Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co ile kilometrów lub jaki jest czasookres wymiany oleju w skrzyni biegów w passacie 2.0 TDI 2006 r?

Przepraszam zapomniałem dopisać, że jest to skrzynia manualna.

Edytowane przez norbert2205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem ostatnio i następną wymianę mam za 60 tys. km. Mam automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w automacie niby co 60 tyś.,a jak jest moc podniesiona to ?wyczytałem w ABT żezaleca co 30tys.w tip-tronicu czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest przy manualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy manualu teoretycznie nie wymieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sie mechanika to przy manualu nie trzeba wymieniać według instrukcji chociaż on zaleca wymienić przy 250 tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że podpinam się do tematu ale może ta informacja kogoś zainteresuje.

Otóż będą w zeszłym tygodniu na przeglądzie okresowym w serwisie VW wymieniono mi w ramach jakiejś akcji serwisowej olej w skrzyni biegów. Prawdopodobnie w niektórych skrzyniach biegów pojawiały się jakieś zgrzyty czy inne odgłosy i ta wymiana ma to zlikwidować. Mam Passata z 2007 r. 1.9 tdi ze skrzynią manualną. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agameyer

witam.Mam pytanie.Mam VW Passat rocznik 2004 TDI 1,8 automatic...co ile km nalezy wymienic olej w skrzyni biegow...jeszcze nie byl nigdy wymieniany bo ma dopiero 40 tys przejechane...i jak wymienie to nastepny raz kiedy? prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jaki olej ma byc zalany do recznej skrzyni biegów do B6 2.0 tdi? typ,rodzaj,normy,ilosc itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie jaki olej ma byc zalany do recznej skrzyni biegów do B6 2.0 tdi? typ,rodzaj,normy,ilosc itp

Poczytaj powinieneś znaleźć coś ciekawego, ale z tego co się orientuje to w manualu się nie wymienia oleju w skrzyni biegów.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55404&highlight=olej+skrzyni+bieg%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż będą w zeszłym tygodniu na przeglądzie okresowym w serwisie VW wymieniono mi w ramach jakiejś akcji serwisowej olej w skrzyni biegów

 

Oni rzadko wymieniają, jak kupiłem nowego Seat-a dostałem kupon od salonu, na darmową pierwszą wymianę przy 2.500km i następne tańsze o ileś tam %, nie pamiętam dokładnie, to było w 2004 r. :) Ale wracając do "wymiany"... przypatrzyłem się tej robocie, nic nie wymienili. Zlał olej który był i wlał ponownie.

 

Miałem Tiptronic w B5FL - co 60tkm + jakaś uszczelka chyba. W ASO Seat-a płaciłem 300zł za robotę + 6-7 litrów oleju, znalazłem w hurtowni po 43zł za litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, maam problem jak tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60840&highlight=przy+skr%EAcie

 

Przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni (moja to KNY) manual, 2008 rok.

Zobaczymy co to da.

 

Pytanie: Jaki olej (marka, typ, oznaczenia) najlepiej nadaje sie do mojej skrzyni i ile trzeba zalać?

Czy trzeba jeszcze jakieś uszczelki wymienić przy wymianie?

ile kosztuje robota w ASO? W Seacie ktoś płacił 300 a w vw? tyle samo?

A mechanik garażowy ile zazwyczaj woła za taką usługę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy manualu teoretycznie nie wymieniasz.

W każdej skrzyni i w mostach oleje się wymienia tam gdzie powstaje tarcie elementów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jaki olej, w B5 lalem Castrol Manual Taf X 75w90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo oleju do skrzyni biegów b6 w niektorych manualach wprowadzono akcje serwisowa na zmiane oleju z syntetyku na minetal wystepuja zgrzyty przy przerzucaniu z 1 na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdej skrzyni i w mostach oleje się wymienia tam gdzie powstaje tarcie elementów
Znajdz mi taka pozycje w ksiazce serwisowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdej skrzyni i w mostach oleje się wymienia tam gdzie powstaje tarcie elementów
Kolego piszesz bzdury,
Znajdz mi taka pozycje w ksiazce serwisowej
Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek792106

Pytałem w serwisie o olej w skrzyni biegów powiedzieli mi, że w automacie jeśli nie jest dsg nie wymienia się oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

czyli tak szczerze i konkretnie, automat dsg 2006r co ile wymieniac olej i jaki polecacie, co myslicie o G052 180 A2, zalecany do audi i vw?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności