Skocz do zawartości
Gość Kubixon

NAVI MFD nie działa poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak napisałem wyżej : 6-8 satelit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja u siebie mam navi oryginalną. Miałem taki sam problem jak Wy, tylko nie ciągle a okresowo. Stało się tak dlatego, że na myjni nie odkręciłem antenki i ją wyrwało, skutkiem czego było to, że do otworu, w którym powinien być bacik antenki wlewała się woda, gps głupiał, niby prowadził, ale jakby kilkadziesiąt metrów w bok, to znaczy widziałem drogę, ale znacznik na wyśietlaczu był kilka centymetrów od tej drogi. Wymieniłem cały zestaw bacika z gps na nowy i wszystko hula ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. sęk w tym że moja antena cały czas widzi satelity, nawet jak wjadę do garażu to widzi ich z 5 sztuk. Wszystko cacy bo pokazuje gdzie jestem ale jak juz zaczyna się jazda to nie jest tak jak byc powinno. Stawiam na to że z kabelkami jest cos nie halo. Moze ten adapter p&p coś nie tak. Jak znajdę chwilę to prześwietlę ten temat bo szlak mnie trafia jezdzić z nie do konca dzialajacym "meblem" w samochodzie....Na forum tyle się pisze o navi a ludzie kumający temat jakos nie odpowiadają...

W moim regionie nie znam nikogo kto by się tym zajmował a w sumie to już bym nawet zapłacił za uruchomienie tej navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź dokładnie adapter, ja mam mfd dołożoną przez poprzedniego właściciela, który nie założył kostki 26 pinowej i jeśli dobrze pamiętam wtedy navi obliczała drogę, ale już nie prowadziła. Kostkę kupiłem w ASO i kable poprowadziłem sam bez żadnego adaptera - już samo podłączenie przez nią +12 po zapłonie rozwiązało problem.:fajny Mam z kolei inny problem z moją navi - teoretycznie wersja D podłączyłem za pomocą trzech kabli z kostki zielonej do kostki czerwonej w liczniku (bo to bez CAN) i... nic, nie mam wyświetlania na FIS, a navi wywala błąd 843 - brak komunikacji z wyświetlaczem po CAN, to dopiero zagadka:dolamam Nie pomagało żadne kodowanie, zmiany softu navi, a wszystkie przewody były sprawdzane już nie wiem ile razy. Opisywałem to już w dwóch tematach i niestety jak do tej pory bez odpowiedzi:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, moja navi też widziała satelity, tylko położenie punktu było przesadzone. Skąd jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Góry (Dolnośląskie), wiec raczej daleko :/

 

JA miałem wcześniej Radio Gamma oraz CD player na 1DIN. Wszysto wymontowałem a pod kable ktore mi zostały podpiełem znany wszystkim adapter P&P zakupiony w firmie mobilem (allegro). Kostke z głosnikami wpielem do navi, wtyczke 26 pin także, i jeszcze jedną kostkę także tak wiec wszystko mam popodlaczane, żadnej rzeźby z kablami nie robilem - wszystko jest faktycznie P&P a navi nie prowadzi i normalnie mnie trafia....

Sprawdzalem kodowanie navi, ustawialem gale (8), ustawialem obwod opony (1910) i lipa ! Wyglada to na to jakby nawi nie widziala ze zamochod jedzie. Gala niby dziala bo radio się podglasnia w czasie jazdy a navi juz nie kuma czaczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kiedyś był w okolicach sosnowca, to polecę Ci dobrego fachmana, ale po mojemu coś jest z gps, nie przenosi sygnału na monitor navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie choziło mi kolego o to czy robiłes jakąś rzeźbę z kablami czy nie, tylko o wskazanie możliwej przyczyny, być może z adapterem jest coś nie tak i wypadałoby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z adapterem wszystko OK, kable mają ciągłośc. Obecnie poprowadzilem wlasne kable z prawego słupka w nogach pasazera - sygnal z ABS, wpielem to do duzej 26 pinowej kostki, przeprogramowalem navi zeby korzystala z ABS a nie GALA i nadal jest lipa. Co za dziadostwo, a moze ktos zepsul firmware przy wgrywaniu ? Wzglednie, moze antena gps jest zepsuta ? Chociaz navi podaje wspolrzedne geograficzne i ilosc satelit.....

 

sam juz nie wiem, wkurza mnie mebel w aucie ktory nie dziala jak nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w next tygodniu jestem ustawiony z fachmanem u nas do przestrojenia navi w pasku, ktorego zakupilem dopiero. Okaze sie wtedy czy nie bedzie zadnych jaj. Mam Rdio Navigation System MFD. Podbno ma kosztowac w maxie 150 zl drogo jak myslicie ??

passat46v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz w niej przestrajać ? Jaki masz problem z nia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co chcesz w niej przestrajać ? Jaki masz problem z nia ?

 

Nie mam plyty do niej i nie ma Polskich map, jezyka i mowy. caly czas mam napisane ze active i nie moge tego wylaczyc

dobrze ze radio dziala normalnie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam plyty do niej i nie ma Polskich map, jezyka i mowy.

Na forum masz opisane jak dokonać aktualizacji, wystarczy tylko poszukać.

Po za tym w necie aktualizacji i map masz od zatrzęsienia. Szkoda 150zł. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos szukalem i niestety nie udalo mi sie znalezc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kumaty w temacie moglby zabrac glos ? Nikt nic nie wie na przedmiotowy temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z navi MFD2 DVDw Touranie z 2005r.otoz oto urzadzenie rozladowuje mi aku o czym jeszcze nie slyszalem zeby takie rzeczy sie dzialy w tym urzadzeniu! mam gatewy 1K0907530F ,a navi to 1K0035198 B. dowiedzialem sie ze w Touranie:

Gateway z nr 1K0907530F szedł do 01/06/2007 do nr 1T6185500 ( później został zastąpiony z koń K.

MFD-Dvd z nr 1K0035198A szedł do 01/04/2007 do nr 1T6081700 później został zastąpiony z koń B.

w tej chwili mam tylko blad na vcds zwiazany z odlaczona druga antena..

 

czy to gateway jest temu winny?czy radio uszkodzone?radio kupilem od uzytkownika ryba87 bodjaze z tego forum

prosze o pomoc,ewentualnie jest ktos z Gdanska z Passatem B6 zebym mogl sprawdzic czy u niego dziala radyjko?pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiek5

posiadam nawigacje MFD wersji 1002/36416 czyli wersja D i dziś włożyłem płyte z softem żeby wegrać polskie menu. |Wszystko wgrało dobrze nawigacja działa tylko jak przekręciłem stacyjkę to ekran sie wygasza i nic nie widać. Dziala tylko radio tj słychac jak gra i moge przełączać zapisane stacje na klawiszach 1-6. Próbowałem jeszcze raz wegrać polskie menu i dalej jest tak samo.

Po włączonym zapłonie albo odpaleniu silnika wygasza sie ekran. Co jest tego przyczyną? Co teraz zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności