Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

taki jak w drugim poście tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem samochód po przeglądzie na 120 tys. km, m inn. wymiana oleju w DSG. Kupiłem 6 litrów. Okazało się, że weszło 4,8 l. Zdziwiłem się, ale mechanik stwierdził, że tak jest, a cała wymiana zgodna z procedurą. Nie robił tego pierwszy raz w swoim warsztacie. Wczesniej ileś pracował w ASO VW/Audi. Stwierdział, że o nic mam się nie martwić. Czy ktoś z Was kto też wymieniał olej spotkał się z taką sytuacja? Oczywiście skrzynia pracuje idealnie.

Dziękuję za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno wejść ok.5,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się już dlaczego 4,8 litra, wlewa się o 0,2 l więcej niż zejdzie (mierzą to bardzo dokładnie), u mnie skrzynia wcześniej pracowała idealnie i teraz też, a wcześniejsza wymiana na 60 tys. km była robiona w ASO Gajewska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo u mnie weszło ok.5,5l,tyle samo mówi instrukcja serwisowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może podać namiary gdzie mógłbym dokonać zmiany oleju w skrzynie DSG w małopolsce lub na śląsku w jakimś pewnym warsztacie? wiem że w krakowie jest ktos taki jak Sentysz, ktos ma jakies doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem w Rzeszowie i nikogo nie znalazłem. Jedyni którzy robią to AUTOMACHER i chcieli za to więcej niż w serwisie bo aż 1000 :zeco, a opinię nie mają za dobrą w okolicy. Potrafią w samochodzie podmieniać części na stare.

 

Chyba wybiorę się do serwisu w Rzeszowie bo tam mówili o 700zł za wymianę, chyba że ktoś zna innego fachowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzialem to przed wymiana , dzieki temu dowiedzialem sie ze warto wymienic podkladke pod sruba spustowa . Oraz to ze stary filtr jest tylko szary , nie jakis czarny . Umnie taki byl bo bylem przy wymianie , a numer (z historii) podkladki w ASO to musialem podac ja bo nie znali ,pewnie nie wymieniaja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniają - u mnie tego nie zrobili, też byłem przy wymianie.

Swoją drogą, bardzo dobry opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto o tym im przypominac, tam gdzie nie pozwalaja wchodzic. Byla by to jakas mala gwarancja ze cos z tym olejem robili . Przynajmniej nawet laik zobaczy zmiane podkladki na nowa . A mysle ze juz tacy nie sa by odkrecac srube tylko po to by wsadzic tam nowa podkladke , raczej wymienia tez olej. A ilu jest takich co sie nie zna i nie zaglada az strach pomyslec ile moga oszukac osob na takiej wymianie . Moze wiekszosc jest uczciwa ale sa kwiatki co czesci biora sobie , a wymiana niby byla .

 

Dla pewnosci mozna zawsze pomazac biala kreda srube i obudowe filtra tam gdzie laczy sie z inna metalowa czescia. Jak cos robili kreda bedzie starta albo w innym zestawieniu z drugim miejscem laczenia z metalowa obudowa skrzyni .

 

Ale i tak jest najistotniejsze by olej odpowiednio wymienili . Znaki powiedza nam czy doczegos doszlo czy nie .

 

Ja jestem wstanie zlapac za obudowe od spodu silnika wkladajac reke przy polosi ,a od gory to lusterko albo wyjecie filtra powietrza .

 

Jak bylem wymienic srube podpory olejowej turba WHT 000 494, to doradca nie wiedzial o co mi chodzi ,a po nie wiedzial jak to zapisac i zapisal tak jak ja mowilem . Stwierdzil przy tym ze bede wiedzial o co chodzi .

 

Dobry opis wymiany oleju jest tez na forum , zamieszczony chyba przez azraela .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zalewaz skrzynie olejem febi ? slyszal ktos kiedys o tym oleju? specyfikacja ta sama 052 182 A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy zalewaz skrzynie olejem febi ? slyszal ktos kiedys o tym oleju? specyfikacja ta sama 052 182 A2

 

A w jakiej cenie taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 zl za litr. Zalalem juz nim skrzynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświerzę temat bo się pojawiły ostatnio oleje febi i pentosin

ma ktoś wiedzę co to takiego

febi niby to oryginał -tak przynajmniej opisują

planuję wymianę więc piszcie co wiecie:)

 

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 12:58 ----------

 

hmm teraz doczytałem że pentosin też jest stosowany oryginalnie w vw

co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
hmm teraz doczytałem że pentosin też jest stosowany oryginalnie w vw

co o tym myślicie?

 

Musisz sam ocenic i wybrac , tylko dziwne ze juz dwie firmy przyznaja sie do tego samego . Jak tak dalej bedzie to ilosc firm nam urosnie ,tych co leja olej do DSG na pierwszy wsad . A moze i okazac sie, ze nasz lotos tez robi taki olej na pierwszy wsad .

 

Ja mysle ze pisza tylko o tym ze olej spelnia specyfikacje VW i jest aprobowany przez VW .

Ale to ja tak mysle ,jak widzisz malo tu osob ,ktore leja inne oleje do DSG i sie ujawniaja .

Wyjatkiem jest chyba tylko kolega hatysz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał nexxt Zobacz post

hmm teraz doczytałem że pentosin też jest stosowany oryginalnie w vw

co o tym myślicie?

Musisz sam ocenic i wybrac , tylko dziwne ze juz dwie firmy przyznaja sie do tego samego . Jak tak dalej bedzie to ilosc firm nam urosnie ,tych co leja olej do DSG na pierwszy wsad . A moze i okazac sie, ze nasz lotos tez robi taki olej na pierwszy wsad .

 

Ja mysle ze pisza tylko o tym ze olej spelnia specyfikacje VW i jest aprobowany przez VW .

Ale to ja tak mysle ,jak widzisz malo tu osob ,ktore leja inne oleje do DSG i sie ujawniaja .

Wyjatkiem jest chyba tylko kolega hatysz .

Tylko proszę nie pisać że to krypto reklama i takie tam

Czarno na białym widać kto jest producentem oleju do DSG

Pentosin

Febi

Mam nadzieję że to Was przekona do właściwego wyboru

@Szary ma nadzieje że teraz będziesz wiedział że piszę prawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
@Szary ma nadzieje że teraz będziesz wiedział że piszę prawdę

 

No piszesz ,odnosnie pentosina mialem juz te info . Nie to ze sie czepiam ale ,tak pentosin pisze ze robil olej wspolnie z vw i ten olej jest tylko do DSG VW . Oraz ze nie wolno go mieszac z innymi olejami .

 

Natomiast febi nic nie pisze ze robilo dla VW lub razem z VW ,pisza natomiast to cytuje :

 

"Jesteśmy jedynym źródłem dystrybucji tego płynu poza autoryzowaną siecią serwisową VW "

 

oraz

 

"W maju tego roku wszedł do naszej oferty bardzo poszukiwany, a do zdobycia jedynie w serwisach autoryzowanych VW, olej przekładniowy do skrzyń biegów o oznaczeniu DSG."

 

Czyli jakby jedna firma wyklucza druga ,albo mi sie wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiesz że Febi to pakowacz i nic sami nie produkują, to co piszą na swoich stronach to tylko pobożne życzenie marketingu. A Pentosin nie sprzedał im receptury, ani dla nich nie produkuje i nikt z nas nie wie co jest w butelce Febi. Tak na przykładzie czy do pieczenia ciasta dasz mąkę pochodzącą z młyna czy wyrób prawie identyczny z naturalnym, bo na stronie producenta jest napisane że jest jedynym źródłem zaopatrzenia poza piekarnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności