Jump to content
norbert2205

Olej w skrzyni biegów - co ile wymieniać?

Recommended Posts

Witam czy w skrzyni LNZ jest jakiś problem z wymiana oleju a mianowicie jest jakaś specjalną procedura wymiany?

8 godzin temu, Dawid1069 napisał:

Witam czy w skrzyni LNZ jest jakiś problem z wymiana oleju a mianowicie jest jakaś specjalną procedura wymiany?

spuszczasz olej, wrzucasz luz, odkręcasz czujnik wstecznego i zalewasz przez ten otwór między 2.1 a 2.5 litra

ciut więcej oleju nie zaszkodzi....

A nie trzeba czegoś tam blokować czy coś w tym stylu?

Nic nie trzeba. Jedynie do zlania oleju można sobie "pomagać" przechylaniem auta (czy też podniesieniem przodu). Nic więcej.

W tej skrzyni jest korek przez który wlewasz olej (korek wlewy jest pod czujnikiem wstecznego) na imbus lub na torxa , tak samo powinien byc korek spustowy na dole . Zlewasz stary olej ,nastepnie odkrecasz korek który jest pod czujnikiem i wlewasz tak dlugo az zacznie sie przelewać olej . Żadna filozofia stary . Dasz rade? 

vag-0a4-korek-2-a-800-new.jpg

Korkiem wlewowym na dole, w normalnej pozycji pojazdu, nie wlejesz całego wymaganego oleju. To samo miałem u siebie i wlewałem przez odkręcony czujnik wstecznego.

Moja wygląda trochę inaczej ale nawet w instrukcji serwisowej jest zapis o konieczności zmiany położenia przodu auta (podniesienia) aby było możliwe zalanie minimalnej ilości oleju. Dodatkowo, nieoficjalnie zaleca się dolanie około 0.2-0.3 litra od tego co podaje VW.
vag-0aj-korek-1-a-800.jpg

20 minut temu, radekrp90 napisał:

Dodatkowo, nieoficjalnie zaleca się dolanie około 0.2-0.3 litra od tego co podaje VW.

vag-0aj-korek-1-a-800.jpg

Nieoficjalnie czyli czyj to pomysł i na jakiej podstawie ktoś to wymyślił?

Serwisów od skrzyń biegów - zalewają nieco więcej niż jest fabrycznie ale też od gościa z serwisu (Skody) to słyszałem, że był jakiś dokument na którąś serię skrzyń ale stosują to do innych podobnych 6biegowych. Niestety numeru TPI nie przytoczę, bo nie znam ;)

Skoro oni tak twierdzą to tak musi być. Chodź moje zdanie z tymi wymianami jest takie, że oczywiście tak tylko przy wymianie serwować korek spustowy z magnesem. Bez magnesu skrzynia ciągle się kąpie w dużej ilości opiłków i szkoda wywalać w takim wypadku pieniędzy na drogi olej. Producenci oczywiście robią to umyślnie stosując korki spustowe bez magesu. 

Ja od remontu skrzyni wymieniłem już raz olej i nie był on za ciekawy, więc sądzę, że jego ilość jest i tak za mała, bo się przegrzewa.

Mój olej wyglądał tak, a zrobił 27.000 km od remontu.

IMG_20180413_234042.jpg

Witam wszystkich. Skrzynia LNZ po spuszczeniu oleju ze skrzyni starego zleciało 2.1 litra wlałam 2.3 litra mam pytanie czy nie będzie za dużo oleju ktoś wymieniał w tej skrzyni ile zalewaliscie?  

Stary olej 

20190302_142457.jpg

zlałeś 2.1 litra to zostało 0.2 w skrzyni... dolałeś 2.3 litra to masz 2.5 litra..... nic jej nie będzie ;)

Według specyfikacji podają 2.3 litra ale nie wiem czy w suchą skrzynię czy podczas wymiany tyle wlewać? A wam ile zleciało podczas wymiany? To u mnie 2.1 około i myślałem że 0.2 brakowało dlatego wolałem 2.3 litra.

Edited by Dawid1069

Jeśli biegi wchodzą dobrze to zostaw. Ogólnie poziom oleju musi być taki aby było poniżej wyjścia półosi. Ja wlałem aż zaczęło kapać normalnym wlewem i dolałem 200-300 ml.

kumpel zlał ze swojej skrzyni i zalał pełne 3 litry.... zero wycieków i jest ok

3 godziny temu, rosol napisał:

kumpel zlał ze swojej skrzyni i zalał pełne 3 litry.... zero wycieków i jest ok

Znam gościa co wlał do malucha 5 litrów oleju i też nie miał przecieków.

Godzinę temu, sylmicha napisał:

Znam gościa co wlał do malucha 5 litrów oleju i też nie miał przecieków.

to nie post o oleju w silniku.... po drugie nie ma co się licytować kto gdzie ile wlał.... zamiast 2.3 litra będize w skrzyni 2.5 litra to nie jest jakies mega przekroczenie.....

Producent podaje pojemność danego układu po to żeby nie przelewać, po za tym 2,3 litra a 3 litry to już znaczna przesada.

Panowie mam takie pytanko bo kupiłem w inter carsie filtr do skrzyni sprzedawca sprawdził po vinie dałem z 50 zł za niego dodam ze automat a mechanik do mnie mówi ze to nie taki filtr ze do tej skrzyni idzie taki co kosztuje 250 zł ? Możliwe to ? 

Ma ktoś możliwość sprawdzenia ??

VIN

WVWZZZ3CZEE072430

51 minut temu, urbinio napisał:

Panowie mam takie pytanko bo kupiłem w inter carsie filtr do skrzyni sprzedawca sprawdził po vinie dałem z 50 zł za niego dodam ze automat a mechanik do mnie mówi ze to nie taki filtr ze do tej skrzyni idzie taki co kosztuje 250 zł ? Możliwe to ? 

Ma ktoś możliwość sprawdzenia ??

VIN

WVWZZZ3CZEE072430

numer OE 02E305051C  wkład fitra