Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ASO daje wpis do książki o wymianie oleju, gdy olej my dostarczamy ?

 

W zleceniu dopisują też, że; Klient dostarczył własne części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem Pentosin FFL-2.

I teraz do serwisu na wymianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś podpowie, czy jak wyjąłem mechatronike to teraz mam nalać 5,5l ojeju czy 7,2? niestety nie udało mi się złapać wszystkiego oleju aby zmierzyći ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, jak musiałem wyjąć mechatronikę i włożyć z powrotem, dolewaliśmy tylko brakującą ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aso p negocjacji wymiana olej filtry 870 zł i masz z bani dobry nie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do aso powiedzieli ponad 1200zł, a sama roboccizna 440.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dzwoniłem do aso powiedzieli ponad 1200zł, a sama robocizna 440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodali cenę widać ze co aso to inne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobią mi w warsztacie za 540 z olejem febi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do aso, sama robocizna 440.

To 5x tyle co ja płaciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO VW w Pile wczoraj...

Wymieniają w DSG olej tylko na swój, nie chcą w żadnym wypadku wymienić na olej przez siebie przywieziony-koniec kropka.

ASO VW w Poznaniu na Krańcowej i ASO VW w Świdnicy nie robią już takich problemów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 zl i tak tanio ja pytalem w servisie tu w de i mi powiedzial 500e . zwariowali calkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wytłumaczyć jakie są różnice pomiędzy olejami do DSG: G052182A2 i G052529A2 ? , czy można je stosować zamiennie?

 

Akurat moje auto, to 6 biegowe DSG, pierwszą wymianę (~120 000km) zrobiłem z G 052 182 A2, drugą jakieś 2 tygodnie temu z użyciem G 052 529 A2 - ewidentnie moja wina przy zakupie, nie popatrzyłem na numery, a tylko na to, żeby był do DSG. Obecnie auto przekroczyło 180 000 km przebiegu. Wg ETKI do mojego auta powinien być G 052 182 A2.

 

Przypadkowo zobaczyłem różnicę w numeracji i pojawiła mi się zagwozdka, czy jeździć z tym olejem, czy jak najszybciej zmienić?

To co udało mi się dowiedzieć od zaprzyjaźnionego mechaniora, to to, że olej G 052 529 A2 jest do skrzyni 7 biegowej z suchymi sprzęgłami...

Patrząc na przykład na stronie intercarsu na olej febi, to jest zamiennikiem obu wspomnianych olei, co można sobie tłumaczyć, że każdy z nich trzech może być zamiennie użyty.

 

I teraz pytanie do Was - jakie macie zdanie? Można używać wymiennie, czy też nie? Zmieniać z G 052 529 A2 na G 052 182 A2 czy może zostać?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ETKA nie podaje ze oleje się zamieniają , to nie zamieniaj,

To co piszą inni w stylu Intercars - to wszystko zamienia się ze wszystkim , żeby tylko wyszukiwarka lepiej to odnajdywała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też jeździłem do serwisu na wymianę oleju w DSG, ale po obejrzeniu tego filmu można zrobić to samemu.

Polecam filmy tego gościa, ciekawie opowiada.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniony przy ok 239000. Komplet 6L ori VW, plus ori filtr z oringiem, uszczelka pod korek i adapter do wymiany płynu. Z przesyłką równo 400zł.

Wymiana u mojego mechanika za 5 dyszek-miał odpowiedni sprzęt ale i sam adapter kosztował mnie przy okazji dychacza tylko.

Zeszło niecałe 5L, specjalnie kazałem cały złapać w celu późniejszej weryfikacji jego stanu. Olej zleciał po 68k km w super stanie. Filtr lekko szary. Auto ma hak ale ile nim pracowało to raczej nie za często, prawdopodobnie jeszcze ori dwumasa jest(na dniach do wymiany idzie to się okaże).

Poziom był sprawdzany wcześniej w ASO i był OK-sam widziałem jak przy 35 odkręcili korek i się pociło.

Weszło prawie 5 L z odpowietrzeniem i ustaleniem przy pracującym silniku na lekko cieplejszej skrzyni niż 35 ;) -były upały w pytę no i wcześniej w domu sam podgrzałem ten olej by lżej sobie wleciał :D.

Przy wymianie kapy mechatroniki-ruda ją zaczęła obracać, doszło niecałe 400ml do spuszczonego nowego oleju-straty na miskę, trochę wyciekło ze skrzyni, ciut zostało w maszynce do napełniania i wężyku też zostaje. Trochę wykapało przy ustalaniu przy 35st. C. Nie ma opcji by 5.5L weszło bez czekania kilku godzin na lepsze spłynięcie starego oleju.

Jeśli w waszym ulubionym warsztacie mechanik mówi, że nie robi wymiany oleju w DSG bo to trudne, lub w ASO żenią bajeczki że poza ASO to niewykonalne lepiej czym prędzej zmieńcie warsztat bo to czynność niewiele bardziej skomplikowana od wymiany oleju silnikowego.

A temperaturę ciepłej skrzyni robionej od ręki można ustalić np. pirometrem jak ktoś się bardzo upiera. Ci co wymieniali na zimnej skrzyni z poprzedniego dnia doskonale wiedzą jak mało wykapuje oleju od przelania do osiągnięcia 35-40 st. C. To jest max 50ml i nie trzeba w sumie tego robić. Można zostawić i korby nie urwie :D po nagrzaniu.

Przed i po dwóch zalaniach skrzynia pracuje bez różnicy, więc wszystko przebiegło należycie dwa razy.

 

 

Edytowane przez Jedrek_TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dzisiejszej wymianie.

Robiliśmy pełen full serwis olejowy wraz z zabierakiem pompy oleju (prewencyjnie) + prewencyjnie przy przebiegu 192.102km postanowiliśmy zmienić także olej w skrzyni DSG (ostatnia zmiana przy 180.000 przez poprzedniego właściciela - łącznie z naszą to będzie 4 wymiana od nowości).

Wolałem zmienić olej "pod siebie" dla tzw. spokojnego snu.

W operacji pomógł mi kolega BociekCC - raz jeszcze dziękuję.

BociekCC to prawdziwa encyklopedia wiedzy z zakresu mechaniki pojazdowej, a jego wypicowany PassatCC jest PIĘKNY!

Sama procedura wymiany oleju jest banalnie prosta, tak jak jest to opisane na forum i w wielu poradnikach video na youtube.

3 metrowy wąż o przekroju wewnętrznym 12mm, hydrauliczna końcówka M24x1.5 kupiona w sklepie z częściami do hydrauliki maszyn rolniczych (koszt całe 6,90 zł), i zwykły lejek domowy.

Oryginalny (paskudnie śmierdzący olej VW), filtr DSG wraz oringami i nowy korek spustowy z podkładką.

Weszło całe 6 litrów. Laptop z VCDS-em, temp. oleju 35 stopni i adaptacja.

Po adaptacji na każdym z biegów, zeszło zwrotnie 1.2-1.3 litra.

Skrzynia pracuje tak samo rewelacyjnie po wymianie jak i przed :D

Wymiana jest prostsza niż w Tiptronic-ach i nie ma się co bać!

Piękna robota.

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Wymieniales sprzęgła w skrzyni na nowe z serwisu i brałem olej od nich zaraz oryginalny VW. Jest dobrze. 

Teraz zbliża się wymiana po 60 tys.km. 

Co zalać, kolega był na szkoleniu i tam gadali byle nie oryginalny olej VW to gówno i niewiadomą co jest w środku tak do końca.  

Miałem wymianę na 60 na 120 na 188 i na i na 250  i taki pech za na 257 tys km sprzęgła się skończyły.  Olej? Co wy nato?  Teraz trzeba coś zalać co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej do mojej skrzyni DSG w passacie b6. Dałem wlepke aby było można odczytać jaki kod ma skrzynia i na tej podstawie ustalić jaki najlepiej wlać olej.

CAM00741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G 052 182 A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności