Skocz do zawartości
arkadius1201

obieg wody w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze swoim paskiem jest to auto z 2001 roku 1.9tdi 101km auto ma przebieg 210 tys ja robię rocznie około35 tyś,problem polega na tym że niemam obiegu płynu chłodzącego i brak nadmuchu ciepłego powietrza czy mogła paść pompa wody proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal27

jesli niema obiegu cieczy chlodzacej to pompa do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo układ zapowietrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo układ zapowietrzony

 

ewentualnie zatkany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ sam się odpowietrza, zatkany? wątpliwa sprawa. czy silnik się grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek. auto się grzało tylko jaK było gorąco ponieważ część płynu chłodniczego zasuwa przez chłodnicę oleju. zatkana nagrzewnica. jest specjalny płyn. wlewasz do układu chłodzemia, grzejesz auto, spuszczasz cały płyn i wlewasz nowy. po jakimś czasie wymieniasz jeszcze raz płyn. niestety koszty około 10 l płynu do układu i tego specyfiku do rozpuszczania osadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatkana nagrzewnica.

Przypadek zdarzający się kiedy używa się zamiast płynu chłodniczego albo w mieszance z płynem, wody nieodmineralizowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym być zła wyrocznią ,ale takie objawy również mogą wskazywać na uszczelkę pod głowicą !!! a płynu nie wywala ci przez zbiorniczek wyrównawczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niemam takich objawów plyn wogóle niewraca do zbirniczka brak jakiego kolwiek krążenia płynu tesz mi nieubywa ani auto nie kopci niemam tesz ogrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uwazasz ze pompa wody padła? Brak nadmuchu ciepłego powietrza to zupełnie inna sprawa. Nie napisałeś jak rozgrzewa się silnik, czy się nie przegrzewa, czy wskazówka temperatury "skacze" itd. Co do ciepłego powietrza to nie napisałeś czy masz np. klimatronik - być może to uszkodzenie klapy sterującej ciepłym powietrzem, i co znaczy brak nadmuchu ciepłego powietrza? W ogóle nie dmucha czy dmucha zimnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sądzę że to pompa z tego względu że plyn wogule niekrąży po silniku,temperatura rosnie normalnie czyli systematycznie aż do około120 130 stopni puznij tylko alarm,początkowo myślałem że termostat nieotwiera wymieniłem na nowy oryginał jednak nic niepomogło,tak mam zwykłom klimatyzację manualną,a co do nadmuchu to leci tylko zimne byłem z tym w warsztacie i tesz stawiają na pompę niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kolega jest pewny na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura rośnie do 120 stopni to raczej na pewno pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

nic innego nie może byc trza grzebac i tyle, ręki uciąc nie dam ale na pewno wirnik stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bedziesz pompe robił to chyba warto by było pomyśleć i o rozrządzie !!! kiedy robiłeś rozrząd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże od nagrzewnicy wogole masz ciepłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli rozgrzeje barzo dobrze silnik na postoju to węże od nagrzewnicy są ciepłe ale słabo

 

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

 

do wymiany rozrządu zostało mi jeszcze 15tyś km,imam pretensje do mechanika który wymieniał mi rozrząd że nie wymienił pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

no to przyczynę znasz zrób odrazu komplecik ja do swojego kupowałem pompe w aso na wymianę brali jakieś 240PLN dałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździłeś dłuższy czas w ten sposób (przegrzewałeś silnik 120-130 st) możesz mieć następne kłopoty (np. uszczelka pod głowicą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności