Skocz do zawartości
byry007

centralny zamek klapa bagaznika nie zamyka sie sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak zamykam z pilota samochód to wszystkie dzwi się zamykają ale bagażnik nie , wkładam kluczyk do zamka od bagażnika i całe auto mi się otwiera przekręcam żeby zamknąć i się zamyka ale znów bagażnik nie cos jest nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel75

ja mam to samo . sprawdzilem czy dochodzi prad do kostki przy zamku i nic

jeszcze musze sprawdzic modol komfortu bo moze tam jest cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy czy ktoś jusz wie jak naprawić ten kufer bo mi tesz się niezamyka prosze o porad:oe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty w zamki klapy

uzyjcie wyszukiwarki

wątek wałkowany tyle razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego możesz pomuc to znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na przewody między klapa a buda co idą mogą tam być przecięte. a jak masz vaga to spróbuj wymusić otwieranie jak coś się ruszy tzn ze kable dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tam jest wszystko na temat zatrzaśniętej klapy i jak otworzyć kufer a mi sięotwiera wszystko cacy tylko niezamyka z pilota i z kluczyka

 

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

 

nikt niepomoże:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jeden rozebrać naprawić zimne luty w zamku i linkę co otwier od zew i bedzie oki

a czy lampka sie świeci jak zamknięta klapa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł naprawiłeś to klape bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawiłem u mnie szczerze mówiąc to nie wiem co było jezdziłem kupę czasu bez tego silniczka co zamyka zamek i zamykałem ręcznie i ostatnio kupiłem jakiś niby sylikon niby smar który wygląda jak sylikon ale nie zasycha i dobrze nasmarowałem złożyłem w całość przewiązałem takim paskiem żeby dobrze dociskało i działa tak juz ponad miesiąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mandar

Witam.Chciałem opisać jak rozwiązać problem niezamykającej się

klapy bagażnika U mnie nie mogłem zamknąć klapy.Najpierw zdemontowałem osłonę (4 wkręty, dwa po bokach,2 zamaskowane przy uchwycie). Podłączyłem żarówkę w miejsce siłownika i zacząłem typowe otwieranie.Jeśli nieświeci się żarówka przez 2 sekundy problem tkwi w uchwycie otwierania/brak napięcia/przerwa w przewodach.U mnie lampka świeciła.Okazało się, że siłownik jest zablokowany.Rozebrałem go i przesmarowałem smarem.Potem podałem napięcie.Impuls to wciąganie trzpienia,potem sprężyna go cofa.Trzpień pociąga linkę,która otwiera zatrzask klapy.To samo robi mechanicznie kluczyk. Potem wszystko złożyłem,paski się sprawdzają do przymocowania siłownika.Wszystko działa i nawet ciszej niż przedtem.Na marginesie przymierzałem się do kupna siłownika (ceny od 50 zł wzwyż) i wydaje mi się że od klapy wlewu paliwa jest taki sam siłownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik do wlewu jest taki sam, tylko ma inna końcówke. Ja miałem pozrywane zęby przy siłowniku w klapie i urwana końcówke przy tym do wlewu i z 2 zrobiłem 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem: nie zamyka się klapa bagażnika. ani elektrycznie ani z klucza. można walić nią i nic. zamek się nie blokuje. proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, (prawdopodobnie po wymianie modułu komfortu) centralny zamek nie zamyka klapy (ale otwiera), po przekręceniu kluczykiem w zamku klapy centralny zamek zamyka wszystko (więc silniczek pewnie sprawny), odpiąłem wtyczkę i wpiąłem próbówkę - podczas otwierania żarówka się zapala, podczas zamykania nie. Vag com (nie pamiętam już w jakim bloku) widzi kiedy klapa jest otwarta a kiedy nie. Czy vag'iem można włączyć/wyłączyć zamykanie klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, (prawdopodobnie po wymianie modułu komfortu) centralny zamek nie zamyka klapy (ale otwiera), po przekręceniu kluczykiem w zamku klapy centralny zamek zamyka wszystko (więc silniczek pewnie sprawny), odpiąłem wtyczkę i wpiąłem próbówkę - podczas otwierania żarówka się zapala, podczas zamykania nie. Vag com (nie pamiętam już w jakim bloku) widzi kiedy klapa jest otwarta a kiedy nie. Czy vag'iem można włączyć/wyłączyć zamykanie klapy?

 

Witam mam podbny problem tez nie moge zamknac klapy z pilota i kluczyka ale u mnie slychac podczas wcisniecia przycisku zamkniecia takie pykniecie w klapie co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tristmajster

sprawdź mikrowłącznik w zamku czy aby dobrze pracuje, najlepszym sposobem to jest go odłączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie przerabiałem ten temat dosłownie 2 dni temu ... kupiłem siłownik zamka

http://allegro.pl/silownik-zamka-klapy-tyl-skoda-octavia-vw-golf-iv-i3189722995.html zamontowałem podłączyłem siłownik (2 bolce)i zamek (3bolce) inaczej i tak nie pasuje .... działało ale... 3 zamknięcia auta to samo nie działa .... Więc jeszcze raz rozkręciłem wszystko i zauważyłem że tłoczek w siłowniku zacina się dlatego że krzywo był przykręcony siłownik. Dlatego panowie przed zakupem spr. na krótko np. prostownikiem czy działa silniczek siłownika .... poźniej napięcie we wtyczce którą podpina się do siłownika... i kolejny myk żeby zobaczyć czy siłownik do zamka jest dobrze przykręcony, chodzi o to czy tłoczek pracuje przy obciążeniu (podłączeniu do zamka ) zamknąć, otworzyć i tak czynność powtórzyć kilkukrotnie .... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem Paska 3BG 1.6 Variant z '00r. w pewnym momęcie przestał działać mi centralny zamek, oświetlenie itp. ogółem problem z Mod. Komfortu. Był zalany. po osuszeniu sprawdzeniu styków i zrobieniu tego co już było wymieniane na forum, niby wszystko wróciło do normy ale nie do końca ..... mianowicie nie działa centralny zamek z pilota, niby usterka znana ale jak otworze klape bagażnika to centralny działa z pilota (dodam jeszcze że klape niestety musze otwierać kluczykiem bo z przycisków ani z pilota nie działa). sprawdziłem vagiem i wykryło mi błąd [1141 - włącznik otwierania klapy bagażnika]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, mam passata 98rok i mam tylko jeden zwykły kluczyk i zamykam auto manualnie z kluczyka (centralne zamykania oczywiście sprawne), posiadam też passata anglika który ma oryginalny centralny zamek z oryginalnym pilotem. Mam zamiar przełożyć "to" do mojego passata bym mógł otwierać auto z pilota, (stacyjkę też mam zamiar wymienić ale z tym sobie poradzę) chodzi o podłączenie tego wszystkiego w jakiś prosty sposób... Liczę na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności