Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie trzeba. Jedynie do zlania oleju można sobie "pomagać" przechylaniem auta (czy też podniesieniem przodu). Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kruszan napisał:

Ciekawe jak zareaguje ten mechanik jak mu podsune tą idę, albo zrobi tak jak trzeba albo się wkurzy bo my światopogląd na tą skrzynie zmienię...

Byles u niego drugi raz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dopiero w piątek, dzisiaj nocka. Prześlę mu ten link jeśli rozmowa nie okaże się normalną, a on nie przyjmie do wiadomości, że człowiek uczy się całe życie i to nic złego, ja bogatszy o tą widzę nie mam zamiaru tam robić scen, ale coś czuję, że średnio to przyjmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przyjmie wiedzy to zmien mechanika. Jak potrzebuje obrazu i dzwieku to pusc mu link z wczesniejszego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w poprzednim b6 i teraz w b8 bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1285 napisał:

Wymieniałem w poprzednim b6 i teraz w b8 bez żadnych problemów

Omijając korek kontrolny oraz używając miejsca czujnika jako wlewu nie może być inaczej, jeśli się to wie od początku to nie może być inaczej jak bez żadnych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej skrzyni jest korek przez który wlewasz olej (korek wlewy jest pod czujnikiem wstecznego) na imbus lub na torxa , tak samo powinien byc korek spustowy na dole . Zlewasz stary olej ,nastepnie odkrecasz korek który jest pod czujnikiem i wlewasz tak dlugo az zacznie sie przelewać olej . Żadna filozofia stary . Dasz rade? 

vag-0a4-korek-2-a-800-new.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korkiem wlewowym na dole, w normalnej pozycji pojazdu, nie wlejesz całego wymaganego oleju. To samo miałem u siebie i wlewałem przez odkręcony czujnik wstecznego.

Moja wygląda trochę inaczej ale nawet w instrukcji serwisowej jest zapis o konieczności zmiany położenia przodu auta (podniesienia) aby było możliwe zalanie minimalnej ilości oleju. Dodatkowo, nieoficjalnie zaleca się dolanie około 0.2-0.3 litra od tego co podaje VW.
vag-0aj-korek-1-a-800.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, radekrp90 napisał:

Dodatkowo, nieoficjalnie zaleca się dolanie około 0.2-0.3 litra od tego co podaje VW.

vag-0aj-korek-1-a-800.jpg

 

Nieoficjalnie czyli czyj to pomysł i na jakiej podstawie ktoś to wymyślił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisów od skrzyń biegów - zalewają nieco więcej niż jest fabrycznie ale też od gościa z serwisu (Skody) to słyszałem, że był jakiś dokument na którąś serię skrzyń ale stosują to do innych podobnych 6biegowych. Niestety numeru TPI nie przytoczę, bo nie znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej mechanicy mylą często korki :) normalnie wchodzi 2,3 L około +/- wiec zlewając cały olej tyle wchodzi olej dosłownie czarny zlewany był. Wiec gadanie głupot że oleju w skrzyni się nie wymienia to dosłowna głupota ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro oni tak twierdzą to tak musi być. Chodź moje zdanie z tymi wymianami jest takie, że oczywiście tak tylko przy wymianie serwować korek spustowy z magnesem. Bez magnesu skrzynia ciągle się kąpie w dużej ilości opiłków i szkoda wywalać w takim wypadku pieniędzy na drogi olej. Producenci oczywiście robią to umyślnie stosując korki spustowe bez magesu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od remontu skrzyni wymieniłem już raz olej i nie był on za ciekawy, więc sądzę, że jego ilość jest i tak za mała, bo się przegrzewa.

Mój olej wyglądał tak, a zrobił 27.000 km od remontu.

IMG_20180413_234042.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Skrzynia LNZ po spuszczeniu oleju ze skrzyni starego zleciało 2.1 litra wlałam 2.3 litra mam pytanie czy nie będzie za dużo oleju ktoś wymieniał w tej skrzyni ile zalewaliscie?  

Stary olej 

20190302_142457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlałeś 2.1 litra to zostało 0.2 w skrzyni... dolałeś 2.3 litra to masz 2.5 litra..... nic jej nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji podają 2.3 litra ale nie wiem czy w suchą skrzynię czy podczas wymiany tyle wlewać? A wam ile zleciało podczas wymiany? To u mnie 2.1 około i myślałem że 0.2 brakowało dlatego wolałem 2.3 litra.

Edytowane przez Dawid1069

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biegi wchodzą dobrze to zostaw. Ogólnie poziom oleju musi być taki aby było poniżej wyjścia półosi. Ja wlałem aż zaczęło kapać normalnym wlewem i dolałem 200-300 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel zlał ze swojej skrzyni i zalał pełne 3 litry.... zero wycieków i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rosol napisał:

kumpel zlał ze swojej skrzyni i zalał pełne 3 litry.... zero wycieków i jest ok

Znam gościa co wlał do malucha 5 litrów oleju i też nie miał przecieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sylmicha napisał:

Znam gościa co wlał do malucha 5 litrów oleju i też nie miał przecieków.

to nie post o oleju w silniku.... po drugie nie ma co się licytować kto gdzie ile wlał.... zamiast 2.3 litra będize w skrzyni 2.5 litra to nie jest jakies mega przekroczenie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności