam jak wyżej, trase wylicza, pokazuje gdzie jestem, pokazuje wspolrzedne geogr, widzi 6-8 satelit, a jednak nie prowadzi tak jak moja stara poczciwa automapa (skrec w prawo, skrec w lewo...).....

Co zrobilem nie tak ? Oczywiscie dysponuje Hex canem, wiec co trzeba to moge sobie obadać poprzez diagnostyke OBD.

 

pozdrawiam Paweł

Edytowane przez icegoranet
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem co koledzy wyzej, lecz u mnie na FISie pojawia sie napis "NO ROUTE" - co to może być??? Navi pokazuje na mapie gdzie sie aktualnie znajduje lecz nie potrafi obliczyc drogi do celu i po minucie wyświetla wspomniany napis, czasami gdy wyznaczy trase i prowadzi, to po jakimś czasie pojawia sie ten sam napis i przestaje prowadzic... Raz mi nawet wyświetlił sie napis "Nie znaleziono komponentów" czy jakos tak... Czy ktoś miał podobny problem??? Moja NAVI to fabrycznie zamontowana wersja D do której domontowałem DVD poprzez specjalny adapter oraz odciąłem przewód odpowiedzialny za GALĘ by móc oglądac filmy w trakcie jazdy. Ustawienia kół mam według informacji z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz odciąłem przewód odpowiedzialny za GALĘ by móc oglądac filmy w trakcie jazdy
zainstaluj na nim pstryczek.

Pozdrawiam

ps.albo rybki, albo akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak rozwiazal ktos ten problem ze navi nie prowadzi ??

Ustawienia navi mam okej, radio się podgłaśnia w czasie jazdy, a nawi nie prowadzi mnie do celu.

Kabel P&P z allegro. Gdzie szukac przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile satelit widzi navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności