Skocz do zawartości
Gość pp5585

Check - engine

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pp5585

Pojechalem do serwisu bosh gosc odczytal blad - chyba "zla mieszanka" (zagladalem mu w komputer) czy cos w tym rodzaju. Stwierdzil ze nalalem zlego paliwa. Skasowal mi blad kontroka zgasla ale po paru godzinach zapalila sie jeszcze raz choc paliwo mialem v-power z dobrej stacji. Powiedzcie czy to cos konkretnego? Na wczesniejszym check engine jezdzilem chyba ze 2 miechy.... Da sie jakos zgasic tego check engine na stale? Albo naprawic co jest zle..

 

Pozdrawiam

Piotr P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pp5585, jakiś kod błędu czy coś? Przecież komputer dokładnie mówi co mu dolega... za każdym razem sygnalizuje to żółtą kontrolką, ale numerek błędu zalega w systemie. Nic nie powiedzieli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pp5585

no wlasnie nie powiedzial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pp5585, to jak załpaciłeś za usługę, to po prostu pojedź tam drugi raz i powiedz, że to nic nie dało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kolejny moj problem ktory mi sie przypomnial

 

od jakiegos czasu tankowalem tylko na jednej nowej stacji OKTAN Pb98

po kilku tankowaniach wyskoczyla mi żółta kontrolka z wizerunkiem silnika,pojechalem na kompa ale nic szczegolnego nie wykazalo no moze to ze komputer zasugerowal wymiane sondy lamba na 1-szym bloku ale niby snda pracuje itd, ale ok nie podniecilem sie za bardzo, kolejne moje tankowanie to stacja Lotos i Pb 98 Dynamic przejechalem jakies 200km i kontroka zgasla po wyjechaniu pełnego baku wrócilem na stacje nie daleko domu OKTAN i co zatankowalem do pelna po jakims czasie kontrolka znow sie zapalila znow bak do zera i tankowanie na Shell 98 V-power 300 kilometrow przejechane i zgasła no to pomyslalem sobie ze to nie sonda tylko lipne paliwo zupelnie przypadkiem trafilem na stacje Bp i tam 98 Ultimate po 150 kilometrach znow sie zapalila znow wyjezdzilem do konca i teraz mam zalane shell v-power racing caly czas sie swieci kontorlka a juz przejechalme 190kilometrow mam rebus bo nie wiem co robic??

 

 

_scalone

 

+pisownia do poprawki!

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po kilku tankowaniach wyskoczyla mi żółta kontrolka z wizerunkiem silnika,pojechalem na kompa ale nic szczegolnego nie wykazalo

no to fajny komp... Podjedź "na inny" albo zainwestuj 100zł w kabel i sam sprawdź. Check engine jest pochodną konkretnego błędu, który zostanie zapisany w sterowniku. Od tego wychodzisz zaczynając diagnostykę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie w passku nie pali sie chcek engine :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy u mnie w passku nie pali sie chcek engine

 

Czyli pasek zdrowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn, nie masz tej kontrolki podczas włączania zapłonu ??

jeśli nie to nie jest ona włączona (tzw. kontrolka MIL)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie ją jakoś włączyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a da sie ją jakoś włączyć?

większość chce ją wyłączać ;):P

 

odpal output tests na zegarach VAGiem, to zobaczysz czy są wszystkie kontrolki i czy liczniki wydają wszystkie potrzebne dźwięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1986

witam, Ja ma ten sam problem z lampką check. Po sprawdzeniu VAG-em nie swieci. Co mozna z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ten sam problem lampką chcek engine, Po sprawdzeniu VAG-em nie swieci.

I wczoraj zobaczyłem że dużego bezpiecznika nie mam do tej lampki tylko ten mały jest.Czy to jest normalne,że w niektórych autach ta lampka nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam B5 1.8 z 1997 roku i przy zapłonie check też mi się nie świeci - jest jakiś sposób żeby szybko sprawdzić czy coś jest pomieszane?

VAGa nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam B5 1.8 z 1997 roku i przy zapłonie check też mi się nie świeci - jest jakiś sposób żeby szybko sprawdzić czy coś jest pomieszane?

VAGa nie mam

no to bez tego nic nie zrobisz chyba ze rozbierzesz zegary i sprawdzisz czy jest dioda w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El_Chueco, podjedź na jakiegoś spota passatowego - ktoś będzie miał VAGa to zrobi test zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ze swiecaca sie kontrolka check engine ale nie ma zadnego komunikatu na desce rozdzielczej co to moze byc prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem ze swiecaca sie kontrolka check engine ale nie ma zadnego komunikatu na desce rozdzielczej co to moze byc prosze o pomoc

 

Zrób diagnostyke, napisz na forum kod błędu wtedy cos podpowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaswiecil sie niedawno check engine i za chwile zgasl. Teraz przy przekreceniu kluczyka na pierwszy zakres wszystkie kontrolki gasna a check engine nie. Gdzie jest problem?

By marcin_pesel,

Przenoszę do podobnego tematu. Następnym razem poszukaj zanim założysz nowy temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to moze byc sonda lambda czy jest w dieslu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności