Skocz do zawartości
krzyś

Wymiana jasnej tapicerki boczków drzwi B5.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Czy ktos z forumowiczów przerabiał lub dobrze zna temat wymiany samej tapicerki-materiału przy wszystkich boczkach drzwi? Jako,ze auto ma juz ponad 10 lat widać juz troche ślady uzytkowania na tapicerce-jasny popiel. Pranie tapicerki nie do konca juz pomaga. Najgorzej jest od strony kierowcy. Acha i nie zamierzam wymianic całych boczków drzwi,gdyż sa w bdb. stanie a tylko sam materiał. Prosze o wszelkie instrukcje,sugestie,czy jest to wykonalne i czy po wymianie na nowy mareriał boczki drzwi mają szanse wygladac jak nowe z fabryki:-)? Z góry dziekuje za odp. Życze wszystkim miłego weekendu! Krzysztof.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z kolegów forumowiczów nie wie,nie zabierał sie za wymiane samej tapicerki dzwi? :-( Szkoda! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz post pod postem tylko edytuj pierwszy post do czasu kiedy ktos nie odp. :) pozdrawiam mam podobny problem bo tez mam ten popiel a to nie jest zaden welur tylko diabeł wiec co gdzies dotkniesz i juz plama masakra jest kto wymyslił i zastosował taka korystyke i taki materiał w aucie :(

Edytowane przez Cezary81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

ja przerabialem to , może nie do konca sam ale zawsze ... wymieniałem ten materiał na skóre , to właśnie zleciłem tapicerowi , ale sam demontaż jest banalny .. ten panel na którym jest obicie jest zgrzewany z całym boczkiem , kombinerki w reke i kruszysz same koncówki zgrzewu .. obicie (tu nie wiele pomoge) a montaż, wciskasz je na swoje miejsce i za pomocą lutownicy zgrzewasz na nowo .. w koło jest około 20-30 punktów do zgrzania .. nie ma najmniejszego sladu że coś było grzebane ... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego za mały opis:-) Powiedz ile m2 potrzeba tej skóry na wymiane materiału we wszystkich 4 boczkach drzwi. Ile czasu i pieniedzy kosztowała Cie ta wymiana? Materiał w podłokietniku też wymieniałeś? Kupowałes jasną czy czarną skóre? Masz namiary na jakościowo dobrą a zarazem tanią tą skóre? Pozdrawiam. Ps:I jak sie trzyma ta Twoja skóra po wymiane? Fotele też masz ze skóry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poszukuję tapicera, który podjął by się wymiany odklejającego się materiału na drzwiach. Okolice Suwałk lub Warszawy. Pozdrawiam !

Edytowane przez pepek0112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam podobny problem. U mnie cały materiał z tapicerki się odkleił i trzyma się tylko w miejscach w których jest wciśnięty właśnie w ten plastik. Mam pytanie w jaki sposób usunąć klej i gąbkę z materiału który mam. Chcę go zostawić lecz przykleić na nowo. Czy zamiast gąbki mogę użyć owatę (taką watę tapicerską jak jest w łóżkach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może szybciej i taniej będzie kupić gotowe boczki, kwestia znalezienia właściwego kolory i dekorów. Tapicer nie będzie tani, albo w tej samej cenie co zakupione gotowe i w oryginale.

Przykład:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-boczki-tapicerki-drzwi-kombi-4szt-eu-i6582004749.html

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przecież też wszystkie poodklejane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wszystko zrobione. Jedna sobota, puszka kleju i boczek naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala się gąbka która stanowi spód materiału. Nie da się tego ładnie przykleić.

 

Polecam zamianę boczków na skórzane (syntetyk) ale po liczę - nie odklejają się i świetnie się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem na jasną alkantarę, robił mi to tapicer z Legionowa, zapłaciłem 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te przecież też wszystkie poodklejane

 

:) to był tylko przykład, że można poszukać i znaleźć już gotowe. Fakt, na szybko szukając nie znalazłem za dobre sztuki do pokazania :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności