Skocz do zawartości
a-s-m-o

wymiana czujnika halla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Orientuje się ktoś jakie powinno być napięcie dochodzące do czujnika halla na wałku rozrządu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Silnik AHL 99r.

Problem: Camshaft Position Sensor (G40) No signal. Objawy: problemy przy rozruchu - trzeba było dłużej kręcić rozrusznikiem, auto słabe, przyspieszenie słabe. Wymieniony czujnik na nowy Bosh. Rozruch ok, znaczna poprawa kultury pracy silnika. Ale po wymianie pojawia się tym razem błąd Camshaft Position Sensor (G40) ale 27-00 Implausible Signal. Wykasowanie błędu nic nie daje (2-Engine, (5) Clear codes). Za każdy uruchomieniem silnika błąd się pojawia ponownie. Niby wszystko było sprawdzane, niby paeek założony okey, raczej nie miał szansy się przestawić. Kolo ustawione zgodnie z zaleceniami. Poluzowany został tylko napinacz żeby można było pasek z powrotem naciągnąć na kolo. Jednak błąd się pokazuje. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? jutro planuje z bratem jeszcze do tego zaglądnąć, na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę, oprócz sprawdzenia napięcia we wtyczce, bardziej mi chodzi o rozrząd? Czy to możliwe, że coś jednak pomiszane zostało na rozrządzie a kultura pracy silnika sie i tak mogła poprawić? Z góry dziękuję za pomoc.

PS> Mam jeszcze dodatkowo prośbę do osób z Podkarpacia. Czy polecacie jakiegoś mechanika sensownego, który mógłby ewentualnie w tej materii pomóc. Szukam tez solidnego elektryka. Mam dwa tematy do rozwiązania. Ogrzewanie lewego lusterka i zamek centralny + nieświecąca żarówka drzwi kierowcy (problem prawdopodobnie związany z błędem z modułu komfortu, informujący o problemach z zamkiem po stronie kierowcy). Z góry dziękuje za pomoc koledzy.

 

pozdrawiam

snach

Edytowane przez snach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź impulsator przy czujniku halla, ja też swego czasu wymieniłem oba czujniki halla oraz prędkości obrotowej wału (niepotrzebnie) a winny był impulsator za 21 zł. taka blaszka na wałku rozrządu przez którą czyta czujnik halla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać.

Z tymi czujnikami narobił się mały b***** w internecie.

Dotarłem do dokładnego opisu czujników TDI producenta i jest tam jasno napisane:

 

G40 - CZUJNIK HALLA, CZUJNIK HALLOTRONOWY - TO TEN CZUJNIK NA WAŁKU ROZRZĄDU A DOKŁADNIE OBOK KOŁA ZĘBATEGO

 

G28 - CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO/CZUJNIK PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ TO CZUJNIK INDUKCYJNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź impulsator przy czujniku halla, ja też swego czasu wymieniłem oba czujniki halla oraz prędkości obrotowej wału (niepotrzebnie) a winny był impulsator za 21 zł. taka blaszka na wałku rozrządu przez którą czyta czujnik halla.

 

Witam,

 

Problem rozwiązany. Dziękuje za sugestie.

Jednak jeden ząbek rozrząd był przestawiony. Po poprawie i wykasowaniu błędu spokój. Problem nie wraca.

 

Pozdrawiam,

snach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik halla czyli czujnik obrotów wałka rozrządu znajduje się pod pokrywą paska rozrządu. Otwórz pokrywę, zobaczysz koło napędu wałka rozrządu, czujnik znajduje się pomiędzy kółkiem zębatym a silnikiem.

 

 

 

Dokładnie tak jak pisze kolega czujnik halla jest pod pokrywą paska rozrządu , wymieniałem go również u siebie , pasta 1.6 AHL , samochód nie miał mocy i nie chciał praktycznie jechać i to było przyczyną , kupiłem czujnik z firmy BOSCH i problem się rozwiązał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawofon

Witam i przepraszam, że wcinam się z innym pytaniem ale potrzebuję fachowej pomocy.

 

Mianowicie chodzi o mojego milusińskiego passata 1.6 ahl z roku 1997. Fabrycznie zamontowany jest w nim kolektor ssący aluminiowy a chciałbym go zamienić za kolektor plastikowy, ten ze zmienną długością kanałów powietrznych!!! i wszystko pasuje jak należy z tą różnicą, że nie mam kabla do sterowania zaworem podciśnieniowym n 156. czy jest jakaś możliwość poprowadzenia takiego sterowania z komputera silnika?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam. Pytanie takie - silnik 1,8 20V bez turbo. Auto jeździ dobrze, ale... Przy przekręceniu kluczyka na zapłon pstryka przekaźnik od pompy paliwa. Wymieniłem go na nowy, nadal pstryka. Czasem jak rozgrzany auto zanim zapali trzeba trochę pokręcić albo zaskakuje jakieś 300-400 obrotów i trzeba dodać gazu, żeby wskoczyło na ponad 800. Dziś podłączyłem pod Vag-a i w zakładce ABS pokazał mi błąd czujnika Halla. Czy może mieć to związek właśnie z tym czujnikiem? W "Silnik" błędów nie ma. Zauważyłem jeszcze jedno - jak puszczam gaz to obrotomierz opada takimi skokami-nie zawsze, opada płynnie nagle spadnie kawałek, potem znowu płynnie i znowu skok.

Edytowane przez krzysiekchl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie witam. Pytanie takie - silnik 1,8 20V bez turbo. Auto jeździ dobrze, ale... Przy przekręceniu kluczyka na zapłon pstryka przekaźnik od pompy paliwa. Wymieniłem go na nowy, nadal pstryka. Czasem jak rozgrzany auto zanim zapali trzeba trochę pokręcić albo zaskakuje jakieś 300-400 obrotów i trzeba dodać gazu, żeby wskoczyło na ponad 800. Dziś podłączyłem pod Vag-a i w zakładce ABS pokazał mi błąd czujnika Halla. Czy może mieć to związek właśnie z tym czujnikiem? W "Silnik" błędów nie ma. Zauważyłem jeszcze jedno - jak puszczam gaz to obrotomierz opada takimi skokami-nie zawsze, opada płynnie nagle spadnie kawałek, potem znowu płynnie i znowu skok.

 

Witam,

 

Błąd Hall'a z bloku ABS???? Masz albo pamiętasz kod błędu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Błąd Hall'a z bloku ABS???? Masz albo pamiętasz kod błędu???

 

Tak mi sie wydaje, bo szybko sie rozlaczylo i sie nie polaczylo. Ewentualnie z sekcji licznik, na pewno nie silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde tak dużo tych różnych rzeczy było. Błąd pokazał się jak nacisnąłem test wyjść. Później już nie mogłem zobaczyć nic w opcjach test wyjść. Sory za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde tak dużo tych różnych rzeczy było. Błąd pokazał się jak nacisnąłem test wyjść. Później już nie mogłem zobaczyć nic w opcjach test wyjść. Sory za zamieszanie.

 

Witam ,dokładnie tak jak piszesz ,gdy robisz test wejść w ABS pierwsze wyskakuje uszkodzenie HALLA potem steru ABS i następuje zerwanie połączenia. Mam to samo i teraz nie wiem czy walczyć z ABS czy z silnikiem. Czy ktoś może coś podobnego miał . Tutaj moje boje z ABS-em.http://forum.vw-passat.pl/threads/36683-Po-wymianie-wahacza-problem-z-ABS-Passat-b5?p=1658857#post1658857

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam bo jest tu nowy i nie mogłem zaleście odpowiedniego postu dla mojego problemu. otóz jestem posiadaczem passata 1.9 TI 131km b5 fl avf i ostatnio byłem u elektryka aby przejrzał mi go na komputerze. co si okazała mam nie sprawny czujnik temperatury płynu chłodząco. I teraz moje pytanie gdy by ktoś mi mógł wskazać gdzie się ten czujnik znajduje w okolicach czego to byłbym wdzięczny bo sam nie potrafię go znaleźć. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Z góry przepraszam bo jest tu nowy i nie mogłem zaleście odpowiedniego postu dla mojego problemu. otóz jestem posiadaczem passata 1.9 TI 131km b5 fl avf i ostatnio byłem u elektryka aby przejrzał mi go na komputerze. co si okazała mam nie sprawny czujnik temperatury płynu chłodząco. I teraz moje pytanie gdy by ktoś mi mógł wskazać gdzie się ten czujnik znajduje w okolicach czego to byłbym wdzięczny bo sam nie potrafię go znaleźć. Z góry dzięki
http://forum.vw-passat.pl/threads/2243-Czujnik-temperatury-cieczy-chlodzacej?highlight=czujnik%2Btemperatury

http://forum.vw-passat.pl/threads/112375-Czujnik-temperatury-cieczy-chlodzacej?highlight=czujnik%2Btemperatury

http://forum.vw-passat.pl/threads/5935-Czujnik-temperatury-G62-i-G17?highlight=czujnik%2Btemperatury

http://forum.vw-passat.pl/threads/29747-Czujnik-temperatury-silnika?highlight=czujnik%2Btemperatury

http://forum.vw-passat.pl/threads/16202-Czujnik-temperatury-cieczy-chlodzacej?highlight=czujnik%2Btemperatury

http://forum.vw-passat.pl/threads/93190-Czujnik-temperatury?highlight=czujnik%2Btemperatury

 

:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,dokładnie tak jak piszesz ,gdy robisz test wejść w ABS pierwsze wyskakuje uszkodzenie HALLA potem steru ABS i następuje zerwanie połączenia. Mam to samo i teraz nie wiem czy walczyć z ABS czy z silnikiem. Czy ktoś może coś podobnego miał . Tutaj moje boje z ABS-em.http://forum.vw-passat.pl/threads/36683-Po-wymianie-wahacza-problem-z-ABS-Passat-b5?p=1658857#post1658857

 

witam

 

ii jak Gumisiek rozwiązałeś problem, lub ktoś inny wie z czym to się je???

też tak miałem już chyba ze 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca że podczas jazdy pojawiał potrójny sygnał dźwiękowy i mrugały 2 razy kontrolki od ABS i ta z wykrzyknikiem i potem wszystko wracało do normy.

Dzisiaj podczas jazdy zapaliły mi się na te dwie kontolki ABS i WYKRZYKNIK i zgasły gdzieś po około 30km. ABS wtedy nie działał

 

Po powrocie do domu podłączyłem VAG-a i po połączeniu z modułem ABS nie wyrzuciło żadnych błędów natomiast robiąc test wyść wyświetla po koleii:

-uszkodzony moduł sterowania 65535

-aktywne wyjscie 512 czujnik halla brak znacznika odniesienia

i następnie zrywa komunikację

 

i teraz pytanie gdzide szukać przyczyny???

 

zawiecha była częściowo rozpinana jakiś miesiąc temu (wymiana maglownicy) czy może być ten zabrudzony lub niedociśnięty czujnik???

czy coś innego???

jutro sprawdzę te czujniki przy kołach, natomiast czemu przy połączeniu z modułem ABS wywala "aktywne wyjscie 512 czujnik halla brak znacznika odniesienia "

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czujnik ABS też jest hallotronem :fajny

A skoro wyświetla, ze brak znacznika odniesienia, to albo czujnik wysunięty, albo zabrudzony albo ewentualnie coś z użebrowaniem na przegubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za odp.

 

Jutro sprawdzę czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i minął tydzień przez ten czas co ileś tam km. znowu mi świecił ABS i migał wykrzyknik ale przestawał.

Dzisiaj zaczął się świecić na stałe, więc podłączyłem kompa, ale nie chce się połączyć z VAG-iem z żadnym modułem.

Więc próbowałem się dobrać do czujników przednich kół bo nie tak dawno był wymieniany magiel i pomyślałem że może podczas jakieś podstukiwania jakieś drobinki rdzy zanieczyściły czujnik no i kicha, nie mogę go wyjąć.

próbowałem go obkręcać jednocześnie wyciągając no i nic.

Klucz 19 ładnie wchodzi i czujnik się delikatnie kręci, ale ta metalowa tulejka niestety stoi w miejscu.

Mam pytanie też bo niektórzy piszą że jak się tak kręci tzn. że już jest do wyrzucenia a inni że niekoniecznie, więc jak to jest z tym w końcu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem gdy kupiłem mojego paska pojechałem do kolegi podłączył go do vaga i wykasował jakiś błąd od czujnika wałka rozrządu po tym zabiegu autko zaczęło troche lepiej chodzić stał się troche silniejszy a problem taki;gdy auto stoi na słońcu (silnik zimny)trzeba go dość długo kręcić zanim zapali zwykle daje troche gazu to lepiej zapali gdy znów stoi po nocy silnik zimny a na polu jest pogoda deszczowa poprostu chłodno silnik zapala od kopa co to może być dodam że po paru tygodniach był znowu sprawdzany vagiem i nic nie było proszę o jakieś pomysły.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności