Skocz do zawartości
byry007

centralny zamek klapa bagaznika nie zamyka sie sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze nie ten temat.

 

Po co chcesz zmieniać stacyjkę? Nie lepiej dorobić grot niż zmieniać wszystkie wkładki?

 

Sprawdź czy Twój moduł komfortu obsługuje pilot:

1. jeśli tak to na jakiej częstotliwości i jaki masz pilot z anglika, może wystarczy tylko zakodować pilot z anglika i dorobić grot.

2. jeśli nie to wymiana modułu komfortu (nie wiem czy ten z anglika będzie pasował, zależy od rocznika i wyposażenia, musisz poczytać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się pod temat, mam passata 98rok i mam tylko jeden zwykły kluczyk i zamykam auto manualnie z kluczyka (centralne zamykania oczywiście sprawne), posiadam też passata anglika który ma oryginalny centralny zamek z oryginalnym pilotem. Mam zamiar przełożyć "to" do mojego passata bym mógł otwierać auto z pilota, (stacyjkę też mam zamiar wymienić ale z tym sobie poradzę) chodzi o podłączenie tego wszystkiego w jakiś prosty sposób... Liczę na pomoc

 

niewiem jak w sedanie (ja mam kombi) ale chyba tak samo jest rozwiazane

 

ale z ktorego roku/modelu jest ten anglik

B5fl ma calkiem inne sterowanie zamkiem (elektryczne)

B5 mechaniczne wiec zdalnego sterowania nie pojdzie podlaczyc

 

lopatologicznie to

B5 cyngielek jest recznie podnoszony

B5fl cyngielek jest poprzez linke elektrycznym silownikiem otwierany

 

nawet jak bys chcial przelozyc zamki to nie da rady bo klapa pewnie jest inna

ale niech sie wypowiedza ci co maja sedany

ja pisze o kombi bo moze pomoge

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewiem jak w sedanie (ja mam kombi) ale chyba tak samo jest rozwiazane

 

ale z ktorego roku/modelu jest ten anglik

B5fl ma calkiem inne sterowanie zamkiem (elektryczne)

B5 mechaniczne wiec zdalnego sterowania nie pojdzie podlaczyc

 

lopatologicznie to

B5 cyngielek jest recznie podnoszony

B5fl cyngielek jest poprzez linke elektrycznym silownikiem otwierany

 

nawet jak bys chcial przelozyc zamki to nie da rady bo klapa pewnie jest inna

ale niech sie wypowiedza ci co maja sedany

ja pisze o kombi bo moze pomoge

 

Obydwa paski to paski B5 mój to kombi 98, anglik to sedan 99...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obydwa paski to paski B5 mój to kombi 98, anglik to sedan 99...

 

to w takim razie nie ma szans aby zamontowac otwieranie na pilota w kombi (wiem dokladnie jak jest bo przerabialem klape na po lifcie)

 

chyba zeby dorabiac jakis silownik z linka ale to by trzeba przerabiac instalacje elektryczna

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/39685-Przekladka-klapy-z-3BG-do-3B/page8?highlight=klapa+kombi+3bg

 

przeczytalem dokladnie twoj post i dopiero teraz zrozumialem ze nie masz wogole centralnego na pilota

:ocochodzi

 

poprostu chcesz odbiornik pilota wraz z pilotem podlaczyc do auta zeby otwierac/zamykac pilotem zamki

 

da sie to zrobic napewno ale ja nie wiem jak

niech inni doradza bo nawet niewiem gdzie jest ten odbiornik sygnalu z pilota w moim pasku :jasne

 

to co pisalem wyzej dotyczy tylnej klapy ale jak podlaczysz ten modol to bez problemu bedzie zamukac i otwierac zamek w klapie

tylko reka bedziesz musial otwierac klape jak teraz

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Domyślam się że to nie prawidłowy temat do mojego pytania ale innego nie znalazłem.Sory

 

A więc otworzyłem klapę bagażnika normalnie ale już się nie zamknęła, ściągnąłem tą osłonę z klapy odkręciłem zamek bo myślałem że ta zapadka się po prostu zaciela ale po odpięciu linki zamek normalnie się zatrzaskuje na komputerze pokazuje że klapa jest zamknięta jak ręcznie zatrzasnę.

A tak dokładniej to przed zamkiem linka z takim plastikiem jest przymocowana do klapy i po ściągnięciu tego plastiku z linką klapa się zatrzasnęła ale się nie otworzy(można ją tylko otworzyć przez podciągnięcie linki od środka) wygląda to tak jak by linka była za bardzo napięta i dlatego się nie zatrzaskuje, dodam że po naciskaniu otwierania klapy na pilocie tylko kierunkowskazy mrugają i nic poza tym w klapie nic się nie dzieje.

Co się zepsuło i jak to naprawić, prosiłbym o jakieś porady.

Passat B5 FL kombi

 

Za pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Czy siłowniczek który otwiera tylną klapę jest odpowiedzialny również za zamykanie z pilota? Po zamknięciu auta pilotem wszystkie drzwi są zamknięte.... Podchodzisz do tylnej klapy wciskasz przycisk , pyk klapa otwarta alarm wyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik jest odpowiedzialny za zamykanie z pilota a nawet z klucza. Jak siłownik zatnie się w pozycji otwartej to nawet kluczykiem nie da się zamknąć klapy. Ostatnio przerabiałem temat i niestety musiałem wymienić siłownik na nowy bo stary był zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siłownik jest odpowiedzialny za zamykanie z pilota a nawet z klucza. Jak siłownik zatnie się w pozycji otwartej to nawet kluczykiem nie da się zamknąć klapy. Ostatnio przerabiałem temat i niestety musiałem wymienić siłownik na nowy bo stary był zablokowany.

 

Dziękuję kolego!

Mój siłownik po wciśnięciu przycisku w klapie raz działa a raz nie... A z pilota wcale nie słychać go...Nie reaguje... Kupię nowy siłownik. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siłownik jest odpowiedzialny za zamykanie z pilota a nawet z klucza. Jak siłownik zatnie się w pozycji otwartej to nawet kluczykiem nie da się zamknąć klapy. Ostatnio przerabiałem temat i niestety musiałem wymienić siłownik na nowy bo stary był zablokowany.

 

Też to przeżyłem. Dwa razy czyściłem i smarowałem stary siłownik. Efekt końcowy za każdym razem - otwarty bagażnik. Wymiana siłownika naprawiła problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie siłowniczka na nowy , problem jest ten sam... Cisza. Nie reaguje na przycisk...

Edytowane przez Zygi031
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silownik do wymiany-zobacz czy napiecie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy moduł komfortu Ci nie zawilgotniał. Bodajże kabel niebieski i zielony koło siebie w kostce są odpowiedzialne za otwieranie/zamykanie zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie u mnie nie reagowało na zamek centralny ale otwieranie klapy chodziło. Winna była wilgoć a dokładniej pęknięta rurka w silniku wycieraczek i zamiast na szybe to 50% leciało do klapy ;/ efekt taki że auto się zamykało ale klapa zostawała otwarta. Pomogło suszenie wszystkich kostek + psikadło na styki i wymiana silnika wycieraczek.

 

Może warto sprawdzić mikro przełącznik w zamku zamku klapy (tam gdzie wkładka) może padł i komputer widzi cały czas klapę jako zamkniętą i dlatego nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj moduł komfortu czysty, suchy bez oznak uszkodzeń, sprawdzę ten mikro przełącznik tylko jak? Po przekręceniu kluczyka w zamku blaszka go dociska. Może psiknąć go wd-40?

W sobotę wracam do domu , wezmę miernik i sprawdzę czy dochodzi tam prąd....bo nowy siłowniczek też nie daje znaku życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem z bagażnikiem. Nie mogę go zamknąć ani z kluczyka ani z pilota. Jakiś czas temu odłączałem wszystkie przewody od niego bo nie chodził siłownik. Przyczyną okazał się przerwany kabelek na łączeniu klapy z autem. Teraz problem mam taki że mam ciągle otwarty bagażnik. Siłownik chodzi. Posiada może ktoś zdjęcia lub jakieś schematy tego całego mechanizmu? Podejrzewam że brakuje mi jakiejś sprężynki która odciąga bolec od otwierania klapy. Mikrostyk w zamku też był czyszczony.

20170828_105300.jpg

20170828_105305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam taki problem z bagażnikiem. Nie mogę go zamknąć ani z kluczyka ani z pilota. Jakiś czas temu odłączałem wszystkie przewody od niego bo nie chodził siłownik. Przyczyną okazał się przerwany kabelek na łączeniu klapy z autem. Teraz problem mam taki że mam ciągle otwarty bagażnik. Siłownik chodzi. Posiada może ktoś zdjęcia lub jakieś schematy tego całego mechanizmu? Podejrzewam że brakuje mi jakiejś sprężynki która odciąga bolec od otwierania klapy. Mikrostyk w zamku też był czyszczony.

[ATTACH=CONFIG]154800[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154799[/ATTACH]

 

Za małe napięcie może dochodzić i nie ma siły ruszyć, mimo że coś słychać.

A diagnostyka co mówi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik chodzi dobrze, ma siłę. Tylko on niczym nie porusza oprócz tłoczka. Na moja była jakaś sprężynka łącząca mechanizm tłoczka z tym dzyndzlem(zdjęcie nr 2, przyczepiony dodatkowo trytką bo zaczął się ślizgać i był problem z otwarciem) który odpowiada za otwieranie bagażnika.

Z diagnostyki 3 błędy ale to raczej spowodowane rozładowanym aku. Dały się wykasować i nie powróciły.

953, 1135, 912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dlaczego taki słaby zasięg pilota kluczyka jest??!! Raptem 1 - 1,5 metra. Inne samochody już z daleka się otwierają. Wymiana baterii nic nie pomaga w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie dlaczego taki słaby zasięg pilota kluczyka jest??!! Raptem 1 - 1,5 metra. Inne samochody już z daleka się otwierają. Wymiana baterii nic nie pomaga w tej sprawie.

 

Z modułu komfortu idzie antena, może Ci gdzieś zamokła i przygniła. Powinna lecieć przez słupek kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności